ZAPRASZAMY DO „KAZIMIERZA”

SZUKASZ SZKOŁY DLA SIEBIE? CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!!! PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!!! REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019 TRWA.

Drzwi Otwarte w „Kazimierzu”

DSC_0740W sobotę 17 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do naszej szkoły. Uczniowie gimnazjów wraz z rodzicami brali udział w przygotowanych przez młodzież oraz nauczycieli „Kazimierza Wielkiego” atrakcjach. Spotkanie rozpoczęło się od występu Teatru Małych Form K, którzy przedstawili spektakl pt. „Plac Merkurego” na podstawie utworu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Pana Mieczysława Wojtasa i przy akompaniamencie Pana Włodzimierza Kukawskiego, następnie kandydaci mogli wziąć udział w warsztatach przedmiotowych z języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego, poznać tajniki chemii, biologii, fizyki i matematyki. Na zakończenie odbył się występ Teatrzyku historyczno-satyrycznego „Uczta u Wierzynka” oraz konkurs związany z treścią spektaklu.

Mamy nadzieję, że wielu naszych gości od września stanie się częścią społeczności „Kazimierza”. Serdecznie Was zapraszamy!!! Czekamy na Was!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

 

Targi Edukacyjne 2018

targi_edukacyjne7W dniach 15-16 marca odbyła się XIV Edycja Targów Edukacyjnych, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych corocznie w Lublinie. Nie mogło również zabraknąć na Targach uczniów  „Kazimierza”. Uczniowie naszego Liceum wraz z prof. Anetą Bartnik, prof. Agnieszką Sidorowską i prof. Łukaszem Malawką. reklamowali naszą szkołę wszystkim zainteresowanym i odpowiadali na pytania dotyczące nauki w „Kazimierzu”. Mamy nadzieję, że hasło promocyjne naszego Liceum: „Lubimy Cię – a Ty polubisz naukę u nas!” okaże się przekonujące dla kolejnych kandydatów do nauki w „Kazimierzu”.

Zapraszamy w gościnne mury „Kazimierza Wielkiego”!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE LICEUM 17 MARCA

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 13 marca 2018 r. w godz. 10.00-14.00.

W programie:

  • godz. 10.00 – 10.05 – powitanie Gości;
  • godz. 10.05 – 10.20 – występ Teatru Szkolnego Małych Form K;
  • godz. 10.20 – 12.30 - warsztaty przedmiotowe: (biologia, chemia, fizyka, matematyka, jęz. angielski, jęz. hiszpański, jęz. rosyjski, jęz. niemiecki)
  • godz. 12.30 – 13.15 – występ Szkolnego Teatrzyku Historyczno-Satyrycznego „Uczta u Wierzynka” i konkurs dotyczący treści spektaklu;
  • godz. 13.30 – rozlosowanie nagród wśród uczestników Drzwi Otwartych.

Dla uczestników, którzy wezmą udział we wszystkich warsztatach przedmiotowych przewidziane są następujące nagrody:

  • I nagroda
    50% zniżki w opłatach czesnego w I roku nauki;
  • II nagroda
    zwolnienie z opłaty wpisowego oraz opłaty czesnego w lipcu i sierpniu 2018;
  • III nagroda
    zwolnienie z opłaty wpisowego.

Nagrody zostaną przyznane w wyniku losowania „Kart Gościa”.

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Pierwsze spotkanie informacyjne dla Rodziców kandydatów do Liceum odbędzie się 13 marca 2018 roku o godz. 18.30 w budynku szkoły. Serdecznie zapraszamy!

Konsultacje przedmiotowe 13 marca

Szanowni Państwo,
13 marca w godz. 17.00-19.00 odbędą się konsultacje przedmiotowe z nauczycielami. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie informacyjne dotyczące wycieczki do Berlina

Szanowni Państwo,
dnia 13 marca (wtorek) o godz. 19 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wycieczki do Berlina. Rodziców, których dzieci zadeklarowały chęć wyjazdu prosimy o obecność. Przypominamy również o wpłacie kolejnej raty na wycieczkę do Berlina:

  • do 10.03.2018 r. – kwota 350 zł
  • do 10.04.2018 r. – kwota 200 zł

Powyższych wpłat należny dokonać przelewem na konto w banku:
PKO BP nr 73102034080000470203852340
(Europeja ul. Szarych Szeregów 9/38 97-200 Tomaszów Mazowiecki).

Natalia z 2GA laureatką konkursu ortograficznego!!!

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy IIGA Natalia Kurczewska została laureatką konkursu ortograficznego.

Serdeczne gratulacje dla Natalii i Jej opiekuna prof. Pawła Piskorza!!!

Wycieczka do Berlina – harmonogram wpłat

Zainteresowanym Rodzicom przypominamy o wpłacie kolejnej raty na wycieczkę do Berlina:

  • do 10.03.2018 r. – kwota 350 zł
  • do 10.04.2018 r. – kwota 200 zł

Powyższych wpłat należny dokonać przelewem na konto w banku:
PKO BP nr 73102034080000470203852340
(Europeja ul. Szarych Szeregów 9/38 97-200 Tomaszów Mazowiecki).

III Wojewódzki Konkurs Historyczny

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w:
III Wojewódzkim Konkursie Historycznym
„Lublin – Moja Mała Ojczyzna”
,
którego organizatorem jest nasza szkoła. Szczegóły znajdziesz w zakładce
O nas → Wojewódzki Konkurs Historyczny.

OSTATNIZ PIASTÓW(1)

Rusza akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum !!!

Już po raz DZIESIĄTY zapraszamy wszystkie szkoły z regionu Lubelszczyzny do udziału w Akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum.

twoj dar serca kadr

Szczegóły akcji znajdziesz w zakładce
O nas → Twój Dar Serca dla Hospicjum

XVII Bal na … 47 chromosomów

W styczniu 2018 społeczność Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie wzięła udział, w kolejnej XVII już edycji akcji charytatywnej dedykowanej pacjentom z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, w tym dzieciom chorym genetycznie – podopiecznym pani dr hab. nauk farm. Anny Boguckiej – Kockiej, kierownika Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką oraz pana dr hab. nauk med. Janusza Kockiego, kierownika Zakładu Genetyki Klinicznej Katedry Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od 2 do 18 stycznia zbieraliśmy słodycze, zabawki, pomarańcze i soki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych uczniów, ich rodzin, pracowników i sympatyków szkoły udało się zebrać wiele darów, w tym między innymi: 70 pluszaków, 204 opakowań delicji i innych ciasteczek, 408 pomarańczy, 140 soków, 117 wafli, 73 batony, 60 czekolad, 61 lizaków, 28 różnych czekoladek, 21 op. draży i żelek, 4 mamby, 2 bombonierki i inne…
W dniach 19-20 stycznia 2018r. bardzo duża grupa naszych uczniów z kl. IA, IB, IIA, IIB (łącznie 26 osób) wzięła udział w czynnym wolontariacie podczas  pakowania paczek i integracyjnej zabawy karnawałowej „Balu na… 47 chromosomów” dla chorych dzieci, członków ich rodzin i wolontariuszy – obu przedsięwzięciach zorganizowanych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W tym roku, w sposób szczególny naszą akcję w „Kazimierzu” wsparli:

Michał Prus IIA (projekt plakatów i promocja akcji), uczniowie z IB (przebieg zbiórki na terenie szkoły), Anna Bronikowska (zakup pomarańczy), uczniowie z kl. II GA i grup przyrodniczych LO (sortowanie darów), Zuzanna Zarosińska  IIIC oraz Gustaw Pastuszak i Aleksander Guziuk IA (pakowanie samochodów i transport darów), prof. Agnieszka Sidorowska (pakowanie paczek i bal karnawałowy), prof. Justyna Jasińska (pakowanie paczek) i prof. Aneta Bartnik (sortowanie i liczenie darów) oraz prof. Sebastian Kot, który przyniósł… kota i kilka innych zabawek

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
ZA WSPARCIE TEGOROCZNEJ AKCJI
DLA WSZYSTKICH
DARCZYŃCÓW i WOLONTARIUSZY
NASZYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW,
DYREKCJI, NAUCZYCIELI i INNYCH PRACOWNIKÓW
ORAZ SYMPATYKÓW „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

Izabela Harasymiak-Krzyżanowska

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Ani Bronikowskiej i prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Dyskoteka w „Kazimierzu”

IMG_20180125_21583525 stycznia odbyła się w „Kazimierzu” dyskoteka przygotowana przez klasy I LOp. Agatę Łagunę. Młodzież bawiła się znakomicie, więc czekamy na kolejną zabawę:)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zebrania semestralne z wychowawcami klas

Dnia 25 stycznia (czwartek) odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami klas podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego 2017/2018. O godz. 17.00 odbędą się zebrania z wychowawcami klas, a następnie spotkanie ogólne w  sali -1.F. Serdecznie zapraszamy.

Mamy srebrną tarczę w rankingu Liceów Perspektywy 2018 !!!

srebrna-tarczaMiło jest nam poinformować, że nasze Liceum zdobyło srebrną tarczę w XX Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Zajęliśmy 8 miejsce w Lublinie, a 11 w województwie lubelskim. Jest to dla nas niewątpliwy sukces, gdyż jest to zaledwie czwarty rok działalności naszej szkoły!!! Gratulujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Gimnazjum w Och-Teatrze

Trzeba zabić starszą paniąKlasy 2 i 3 gimnazjum, w piątkowe popołudnie wybrały się pod opieką prof. Pawła Piskorza, prof. Łukasza Malawki oraz prof. Joanny Szyszkowskiej do Warszawy na spektakl pt. „Trzeba zabić starsza panią” w Och-Teatrze. Znakomite kreacje aktorów Barbary Kraftówny, Cezarego Żaka, Michała Pieli i Marcina Trońskiego oraz nieoczekiwane zwroty akcji dostarczyły niezapomnianych emocji i wrażeń naszym gimnazjalistom.

Spotkanie ze studentami z Chin i Turcji.

IMG_3176Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym programie AIESEC. W dniach od 15–19.01.2018 mieliśmy zaszczyt gościć aż dwóch wolontariuszy z Chin oraz Turcji, którzy codziennie prowadzili czterogodzinne warsztaty z naszymi uczniami. Realizowane przez naszą szkołę projekty współpracy związane z prowadzeniem wymian międzynarodowych pozwalają naszym uczniom szerzyć otwartość na inne kultury i wspierać edukację społeczno-kulturową w naszej szkole.
AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.

Spotkanie z misjonarzem

dav15 stycznia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Ojca Mariusza Bartuzi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki. W czasie tej wizyty nasz Gość przybliżył nam specyfikę pracy na misjach, opowiedział o potrzebach i głównych problemach z jakimi zmagają się misjonarze w najbiedniejszych regionach świata. Spotkanie uświetniła prezentacja przedmiotów przywiezionych z Afryki, ciekawe opowieści o świętych męczennikach z Ugandy a także filmy i książki prezentujące życie w Afryce. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy i interesujących dyskusji. Czas spędzony na wspólnym odkrywaniu Afryki szybko dobiegł końca, pozostaje nam czekać na kolejne ciekawe spotkania z Ojcami Białymi w Kazimierzu.

Wycieczka do Berlina – nowy harmonogram wpłat

Zainteresowanym Rodzicom poniżej podajemy nowy harmonogram wpłat na wycieczkę do Berlina:

  • do 10.01.2018 r. – kwota 250 zł
  • do 10.03.2018 r. – kwota 350 zł
  • do 10.04.2018 r. – kwota 200 zł

Powyższych wpłat należny dokonać przelewem na konto w banku:
PKO BP nr 73102034080000470203852340
(Europeja ul. Szarych Szeregów 9/38 97-200 Tomaszów Mazowiecki).

Życzenia Świąteczne i Noworoczne

pobrane (1)Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej Szkoły
życzmy radosnych, pełnych rodzinnego ciepła
i wzajemnego zrozumienia
Świąt Bożego Narodzenia,
a w nadchodzącym Nowym Roku 2018
spełnienia marzeń i samych sukcesów.

Dyrektor Elżbieta Nawrot
i Grono Pedagogiczne
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

 

Przerwa świąteczna

21 grudnia był ostatnim dniem zajęć lekcyjnych w roku 2017. Na zajęcia wracamy dopiero 2 stycznia 2018 roku.

Wydarzenia w naszej szkole – grudzień 2017

Wigilia szkolna

DSC_012321 grudnia, w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się w auli, by w atmosferze radości i życzliwości podzielić się bożonarodzeniowym opłatkiem. Członkowie Teatru Małych Form “K” pod kierunkiem Pana Mieczysława Wojtasa, z towarzyszeniem akompaniamentu Pana Włodzimierza Kukawskiego, przedstawili piękny okolicznościowy spektakl skłaniający do refleksji i dający odpowiedź na pytanie co tak naprawdę jest najważniejsze podczas Świąt. Młodzież i nauczyciele mogli wysłuchać również przepięknych kolęd i piosenek świątecznych wykonanych przez zespół aktorów: Natalię Kurczewską (2GA)Tomasza Piskorza (2GA)Bartosza Kłyszewskiego (2GA)Aleksandrę Roszkowską (2B LO), Aleksandrę Kowaluk (2B LO)Michała Prusa (2A LO)Pawła Stelmacha (2A LO)Julie Skupińską (1A LO)Weronikę Hnatów (1A LO) a także Karolinę Ilnicką (3B LO) przy akompaniamencie (na skrzypcach i pianinie) Marii i Magorzaty Dmitruk (3B LO). Po odczytaniu fragmentów Ewangelii i wspólnym odśpiewaniu kolędy oraz po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, cała społeczność „Kazimierza” podzieliła się opłatkiem i złożyła sobie życzenia spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Adwentowy Dzień Skupienia

20171218_101220W dniu 18 grudnia 2017 roku w ramach Adwentowego Dnia Skupienia naszą szkołę odwiedziła grupa członków z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, wśród nich: p. Ania Kupiszewska, p. Małgosia Kucharska i p. Albert Kędzierski. Młodzi ludzie podzielili się z nami świadectwem swojej wiary, w sposób szczególny uwypuklając sylwetkę bł. Piotra Jerzego Frassatiego. Wspomnienie tej postaci pozwoliło zrozumieć uczniom czym w praktyce jest Chrystusowe wezwanie do miłości bliźniego, które w czasie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia powinno być szczególnie ważne dla każdego człowieka. Bowiem oczekiwany w Adwencie Pan po raz kolejny zaprasza nas do odnowy moralnej i duchowej, do życia wypełnionego miłością i troską o dobro drugiego człowieka.
Całe spotkanie uwieńczyła uroczysta Msza Święta odprawiona przez Księdza Mariusza Nakoniecznego w parafii pw. bł. Bp Władysława Gorala w Lublinie.
W duchu pokoju, radości i wzajemnej miłości rozstaliśmy się by wkrótce przeżywać błogosławiony czas Narodzenia Pana.​

Projekt „Lokomotywy” czyli integracja na całego:)

DSC_0572Uczniowie klas I oraz II liceum od września br. brali udział w projekcie Lokomotywy realizowanym przez Fundację T.E.A.M. Teatrikon od 2010 roku. Formuła działania opiera się na współpracy młodzieży ze studentami, szkolenia, diagnozę problemów społeczności szkolnej oraz działanie praktyczne. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania uczniów w życie szkoły poprzez samodzielną realizację inicjatyw na terenie szkoły.

15 grudnia cała społeczność szkolna wzięła udział w imprezie integracyjnej zorganizowanej przez uczestników Lokomotywy. Był to dzień pełen emocji, rywalizacji w przeróżnych konkursach, ale przede wszystkim był to czas dobrej zabawy, poznawania siebie nawzajem oraz uczenia się współpracy w grupie. Uczestnikom Projektu lokomotywy serdecznie dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Zebrania z wychowawcami klas 12 grudnia

Dnia 12 grudnia odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Spotkania odbędą się w następującym porządku:

  • klasa 2GA wych. Łukasz Malawka godz. 17.00;
  • klasa 3GA wych. Joanna Szyszkowska godz. 18.00;

Serdecznie zapraszamy!

Mikołajki w Krakowie

davW dniach 6-7 grudnia uczniowie klasy 2GA i 3GA pod opieką prof. Pawła Piskorza, prof. Jarosława Bata oraz prof. Joanny Szyszkowskiej odwiedzili Kraków. W programie wycieczki znalazły się: wystawa prezentującą kolekcję dzieł Stanisława Wyspiańskiego zgromadzonych w Muzeum Narodowym w Krakowie; Wawel – sale reprezentacyjne, skarbiec, zbrojownia oraz spektakl w Teatrze Stu pt. „Rewizor” na podstawie utworu Mikołaja Gogola.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Mikołaj w „Kazimierzu”

Tradycyjnie już 6 grudnia zawitał w nasze skromne, szkolne progi Św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. A jak Mikołaj, to oczywiście mnóstwo prezentów, na które bez wyjątku czekają i młodsi, i starsi. Zobaczcie ich dziecięca radość z otrzymanych upominków:)

Galeria zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Wydarzenia w naszej szkole – listopad 2017 r.

 

Odwiedziny w Domu Opieki im. Matki Teresy z Kalkuty

Dnia 20 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty i przedstawili swój program słowno-muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Wszystkim Pracownikom i Mieszkańcom Domu bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

Konsultacje przedmiotowe 21 listopada

21 listopada w godz. 17.00-19.00 odbędą się konsultacje przedmiotowe z nauczycielami. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

Noc w szkole? Czemu nie!

davUczniowie klasy 3GA tak kochają swoja szkołę, że z 17 na 18 listopada postanowili w niej zanocować. Nocna impreza odbyła się pod czujnym okiem wychowawczyni pani Joanny Szyszkowskiej. Spotkanie rozpoczęło się w piątkowy wieczór kolacją, podczas, której wszyscy mogli wzmocnić swoje siły pizzą z zaprzyjaźnionej pizzerii, tostami, ciastami przygotowanymi przez uczniów i ich rodziców oraz owocami. Po kolacji przyszedł czas na zabawę. Uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią świetnie bawili się przy grach planszowych, filmach, słuchając dobrej muzyki, ale przede wszystkim, ogromnych emocji dostarczyła zabawa w chowanego. Okazuje się, że nawet w nocy, a może nawet szczególnie w nocy, szkoła może być atrakcyjna:):):)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Głosuj na 1B LO!!! Pomóż im wygrać wycieczkę do Strasburga!!!

5b3e_oKlasa 1B z naszego liceum bierze udział w plebiscycie na SUPER KLASĘ, organizowanym przez Kurier Lubelski, w którym do wygrania jest 4-dniowy pobyt w Strasburgu.
POMÓŻMY IM ZREALIZOWAĆ MARZENIA O ODWIEDZENIU PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO!
A oto jak zachęcają nas uczniowie z tej klasy do głosowania:

„Jesteśmy najmniej liczną klasą przystępującą do tego konkursu, dlatego potrzebujemy największego wsparcia. Zatem prosimy rodziców, krewnych, sympatyków, absolwentów i wszystkich chętnych o glosy pod numer 72355 o treści KLASA.37 (koszt 2,46 zł) oraz o glosy przez Facebooka, które można oddać klikając w poniższy link:
http://www.kurierlubelski.pl/plebiscyt/karta/1b-lo-kazimierza-wielkiego,40628,1713460,t,id,kid.html

Zgodnie z regulaminem dziennie można oddać nieograniczoną liczbę głosów sms-em, a każdy głos jest mnożony przez 5.

Głosować SMS-owo można do 1 grudnia, natomiast przez Facebooka do 20 listopada. Liczymy na Was! Bez Was nam się nie uda!

Klasa 1B LO

Nowy plan od 20.11.2017 r.

Święto Niepodległości w „Kazimierzu”

dav16 listopada w naszej szkole w uroczysty sposób obchodziliśmy Święto Niepodległości. W przygotowanie rocznicowej akademii włączyło się niemal całe liceum, choć pomysł wypłynął od dwu uczennic klasy 1B LO: Leny Ignatjew-Zielonki i Zuzanny Sak. Inicjatorki napisały wspaniały scenariusz, zadbały o niebanalną oprawę muzyczną i graficzną oraz zaangażowały uczniów klas 1A LO i 1B LO, 2A LO oraz 3A LO i 3B LO. Bardziej osobisty charakter uroczystości nadało włączenie do programu osobistych przemyśleń naszych uczniów, których w anonimowej ankiecie zapytaliśmy: „czym dla ciebie jest ojczyzna?”; „czym dla ciebie jest wolność?” Uczniowie pracowali pod baczną opieką merytoryczną i artystyczną Pani Prof. Agnieszki Sidorowskiej. Wszystkim naszym uczniom bardzo serdecznie dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla: Leny Ignatjew-Zielonka, Zuzanny Sak, Julii Szczepanowskiej, Antoniny Kuty, Patryka Spychalskiego, Igi Tracz, Weroniki Jędrej, Michała Prusa, Pawła Stelmacha, Stanisława StefaniakaKaroliny Ilnickiej, Nicol Matys, Stefana Kagera, Ani Bronikowskiej, Julki Skupińskiej oraz Mileny Pomykały.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Szkolne Koło Wolontariatu w „Kazimierzu” zainaugurowało swoją działalność

DSC_6944W październiku w „Kazimierzu” oficjalnie zaczęło funkcjonować Szkolne Koło Wolontariatu, którego opiekunami są pan Łukasz Malawka, pani Aneta Bartnik i pani Justyna Jasińska. Już od samego początku Koło nawiązało współpracę z kilkoma instytucjami działającymi w Lublinie.
W dniu 9 października odbyło się pierwsze spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Opiekunowie koła przekazali podstawowe informacje o wolontariacie: o jego założeniach, funkcjonowaniu, o portrecie wolontariusza i jego zadaniach. Następnie głos przejęli zaproszeni goście pani Agata Południok z Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty oraz pan Andrzej Zalewski, prezes fundacji Dwa Skrzydła Anioła. Opowiedzieli oni o swoich doświadczeniach, a swym zaangażowaniem zmotywowali uczniów do czynnego udziału w tworzeniu koła.
W dniu 6 listopada odbyło się natomiast spotkanie z przedstawicielami Lubelskiego Wolontariatu Sportowego. Zasady jego działania przedstawiła pani Magdalena Kalicka. Uczniowie mieli szanse dowiedzieć się jakie zadania stoją przed wolontariuszami podczas organizacji imprez sportowych, a także jakie korzyści płyną dla osób zaangażowanych w wolontariat. Była to także okazja by spotkać się z lubelskimi sportowcami: z panem Pawłem Sochą, bramkarzem Motoru Lublin, oraz Kają GrygielDominiką Poleszak z Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin. Mogliśmy usłyszeć o ich doświadczeniach, o tym jak ważne jest dla nich wsparcie kibiców oraz pomoc wolontariuszy, a na koniec wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wydarzenia w naszej szkole – październik 2017

Nagroda dla Pani Justyny Mandziuk

Serdeczne gratulacje dla p. prof. Justyny Mandziuk, nauczycielki języka angielskiego w „Kazimierzu Wielkim”, laureatki nagrody dla najlepszych absolwentów Wydziału Humanistycznego UMCS w roku 2017. Pani Profesor, gratulujemy i cieszymy się, że jest Pani z nami!

Konsultacje przedmiotowe

Dnia 17 października 2017 r. (wtorek) w godz. 17.00-19.00 odbędą się konsultacje przedmiotowe. Serdecznie zapraszamy.

Podziękowania dla uczniów „Kazimierza”

Przewodniczącemu Samorządu Szkolnego – Michałowi Prusowi, samorządom klasowym oraz wszystkim uczniom składamy gorące podziękowania za przygotowanie Dnia Nauczyciela, za wspaniałą zabawę, serdeczne życzenia, bukiety kwiatów i słodki poczęstunek. DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY, DZIĘKUJEMY!!! 

Dzień Nauczyciela w „Kazimierzu”

DSC_008013 października odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Nasi uczniowie, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, przygotowali swoim nauczycielom prawdziwą niespodziankę z okazji ich święta. O godz. 11.00 w auli szkoły zgromadziła się cała społeczność „Kazimierza”. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zostały wręczone niezwykłe nagrody – „Kazimierze”. Otrzymali je: p. Aneta Bartnik (w kategorii „Gołąbek Pokoju”), p. Jarosław Bat (w kategorii „Człowiek Zagadka”), p. Paweł Piskorz (w kategorii „Największy Erudyta”), p. Agnieszka Sidorowska i p. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska (obie w kategorii „Łowcy Talentów”) oraz p. Joanna Szyszkowska (w kategorii „Pomocna Dłoń”). Szczególne wyróżnienie „Kazimierza 2017″ otrzymał p. Bogusław Kubecki, który zawsze ma dla każdego dobre słowo, niezależnie czy jest to uczeń, czy też nauczyciel:) W dalszej części uroczystości nauczyciele zostali wezwani do tablicy… Drużyna humanistów w składzie: p. Agnieszka Sidorowska, p. Aneta Bartnik, p. Agata Łaguna, p. Łukasz Malawka stanęła w szranki z drużyną umysłów ścisłych, w skład której weszli: p. Alicja Bujalska-Horbowicz, p. Justyna Jasińska, p. Sebastian Kot, p. Bartłomiej Brus. Humaniści nieznacznie okazali się lepsi od swoich „ścisłych” przeciwników, ale wszyscy bez wyjątku zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie zabrakło również części artystycznej, w której wystąpili: Karolina Ilnicka z klasy 3B LO (śpiew), Stanisław Stefaniak z klasy 3A LO (akompaniament na gitarze i ukulele), Lena Ignatjew-Zielonka z klasy 1B LO (recytacja wiersza) oraz Weronika Jędrej z klasy 1B LO (pianino). Po nauczycielskim pojedynku Przewodniczący Samorządu SzkolnegoMichał Prus (2A LO) w imieniu wszystkich uczniów złożył najserdeczniejsze życzenia, a uczniowie obdarowali swoich pedagogów i Panią Dyrektor Elżbietę Nawrot bukietami kwiatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa p. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

 

Życzenia dla Nauczycieli

Dzien_nauczycielaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Pani Dyrektor Elżbiecie Nawrot oraz całemu Gronu Pedagogicznemu Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego niegasnącej energii w codziennej pracy, wytrwałości, cierpliwości oraz samych dobrych uczniów :)

Pielgrzymka klasy III do Kodnia

bdrW piątek 6 października uczniowie III klasy Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod opieką prof. Joanny Szyszkowskiej i prof. Anety Bartnik odbyli pielgrzymkę do Kodnia, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej modlić się o pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego, a także o zdrowie i wszelkie potrzebne łaski. W tej intencji została odprawiona uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Po Eucharystii młodzież udała się do Kościoła p.w. św. Anny w Kodniu, aby tam poznać historię cudownego obrazu. W Muzeum Misyjno-Ornitologicznym w Kodniu uczniowie mogli zapoznać się z wystawami przedmiotów, przywiezionych przez członków zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z krajów misyjnych. Nasi uczniowie odwiedzili również kodeńskie krypty, gotycki kościół p.w. Św. Ducha oraz Ogród Zielny Matki Bożej. W przerwie obiadowej nasi uczniowie zostali ugoszczeni w Domu Pielgrzyma w Kodniu. Na zakończenie pielgrzymki cała grupa wyruszyła do Jabłecznej, by tam poznać historię, architekturę i duchowość prawosławnego Monasteru św. Onufrego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Nagroda dla Pana Mieczysława Wojtasa

22788689_1018683864941383_3051339506737624908_nNiezwykle miło nam poinformować, że Pan Mieczysław Wojtas, twórca i opiekun naszego szkolnego Teatru Małych Form „K” został uhonorowany medalem Zasłużony dla Kultury. Gratulacje, Panie Mieczysławie!

 

Spotkanie ze studentami z Algierii i Indii

IMG_3176Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym programie AIESEC. W dniach od 2–5.10.2017 mieliśmy zaszczyt gościć aż dwóch wolontariuszy z Algierii oraz Indii, którzy codziennie prowadzili czterogodzinne warsztaty z naszymi uczniami. Realizowane przez naszą szkołę projekty współpracy związane z prowadzeniem wymian międzynarodowych pozwalają naszym uczniom szerzyć otwartość na inne kultury i wspierać edukację społeczno-kulturową w naszej szkole.
AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w wymianach międzynarodowych oraz projektach wspierających ich realizację.

Wycieczka do Berlina – informacje

Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczamy informację o planowanej w dniach 8-11 maja 2018 r. wycieczce do Berlina. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie i podpisanie zgody na udział dziecka w wycieczce (podpisaną zgodę proszę zostawić w sekretariacie szkoły) oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 150 zł do dnia 13 października 2017 r.

Wydarzenia w naszej szkole – wrzesień 2017

  • 04.09.2017 – rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018;
  • 18.09.2017 – wyjście na spektakl „Obrona Sokratesa” klas IA LO i IB LO do Teatru Osterwy;
  • 18.09.2017 – udział pani Izabeli Harasymiak- Krzyżanowskiej i Michała Prusa – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w uroczystej sesji Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas spotkania zostały wręczone odznaczenia dla laureatów Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta;
  • 18.09-19.09.2017 - wyjście klas III LO na Salon Maturzystów (Uniwersytet Przyrodniczy), opiekun: Jarosław Bat;
  • 19.09.2017 - wyjście młodzieży do Centrum Spotkania Kultur na spotkanie z wybitnym scenografem Borisem Kudličką, opiekun: Adam Sielanko;
  • 19.09-20.09.2017 - wyjazd integracyjny IA LO i IIB LO do Kazimierza Dolnego, opiekunowie: Izabela Harasymiak- Krzyżanowska, Agata Łaguna, Agnieszka Sidorowska;
  • 21.09.2017 – wyjście młodzieży do Centrum Spotkania Kultur na spotkanie z wybitnym reżyserem teatralnym, filmowym i operowym Mariuszem Trelińskim, opiekun: Adam Sielanko;
  • 23.09.2017 – pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – opiekunowie wychowawcy: Adam Sielanko, Jarosław Bat, Agnieszka Sidorowska;
  • 27.09-28.09.2017 – wyjście młodzieży na zajęcia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki – opiekun: Izabela Harasymiak- Krzyżanowska.

Lekcje biologii na Uniwersytecie Medycznym

DSC_0803W dniach 24-30 września 2017 roku odbył się czternasty Lubelski Festiwal Nauki. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Nauka – między tradycją a współczesnością”. Poniżej przedstawiamy listę projektów zorganizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, w których uczestniczyli nasi uczniowie z klas biologiczno-chemicznych: IB, IIA/B i IIIA pod opieką nauczyciela biologii p. Izabeli Harasymiak–Krzyżanowskiej.

 

LISTA PROJEKTÓW:

  • „Przebadaj swoje płuca”, który odbył się w dn. 27-09-2017 o godz. 10:00 na UM w Lublinie na I Wydziale Lekarskim w sali Collegium Medicum
  • „Przewód pokarmowy pod mikroskopem”, który odbył się w dn. 27-09-2017 o godz. 11:00 na UM w Lublinie na I Wydziale Lekarskim w sali Collegium Medicum
  • „Jak wygląda rak płuca – obrazy makroskopowe i mikroskopowe. Rola histopatologa w rozpoznawaniu”, który odbył się w dn. 28-09-2017 o godz. 13:00 na UM w Lublinie na II Wydziale Lekarskim z Oddziałem Anglojęzycznym w sali Collegium Pathologicum
  • „Spod skalpela pod mikroskop, czyli jak powstają preparaty histopatologiczne”, który odbył się w dn. 28-09-2017 o godz. 14:00 na UM w Lublinie na II Wydziale Lekarskim z Oddziałem Anglojęzycznym w sali Collegium Pathologicum.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta

IMG_117918 września br. odbyła się ostatnia, uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lublin XI kadencji. Podczas zebrania młodych radnych w Trybunale Koronnym zostały wręczone odznaczenia dla laureatów Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Lublin dla osób zasłużonych dla dzieci i młodzieży. W kategorii: za całokształt działalności nagrodzeni zostali p. dr hab. n.med. Janusz Kocki i p. dr. hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka - wieloletni współpracownicy naszej szkoły, organizatorzy corocznego „Balu na … 47 chromosomów”. Jest nam szczególnie miło, że nagroda powędrowała właśnie do państwa Kockich, ponieważ to młodzież naszej szkoły zaproponowała ich kandydaturę. W imieniu społeczności GiLO im. Kazimierza Wielkiego wyrazy podziękowania za długoletnią współpracę oraz gratulację złożyła p. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska – szkolny koordynator akcji charytatywnych na rzecz dzieci obciążonych chorobami genetycznymi.

/Michał Prus/

Zebrania z wychowawcami klas

Zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami klas. Spotkania odbędą się we wtorek 12 września 2017 roku.

  • klasa 2GA – wych. Teresa Zub-Iwanicka – godz. 17.30 – sala 0.2;
  • klasa 3GA – wych. Joanna Szyszkowska – godz. 17.30 – sala 0.4.

Plan lekcji obowiązujący od wtorku 12 września

Poniżej można pobrać plan lekcji obowiązujący od 12 września 2017r.:

Plan lekcji na 11.09.2017

Plan lekcji 05-08.09.2017

Poniżej można pobrać plan lekcji obowiązujący w dniach 05-08.09.2017 r.:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. wg następującego porządku:

  • godz. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. bł. Biskupa Władysława Gorala przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28b;
  • godz. 11.00 – spotkanie uczniów gimnazjum i liceum z wychowawcami klas w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy!!!

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Szanowni Państwo,
informujemy, że podręczniki dla Gimnazjum na rok szkolny 2017/2018 będą zamówione przez szkołę.

 

 

Praca szkoły w okresie wakacyjnym

Szanowni Państwo,
informujemy, że w okresie 01-31.07.2017 szkoła będzie otwarta w godz. 8.30-15.00,
zaś w okresie 01-31.08.2017 w godz. 8.00-15.00.

 Dyżur telefoniczny pod nr kom. +48 512 590 799.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

bty22 czerwca o godz. 17.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, która podsumowała miniony rok nauki i przedstawiła osiągnięcia uczniów gimnazjum.  Wychowawcy klas wręczyli nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom. Listy gratulacyjne otrzymali również – dumni ze swoich pociech – rodzice naszych prymusów. Uroczystość uświetnił krótki spektakl przygotowany przez Teatr Małych Form „K” w reżyserii Pana Mieczysława Wojtasa i przy kompozycjach muzycznych Pana Włodzimierza Kukawskiego. Następnie mogliśmy usłyszeć utwory w języku angielskim wykonane przez Karoline Ilnicką – uczennicę klasy 2B LO zaśpiewane przy akompaniamencie Stanisława Stefaniaka – ucznia klasy 2A LO. Ostatnim punktem programu było rozdanie świadectw w klasach przez wychowawców. I nareszcie rozpoczęły się dla wszystkich uczniów upragnione WAKACJE! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Poniżej można zobaczyć galerię zdjęć autorstwa Pana Janusza Prusa oraz Pani Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej:

Zakończenie roku szkolnego w obiektywie naszych Rodziców i Nauczycieli.

Projekty edukacyjne 2016/2017

20 czerwca uczniowie klasy drugiej gimnazjum zaprezentowali projekty edukacyjne będące podsumowaniem ich całorocznej pracy. Poniżej przedstawiamy tematy tegorocznych projektów:

  • Motoryzacja dawniej i dziś – projekt przygotowali: Michał Senderek, Jakub Jasiński, Iwo Wacławek.
  • W „Kazimierzu” bliżej natury – projekt przygotowali: Agata Sarzyńska, Paulina Chmielowiec, Flip Kmiecicki, Jakub Czernaś, Wiktor Stachnik, Jan Sielanko, Aleksander Macedoński, Kacper Riha. Opiekunem projektu była p. Ewa Kostko.
  • Księga pamięci Św. Jana Pawła II – projekt przygotowali: Zofia Turkiewicz, Sonia Dolecka, Anna Zbaracka, Maciej Smyl, Bartłomiej Chudzik. Opiekunem projektu była p. Aneta Bartnik.
  • Mikrobiologiczny świat w naszej szkole – projekt przygotowali: Karolina Kozakiewicz, Bartłomiej Chudzik. Opiekunem projektu była p. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla uczniów Gimnazjum odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!!!

Dzień Sportu

IMG_20170621_102134_321 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu. Tym razem młodzież odwiedziła Park Trampolinowy przy ul. Krochmalnej w Lublinie. Zabawy w basenie z kładkami, gry na dodgeball arena oraz skoki z trampolin do „gąbkowych basenów” okazały się nie tylko solidną dawką wysiłku fizycznego, lecz stały się źródłem mnóstwa śmiechu i radości dla gimnazjalistów.

Zobacz galerię zdjęć z Dnia Sportu.

Wręczenie nagród Laureatom Wojewódzkiego Konkursu Historycznego już 13 czerwca

OSTATNIZ PIASTÓW(1)

Uroczyste zakończenie II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Plastycznego o Kazimierzu Wielkim oraz rozdanie nagród i dyplomów połączone z wystawą nagrodzonych prac plastycznych odbędzie się 13 czerwca 2017 r. o godz. 13.00.

Wszystkich Laureatów i ich Nauczycieli zapraszamy w gościnne progi naszej szkoły (Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie), Aleje Racławickie 17, Aula, 2 piętro.

Zwycięzcy w konkurie wiedzy o Patronie szkoły

29 maja 2017 roku wszyscy nasi Gimnazjaliści i niektórzy Licealiści po raz pierwszy przystąpili do konkursu wiedzy o Patronie naszej szkoły. Znamy już wyniki tej rywalizacji. Oto one:

  • I miejsce – ZOFIA TURKIEWICZ 2GA
  • II miejsce ex aequo – KRZYSZTOF PIELECHOWSKI 2A LO; ALEKSANDER MACEDOŃSKI 2GA
  • III miejsce – KAROLINA KOZAKIEWICZ 2GA

Wyróżnienia:

  • MAGDALENA STACHAL 2B LO
  • ZUZANNA SAK 3GA

Wśród naszych najmłodszych Gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskała NATALKA KURCZEWSKA 1GA.

Wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród i dyplomów, które odbędzie się 13.06.2017 (wtorek) w Auli o godz. 13.00.

Zostań wolontariuszem

20170607_115856Dnia 7 czerwca naszą szkołę odwiedził ksiądz Bogusław Suszyło – rektor kościoła pw. Św. Piotra w Lublinie przy ul. Królewskiej oraz opiekun wolontariatu Misericordia. Uczniowie gimnazjum i liceum mieli okazję usłyszeć o wczasorekolekcjach, które odbywają się co roku w Dąbrowicy. Na turnusy przyjeżdżają niepełnosprawni oraz wolontariusze opiekujący się nimi. Do ich zadań należy pomoc w codziennych czynnościach, ale przede wszystkim jest to czas wspólnego przebywania ze sobą i poznawania. Stałym punktem programu jest Jutrznia, Msza Święta oraz Różaniec. Dla wolontariuszy jest to okazja do kontaktu z osobami niepełnosprawnymi i własnego rozwoju duchowego. Uczestnicy wczasorekolekcji wspominają czas pobytu w Dąbrowicy jako szczególnie budujący. Podopieczni nie tylko nauczyli ich dostrzegania drugiego człowieka i empatii, ale również radości z życia mimo trudności z jakimi człowiek musi się zmierzyć.

Zobacz galerię zdjęć.

Podsumowanie akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

20170606_113014We wtorek, 6 czerwca w auli Caritasu Archidiecezji Lubelskiej odbył się koncert podsumowujący IX edycję akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. W tym roku w akcji wzięło udział 141 szkół z całego województwa, zebraliśmy ponad 100 tys. zł !!!

WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB WSPARLI NASZE LUBELSKIE HOSPICJUM !!!

Podczas koncertu zaśpiewał dla nas Piotr Selim (pianista, wokalista, kompozytor, lubelski bard) oraz Karol Dziedzic (wokalista, muzyk, student Krakowskiego Instytutu Sztuki Wokalnej, uczestnik programów „Bitwa na głosy” i „The Voice of Poland).

Gośćmi specjalnymi byli uczniowie z Zespołu Szkół w Opolu Lubelskim i Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie.

LAUREACI II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO PAŃSTWO”

LISTA KOŃCOWA LAUREATÓW II WOJEWÓDZKIEGO
KONKURSU HISTORYCZNEGO „KAZIMIERZ WIELKI I JEGO PAŃSTWO”

Kategoria I:

Miejsce I – Mateusz Husak, SP Sióstr Urszulanek , Lublin
Miejsce II – Maciej Kobiałka, SP Paderewskiego, Lublin
Miejsce III – Nina Kwiatkowska, SP w Palikijach
Wyróżnienie – Jakub Stepień, SP w Mętowie

Kategoria II:

Miejsce I – Martyna Barczak, Gimnazjum nr 1 w Piaskach
Miejsce II – Aleksandra Najda, Gimnazjum nr 16 w Lublinie
Miejsce III – Czerniak Natalia, Gimnazjum nr 16 w Lublinie
Wyróżnienie – Bonecka Anna, Gimnazjum nr 16 w Lublin

LAUREACI II Wojewódzkiego
KONKURSU PLASTYCZNEGO:
„Lublin – Moja Mała Ojczyzna”

Kategoria fotografia:
Miejsce I – Piotr Wawryszczuk, Gimnazjum nr 6, Lublin
Miejsce II – Zuzanna Zdanowicz, SP 45, Lublin
Miejsce III – Zuzanna Tatarczak, SP 45, Lublin

Kategoria: inna praca plastyczna:

Szkoła podstawowa:
Miejsce I – Wiktoria Kuśmierz, SP 45, Lublin
Miejsce II – Paulina Gęca, SP 2, Lublin
Miejsce III – Aleksandra Olszewska, SP Sióstr Urszulanek, Lublin
Wyróżnienie – Agnieszka Krupop, SP Paderewskiego, Lublin

Gimnazjum:
Miejsce I – Milena Pomykała, Gimnazjum nr 7, Lublin
Miejsce II – Lena Pejo, ZSO nr 7, Chełm
Miejsce III – Małgorzata Drabik, Gimnazjum nr 7, Lublin
Wyróżnienia:
                    Aleksandra Nowosad, ZSO nr 7, Chełm
                    Emilia Zielińska, Gimnazjum nr 8, Lublin
                    Joanna Bis, ZSO nr 7, Chełm
                    Weronika Cichocka, Gimnazjum nr 8, Lublin
                    Julia Kirwiel, Gimnazjum nr 5, Lublin

Szczegółowe wyniki do pobrania tutaj.

WIELKI SUKCES NASZYCH ODYSEUSZY!!!

001Z wielką radością informujemy, że nasza debiutująca w Odysei Umysłu drużyna w składzie: Remek Boś, Wojtek Ciecierski, Michał Krzyżanowski, Tomasz Piskorz (Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego) i Tamara Skowronek (Gimnazjum nr 18) zajęła w finale światowym IV miejsce w swojej kategorii wiekowej na 61 drużyn uczestniczących w finale światowym drużyn z całego świata.

WIELKIE GRATULACJE DLA CAŁEJ DRUŻYNY I OPIEKUNA PROJEKTU PANI EWY KOSTKO ORAZ DLA PANI SYLWII SOSZYŃSKIEJ-BOŚ ZA WSPARCIE I POMOC PRZY REALIZACJI PROJEKTU!!! DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ WSZYSTKIM SPONSOROM, DZIĘKI KTÓRYM WYJAZD DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH STAŁ SIĘ MOŻLIWY.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Mamy wsparcie od Marszałka Województwa!!!

elka_podstawowa_pl

Miło jest nam poinformować, że Marszałek Województwa Lubelskiego objął patronat i wsparł finansowo wyjazd reprezentacji Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego na finał światowy konkursu ODYSEJA UMYSŁU w Michigan State University (East Lansing, USA) w dniach 23-28.05.2017.

Zebrania Wychowawców z Rodzicami

Dnia 16 maja 2017 roku o godz. 17.30 odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

Lista Finalistów Konkursu Historycznego o Kazimierzu Wielkim

Poniżej podajemy alfabetyczną listę finalistów kat. 1 konkursu historycznego:

  • Abramczuk Daria
  • Bieniek Julia
  • Husak Mateusz
  • Kobiałka Maciej
  • Korzeń Mateusz
  • Kwiatkowska Nina
  • Kwiatkowski Paweł
  • Słowik Hubert
  • Stępień Jakub
  • Żuchnik Aleksandra

Wszystkim wytypowanym Osobom serdecznie gratulujemy i zapraszamy Was wraz z Waszymi Opiekunami do naszej szkoły 26 maja 2017 na godz. 9.30.
Bądźcie punktualni, zabierzcie ze sobą swoje prezentacje na pendrivach oraz dobry humor:):):) Pamiętajcie, że na przekonanie komisji, że to własnie Wy jesteście najlepsi będziecie mieć tylko 10 minut. Opowiedzcie nam o Naszym Patronie, nie czytajcie! Powodzenia! 

Nasz adres: Lublin, Al. Racławickie 17.

Nowy plan lekcji od 9 maja

W związku z odejściem klas maturalnych nastąpiły nieznaczne zmiany w planie lekcji uczniów i nauczycieli. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Nowy plan obowiązuje od 9 maja 2017 roku.

Przerwa majowa

W dniach od 1 maja do 8 maja włącznie trwa przerwa majowa. Uczniowie klas gimnazjanych oraz I-szych i II-gich liceum wracają do szkoły we wtorek 9 maja. A z uczniami klas III-cich liceum spotykamy się już 4 maja o goodz. 9.00 na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Dzień Turystyki na KUL

GruzjaW dniu 25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 2GA i 2B LO pod opieką prof. Joanny Szyszkowskiej i prof. Jarosława Bata uczestniczyli w „Dniu Turystyki” organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Młodzież wzięła udział w dwóch niezwykle ciekawych spotkaniach. Pierwsze to wykład wygłoszony przez dr. hab. Macieja Munnicha, prof. KUL na temat „Ir Dawid- Najstarsza część Jerozolimy”, drugi natomiast to opowieść mgr. Piotra Kieracińskiego„Gruzja i góry Kaukaz”.

Wyniki I-go etapu Konkursu Historycznego o Kazimierzu Wielkim i jego państwie

Wyniki I-go etapu Wojewódzkiego Konkursu Historycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna”: Ostatni z Piastów – konkurs wiedzy o państwie Kazimierza Wielkiego i jego władcy:

KATEGORIA I: szkoła podstawowa

Nazwisko i imię Szkoła Wynik
Sidorowska Eliza  SP 29 Lublin  53 pkt
Husak Mateusz  SP Sióstr Urszulanek Lublin  48 pkt
Pawelec Jan  SP Sióstr Urszulanek Lublin  46,5 pkt
Bieniek Julia  SP w Palikijach  46 pkt
Stępień Jakub  SP w Mętowie  45 pkt
Olszewska Aleksandra  SP Sióst Urszulanek  44,5 pkt
Kobiałka Maciej  SP Paderewskiego Lublin  44 pkt
Poniatowski Krzysztof  SP w Palikijach  43 pkt
Żuchnik Aleksandra  SP w Palikijach  43 pkt
Kwiatkowska Nina  SP w Palikijach  42 pkt
Abramczuk Daria  SP 2 w Lublinie  39 pkt
Jaworski Karol  SP Sióstr Urszulanek w Lublinie  37 pkt
Korzeń Mateusz  SP Sióstr Urszulanek w Lublinie  36 pkt
Ostrowski Mateusz  SP 40 Lublin  36 pkt
Słowik Hubert  SP w Mętowie  35,5 pkt
Kwiatkowki Paweł  SP 2 w Lublinie  33,5 pkt
Zawiślak Julia  SP w Mętowie  33 pkt
Król Małgorzata  SP Sióst Urszulanek w Lublinie  32 pkt
Borowik Karol  SP 32 Lublin  31,5 pkt

Wyżej wymienione Osoby prosimy o przysłanie prezentacji multimedialnej poświęconej Kazimierzowi Wielkiemu na adres mailowy koordynatora konkursu: agnes1310@interia.eu do dnia 05.05.2017. Nadesłane prezentacje zostaną poddane wstępnej selekcji. Autorów 10 najlepszych  i najciekawszych z nich zaprosimy do naszej szkoły celem osobistego ich zaprezentowania w dniu 26.05.2017 o godz. 9.00. Po podsumowaniu ogólnej liczby punktów z obu etapów eliminacji konkursowych ogłosimy ostateczną listę zwycięzców. Zapraszamy jednocześnie do wzięcia udziału także w części plastycznej naszego konkursu. Wciąż można nadsyłać prace plastyczne i fotograficzne (szczegóły w regulaminie konkursu).

Prezentacja multimedialna w kat. 1 (szkoła podstawowa) w II etapie konkursu historycznego – KRYTERIA OCENY:

1. Prezentację przygotowują wszystkie osoby zakwalifikowane do 2 etapu i do dn. 05.05.2017 przesyłają na adres mailowy: agnes1310@interia.eu

2. Spośród nadesłanych Komisja Konkursowa wyłoni 10 najciekawszych prezentacji i listę ich Autorów opublikuje 10.05.2017 na stronie naszej szkoły.

3. Wytypowani przez Komisję zwycięzcy tego etapu półfinałowego spotkają się w finale konkursu w dn. 26.05.2017 w siedzibie Organizatora, gdzie OSOBIŚCIE zaprezentują (nie odczytają, lecz pokażą slajdy i opowiedzą o Kazimierzu) swoje prezentacje.

4. Prezentacja powinna zawierać głównie obrazy oraz te treści, które będą szerzej omawiane przez uczestnika.

5. Temat prezentacji uczestnicy wybierają sami, lecz musi on dotyczyć tematu konkursu: Kazimierz Wielki i jego państwo, związki dynastyczne, polityka wewnętrzna (wyłącznie!).

6. Autor prezentacji nie musi omówić wszystkich zagadnień związanych z powyższym, lecz jedynie wybrać i ciekawie zaprezentować te treści, które wydadzą mu się interesujące lub szczególnie ważne dla tematu.

7. Prezentacja powinna być zatytułowana i w całości nie powinna przekraczać 10 minut i zawierać nie więcej niż 10 slajdów.

8. Komisja oceniać będzie nie tylko zawartość, ale też umiejętność prezentacji omawianego przez ucznia zagadnienia, kreatywność, poczucie humoru i elokwencję uczestnika.

9. Każdy z uczestników oceniany będzie w kategoriach:

a) prawda historyczna,
b) wyraz artystyczny,
c) poprawność językowa,
d) nowatorskie (lub zabawne podejście do tematu),
e) ogólne wrażenie spójności.

KATEGORIA  II: gimnazjum

Nazwisko i imię Szkoła Wynik
Matacz Wiktoria   Gimnazjum nr 14  Lublin  38 pkt
Najda Aleksandra  Gimnazjum nr 16 Lublin  38 pkt
Pawelczyk Marcin  Gimnazjum H. CH. Andersena  37,5 pkt
Czerniak Natalia  Gimnazjum nr 16 Lublin  36,5 pkt
Adamek Maciej  Gimnazjum H. Ch. Andersena Lublin  36 pkt
Bonecka Anna  Gimnazjum nr 16 Lublin  36 pkt
Kasprzak Maria  Gimnazjum nr 1 w Piaskach  35 pkt
Miszczuk Marcin  Gimnazjum nr 16 Lublin  34,5 pkt
Głasek Angelika   Gimnazjum nr 19 Lublin  34,5 pkt
Barczak Martyna   Gimnazjum nr 1 w Piaskach  33 pkt
Ruczyński Damian  Gimnazjum nr 16 Lublin  32 pkt

Wyżej wymienione Osoby prosimy o zapoznanie się z poniższymi tematami prac pisemnych. Dwa spośród nich będą pisane przez Was w II etapie naszego konkursu, tj. w dn. 26.05.2017 w siedzibie naszej szkoły o godz. 9.00. Zapraszamy jednocześnie do wzięcia udziału także w części plastycznej naszego konkursu. Wciąż można nadsyłać prace plastyczne i fotograficzne (szczegóły w regulaminie konkursu).

A oto tematy wypracowań do przemyślenia w domu:

  • Kazimierz Wielki – wielki budowniczy XIV – wiecznej Polski.
  • Nowe prawa, nowe urzędy, nowy sposób rządzenia – Kazimierz III – wielki reformator.
  • Czy Kazimierz Wielki na pewno był wielki? Sukcesy i niepowodzenia, bilans strat i zysków ostatniego z Piastów.
  • Jak zmieniła się Polska pod rządami dwóch ostatnich Piastów.
  • Kazimierz Wielki – życie prywatne, związki dynastyczne a sprawa sukcesji.

Egzamin gimnazjalny 2017

Punktualnie o godz. 9.00 uczniowie III klasy naszego Gimnazjum przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Blok humanistyczny składał się z zadań z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W czwartek 20 kwietnia na egzaminie w części matematyczno-przyrodniczej uczniowie znajdą zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. W piątek 21 kwietnia egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym, a po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

UCZNIOM III KLASY GIMNAZJUM ŻYCZYMY POWODZENIA!!! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!

Wspomóż naszych Odyseuszy!!!

POMÓŻMY WSPÓLNYMI SIŁAMI ZREALIZOWAĆ WYPRAWĘ „KAZIMIERZOWYCH” ODYSEUSZY ZA OCEAN!

Przyjaciele, Sympatycy, Absolwenci, Rodzice, Krewni… i wszyscy Ludzie Dobrej Woli! Nasza drużyna w ODYSEI UMYSŁU zdobyła wicemistrzostwo Polski i w pięknym stylu awansowała do Finału Światowego, który odbędzie się w dniach 23-28.05.2017 w Michigan State University w East Lansing w USA. Aby ich wyjazd był możliwy, konieczne jest zebranie środków, które to umożliwią, bowiem sami rodzice uczestników nawet przy wsparciu Fundacji prowadzącej szkołę kosztów wyjazdu i uczestnictwa naszej drużyny w finałowej rywalizacji nie udźwigną.

Stąd nasz apel:
POMÓŻMY WSPÓLNYMI SIŁAMI ZREALIZOWAĆ WYPRAWĘ „KAZIMIERZOWYCH” ODYSEUSZY ZA OCEAN!
Liczy się naprawdę każda złotówka!
Numer rachunku, na który można dokonywać wpłat z dopiskiem ODYSEJA KAZIMIERZA WIELKIEGO: Podkarpacki Bank Spółdzielczy, nr 90 8642 0015 2027 5100 3137 0001.

Życzenia Wielkanocne

images (4)

Serdeczne Życzenia Wielkanocne, Wesołego Alleluja oraz dużo zdrowia i pogody ducha. Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego.

Błogosławionych Świąt !!!

życzy

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Społeczność Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

 

Przerwa świąteczna

Od 13 do 17 kwietnia będzie trwała przerwa świąteczna. Do szkoły wracamy w środę 19 kwietnia :)

Nicol w finale konkursu historycznego „Polska pierwszych Piastów”

29 marca 2017 r. w siedzibie Prywatnego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcąego im. Mieszka I odbył się kolejny etap wojewódzkiego konkursu historycznego „Polska pierwszych Piastów”, w którym udział wzięli Aleksander Macedoński (2GA) oraz Nicol Matys (3GA). Miło jest nam poinformować, że Nicol została finalistką tego konkursu.

Pani Prof. Agnieszce Sidorowskiej, która przygotowywała naszych uczniów oraz naszym reprezentantom w konkursie, serdecznie dziękujemy i gratulujemy uzyskanego wyniku!!!

Drużyna Odyseuszy w Panoramie Lubelskiej!!!

Drużynę naszych Odyseuszy:) mogliśmy obejrzeć 9 kwietnia o godz. 18.30 w niedzielnej Panoramie Lubelskiej.

Poniżej fragment programu:

Konsultacje przedmiotowe 11 kwietnia

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 11 kwietnia od godz. 17.30.

Wielki sukces naszych gimnazjalistów!!!

Egzamin wstępny do naszego liceum już w sobotę 1 kwietnia

1 kwietnia 2017 roku (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się egzamin wstępny do Liceum im. Kazimierza Wielkiego dla kandydatów, którzy na I semestr III klasy gimnazjum uzyskali średnią poniżej 4,0.  Egzamin odbędzie się w następującym porządku:

  • godz. 9.00 – pisemny egzamin z matematyki;
  • godz. 10.00 – rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego.

Przekaż 1% podatku na rzecz naszej szkoły

Szanowni Państwo,
informujemy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

NR KRS: 0000052078
Cel szczegółowy: Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

podatek

Zobacz film promujący naszą szkołę

Zapraszamy do obejrzenia filmu reklamującego naszą Szkołę:)

 

Przyjdź przekonaj się sam!!! Czekamy na Ciebie!!!

Zmiany w terminarzu II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Plastycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna”

Szanowni Państwo!

W związku z przesunięciem terminu zgłaszania uczniów do II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Literackiego i Plastycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna”, który upływa dnia 24 marca 2017 roku zmianie uległ również dalszy terminarz konkursu:

  • Zgłoszenia do konkursu historycznego: do 24.03.2017 (termin przedłużony)
  • Test historyczny pisany w szkołach macierzystych: 30.03.2017 godz. 9.00 (czas trwania: 60 min) (test zostanie przesłany do szkół w terminie do 29.03.2017)
  • Nadsyłanie prac plastycznych do 26.05.2017, a rozwiązanych (niesprawdzonych) testów historycznych – do 07.04.2017.
  • Publikacja wyników konkursu plastycznego (lista laureatów) oraz listy osób dopuszczonych do II etapu konkursu historycznego i propozycji trzech tematów wypracowań na stronie GiLO – 22.04.2017.
  • Drugi etap konkursu wiedzowego (historia) w siedzibie Organizatora:
    Al. Racławickie 17, Lublin – 26.05.2017.
  • Publikacja zbiorowej listy laureatów obu konkursów nastąpi 02.06.2017.

Uroczyste podsumowanie obu konkursów, otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 13.06.2017 r. Informacje o godzinie i ewentualnej zmianie terminu znajdą Państwo na stronie organizatora.

Szczegóły znajdziesz tutaj.

Rekolekcje Wielkopostne

17455236_1646866522010038_580048498_oW dniach 15-17 marca 2017 roku odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadziła włoska grupa ewangelizacyjna „Sentinelle del mattino di Pasqua” („Strażnicy Poranka Wielkanocnego”). Szkoła powstała jako praktyczna odpowiedź grupy młodych ludzi na skierowany do nich apel papieża Jana Pawła II o to, by stali się pierwszymi świadkami wiary dla swoich rówieśników. Do wspólnoty mogą przystąpić młodzi w wieku 18-30 lat, którzy są gotowi zrobić „przystanek” w swoim życiu, co wiąże się z zawieszeniem na 9 miesięcy studiów bądź pracy i zobowiązaniem się do przeżycia tego czasu we wspólnocie Kościoła na wzór pierwszych chrześcijan. Ich codzienność opiera się na czterech kolumnach: życie braterskie, formacja teologiczna, modlitwa i misja. Młodzi ludzie podróżują po Europie by świadczyć o Bożej obecności tam, gdzie po ludzku nie ma już nadziei na pokój i szczęście.
Przejmujące świadectwa członków grupy ewangelizacyjnej skłoniły naszych uczniów do przemyśleń w kwestii wiary. Zainspirowały do zmian światopoglądowych i stały się dobrym impulsem do „zatrzymania się” na czas Wielkiego Postu, aby na nowo przypomnieć sobie, że Bóg jest obecny w każdym czasie w życiu człowieka, szczególnie zaś w tym gorszym, pełnym wątpliwości i często pozbawionym nadziei.
Nasze rekolekcje zakończyły się uroczystą Mszą Świętą, która została odprawiona w Kościele pw. Bł. Bp W. Gorala pod przewodnictwem Księdza Mariusza Nakoniecznego.
Mamy nadzieję, że słowo, które podczas tych rekolekcji usłyszeliśmy zakiełkuje w naszym życiu by dać piękny owoc w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Przedłużamy termin zgłoszeń do II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Plastycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna”

Szanowni Państwo!

Termin zgłaszania uczniów do II Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Literackiego i Plastycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna” został przedłużony do dnia 24 marca 2017 roku.

Szczegóły znajdziesz tutaj.

Rekrutacja do Liceum na rok szkolny 2017/2018

Wszystkich chętnych zapraszamy do nauki w naszym Liceum!!!

Szczegóły rekrutacji:

  • Bez egzaminu wstępnego przyjmowani są laureaci i finaliści konkursów kuratoryjnych oraz olimpiad przedmiotowych. Laureaci zwolnieni są z opłaty czesnego przez cały okres nauki w liceum. Finaliści korzystają z 50% ulgi w opłacie czesnego przez okres 3 lat.
  • Bez egzaminu wstępnego przyjmowani są również uczniowie ze średnią 4,0 na I semestr klasy III gimnazjum oraz z co najmniej dobrą oceną ze sprawowania.
  • Jeżeli kandydat nie spełnia warunków wskazanych wyżej, może przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej z języka polskiego i pisemnego testu z matematyki, które zadecydują o przyjęciu do szkoły. Rozmowa i test odbędą się 1 kwietnia 2017 roku o godz. 9.00.

Wszyscy kandydaci przyjęci do szkoły przystępują 3 czerwca 2017 roku godz. 9.00 do testu poziomującego z języka angielskiego. Na podstawie jego wyników nastąpi podział na grupy zaawansowania.

Kwestionariusz do pobrania.

Kontakt:
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
20-059 Lublin, Aleje Racławickie 17
tel/fax: +48 81 534 22 45
kom: +48 512 590 799
e-mail: sekretariat@lokw.pl

NABÓR DO LICEUM TRWA!!!

Konsultacje przedmiotowe 14 marca

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 14 marca od godz. 17.30.

Drzwi Otwarte w „Kazimierzu”

DSC_0107W sobotę 11 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do naszej szkoły. Uczniowie gimnazjów wraz z rodzicami brali udział w przygotowanych przez młodzież oraz nauczycieli „Kazimierza Wielkiego” atrakcjach a także zwiedzali szkołę.

Mamy nadzieję, że wielu naszych gości od września stanie się częścią społeczności „Kazimierza”. Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

DRUŻYNA „KAZIMIERZA WIELKIEGO” W FINALE TURNIEJU „ODYSEJA UMYSŁU”

Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy 1GA Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego: Remigiusz Boś, Wojciech Ciecierski, Michał Krzyżanowski, Tomasz Piskorz oraz Tamara Skowronek (klasa 1 Gimnazjum nr 18 w Lublinie) zajęli I miejsce w eliminacjach regionalnych konkursu „Odyseja Umysłu” i awansowali do finału konkursu, który odbędzie się w Gdyni.

SERDECZNE GRATULACJE I ŻYCZENIA DALSZYCH SUKCESÓW!!! 

Dzień Otwartych Drzwi już w sobotę 11 marca!!!

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 11 marca 2017 r. w godz. 10.00-14.00.

W programie między innymi:

  • spotkanie z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot – godz. 10.00-10.15;
  • występ Teatru Małych Form „K” – godz. 10.15-10.40;
  • występ teatralnej grupy historycznej „Historycznie-satyrycznie o Kazimierzu Wielkim i jego Akademii” – godz. 10.40-11.00;
  • warsztaty przedmiotowe i spotkania z nauczycielami – godz. 11.00-13.45;

Dla uczestników, którzy wezmą udział we wszystkich warsztatach przedmiotowych przewidziane są następujące nagrody:

  • I nagroda
    50% zniżki w opłatach czesnego przez okres 3 lat;
  • II nagroda
    50% zniżki w opłatach czesnego w I roku nauki;
  • III nagroda
    zwolnienie z opłaty wpisowego.

Nagrody zostaną przyznane w wyniku losowania „Kart Gościa”.

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

Zapraszamy w przyjazne mury „Kazimierza”!!!

Nie wiesz jaka szkołę wybrać? Które liceum będzie dla Ciebie najlepsze?
Przyjdź do nas!!! Czekamy właśnie na Ciebie!!!

Spotkanie dla Rodziców Kandydatów do Liceum 7 marca 2017 roku o godz. 18.00.

Dzień Otwartych Drzwi 11 marca 2016 roku w godz. 10.00-14.00.

Szlakiem pamięci Żołnierzy Wyklętych

17142338_1629030137127010_1409460508_oDnia 2 marca 2017 roku klasa II gimnazjum pod opieką prof. Anety Bartnik i prof. Łukasza Malawki wzięła udział w pochodzie poświęconym pamięci zbrojnego podziemia AK. W Lublinie obchody narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwały od 1 do 5 marca. Nasz marsz rozpoczęliśmy spotkaniem z historią naszego państwa i Lubelszczyzny z czasów II wojny światowej opowiedzianą przez przewodnika pod bramą przy Zamku Lubelskim, skąd cała grupa przeszła na Plac Zamkowy pod pomnik Zaporczyków. Była to największa formacja partyzancka działająca w okolicy Lublina w okresie niemieckiej i sowieckiej okupacji. Potem kolejno odwiedzaliśmy ważne punkty komunistycznej prokuratury i informacji wojskowej, siedziby i katownie resortu bezpieczeństwa publicznego, poznaliśmy historię największej akcji ekspropriacyjnej za okupacji sowieckiej w Lublinie przy ulicy Krakowskie Przedmieście 64. Marsz zakończyliśmy przy bramie cmentarza komunalnego przy ul. Lipowej.
Była to trudna, ale bardzo pouczająca lekcja historii najnowszej ukazująca bohaterskie postawy walki o najwyższe ideały jak Bóg, Honor i Ojczyzna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Targi Edukacyjne 2017

IMAG3145W dniach 16-17 lutego odbyła się XIII Edycja Targów Edukacyjnych, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych corocznie w Lublinie. Tym razem swoje edukacyjne oferty zaprezentowało ponad 100 wystawców wśród, których prym wiodły szkoły ponadgimnazjalne z Lublina i okolic. Nie mogło również zabraknąć na Targach uczniów  „Kazimierza” Uczniowie naszego Liceum wraz z p. Barbarą Charczuk i z p. Agnieszką Sidorowską reklamowali naszą szkołę wszystkim zainteresowanym i odpowiadali na pytania dotyczące nauki w „Kazimierzu”.

Po raz dziewiąty rusza akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum!!!

Już po raz dziewiąty zapraszamy wszystkie szkoły z regionu Lubelszczyzny do udziału w Akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum.

twoj dar serca kadr

Organizatorem Akcji jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Liderem organizacyjnym przedsięwzięcia jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.
Sztab organizacyjny Akcji znajduje się w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego przy Alejach Racławickich 17 w Lublinie.

Aby zgłosić szkołę do Akcji należy wypełnić formularz, (można tego również dokonać na miejscu, w sztabie Akcji), przyjechać do Lublina i pobrać materiały do Akcji – puszkę, plakaty, film edukacyjny (wydawanie materiałów odbywać się będzie do 7 kwietnia  2017 roku)

W tym roku, tak jak w poprzednim prosimy o wpłatę zebranych pieniędzy na konto Hospicjum. Sugerujemy żeby w szkołach powołać komisję, która policzy pieniądze i przekaże je na konto:

Bank Pekao S.A. III o/Lublin
73 1240 2382 1111 0000 3923 3280 PLN
z dopiskiem w tytule „Twój Dar Serca”

Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku przeznaczymy na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla podopiecznych, zakup sprzętu medycznego, naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego.

Ważne terminy:

  • 27 marca – 7 kwietnia – wydawanie puszek i materiałów reklamowych w godzinach
    8:00 – 16:00 (Al. Racławickie 17 - budynek szkoły
    (kamienica na rogu Al. Racławickich i ul. Głowackiego)
  • 27 marca – 28 kwietnia  – zbiórka pieniędzy w szkołach
  • do 14 maja - wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum im. Małego Księcia;
  • czerwiec 2017 - koncert podsumowujący Akcję (dokładna data zostanie podana później)

Koordynator Akcji:

  • Agata Łaguna, tel. 888-979-525.
    Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Aleje Racławickie 17.

Szczegóły akcji na stronie:
www.darserca.kazimierzwielki.lublin.pl
www.hospicjum.lublin.pl

 

Bal na 47 chromosomów

DSC_0492Dnia 4 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbył się XVI integracyjny bal karnawałowy dla dzieci obciążonych genetycznie. Głównymi pomysłodawcami i organizatorami są dr hab. Anna Bogucka-Kocka z Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką oraz prof. Janusz KockiZakładu Genetyki Klinicznej UM w Lublinie. Od wielu lat to piękne przedsięwzięcie wspomagają nasi uczniowie i ich rodzice, dyrekcja i nauczyciele. W styczniu 2017 roku na terenie szkoły Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego przeprowadziliśmy zbiórkę darów: słodyczy, owoców, zabawek, które następnie przekazaliśmy je chorym dzieciom. W rekordowo krótkim czasie, bo w ciągu tygodnia społeczności naszej szkoły udało się zebrać ogromną ilość darów, w tym: PLUSZAKI (73 szt.), POMARAŃCZE (567 szt.), MANDARYNKI (3 kg), CIASTKA (DELICJE, PIEGUSKI…338 szt.), CZEKOLADY (108 szt.), BATONY (106 szt.), WAFELKI (98 szt.), CUKIERKI (6 kg), PIERNIKI (3 kg), BOMBONIERKI (6 szt.), DRAŻE/PRALINY (5 szt.) i inne drobne słodycze.

Ponadto 15 osobowa grupa naszych uczniów wzięła udział w czynnym wolontariacie podczas pakowania prezentów i zabawy karnawałowej. Szkolnymi Koordynatorami Akcji byli: prof. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska, prof. Agnieszka Sidorowska oraz Michał PrusPrzewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Kochani Ludzie o wielkich sercach!
Wasza nieoceniona pomoc przyniosła niesamowite efekty
Za Wasz wkład, otwarte serca i chęć pomagania
BARDZO DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej i Michała Prusa z klasy 1A LO.

Mamy laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych!!!

Miło nam poinformować, że Karolina Kozakiewicz z klasy 2GA została laureatką dwóch kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: konkursu biologicznego i ortograficznego.

Ponadto Natalia Kurczewska (1GA) i Wojciech Ciecierski (1GA) zostali finalistami w kuratoryjnym konkursie ortograficznym.

Karolinie, Natalii, Wojtkowi oraz nauczycielom przygotowującym ich do konkursów: prof Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej i prof. Pawłowi Piskorzowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi już 11 marca!!!

IMG_20150219_174938

Zebranie informacyjne
dla rodziców kandydatów do Liceum
odbędzie się
7 marca (we wtorek) 2017 roku
o godz. 18.00 w auli szkoły.

 

A już w sobotę 11 marca 2017 roku zapraszamy do naszego Liceum na Dzień Otwartych Drzwi. Przyjazne mury „Kazimierza” będą dla Ciebie otwarte w godz. 10.00-14.00.

Przyjdź, zobacz, przekonaj się sam :):):)

II Wojewódzki Konkurs Historyczny, Literacki i Plastyczny: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna”

OSTATNIZ PIASTÓW(1)

Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zachęcamy do wzięcia udziału w:

II Wojewódzkim Konkursie Historycznym i Plastycznym: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna,

którego organizatorem jest nasza szkoła. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Informacja dotycząca organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2017/2018 w związku z reformą oświaty

Szanowni Państwo!
W związku z reformą oświaty informujemy, że od roku szkolnego 2017/2018 pozostaniemy Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Jednocześnie informujemy, że obecne klasy pierwsze i drugie gimnazjum będą kontynuować naukę na dotychczas obowiązujących zasadach do zakończenia danego etapu edukacyjnego.

Semestralne zebrania z Rodzicami

Dnia 13 stycznia odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami klas podsumowujące I semestr roku szkolnego 2016/2017. Spotkania odbędą się w następującym porządku:

  • klasa 1GA  wych. Teresa Zub-Iwanicka godz. 17.30 sala 0.1;
  • klasa 2GA wych. Joanna Szyszkowska godz. 17.30 sala 0.4;
  • klasa 3GA wych. Izabela Harasymiak – Krzyżanowska godz. 17.30 sala 0.3.

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2017

Z okazji Nowego Roku 2017
Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej Szkoły
życzymy wszystkiego co najlepsze. 
Niech ten Nowy Rok przyniesie radość z tego co jest, nadzieję na to co przed Nami,
pogodę ducha na każdy nowy nadchodzący dzień.
Aby wszystkie plany, nawet te najmniejsze, udało się zrealizować.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
im. Kazimierza Wielkiego

 

Życzenia świąteczne


Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Sympatykom naszej szkoły życzymy miłych spotkań w gronie najbliższych i umacniania wiary w to, co dobre i piękne. Niech w całym nadchodzącym roku nie opuszcza nas pomyślność, a optymizm i pogoda ducha wypełniają każdy dzień.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Wigilia szkolna

img_4866Tradycyjnie już w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną społecznośćnaszej szkoły spotkała się 21 grudnia 2016 w auli szkoły, by w atmosferze radości i życzliwości podzielić się bożonarodzeniowym opłatkiem. Po odczytaniu fragmentów Ewangelii i wspólnym odśpiewaniu kolędy oraz po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia rozpoczęła się część artystyczna. Członkowie Teatru Małych Form “K” pod kierunkiem Pana Mieczysława Wojtasa, z towarzyszeniem akompaniamentu Pana Włodzimierza Kukawskiego, przedstawili piękny okolicznościowy spektakl skłaniający do refleksji i dający odpowiedź na pytanie co tak naprawdę jest najważniejsze podczas Świąt. Spotkanie zakończyło się życzeniami Ks. Mariusza Nakoniecznego - Przyjaciela i opiekuna duchownego naszej szkoły. Następnie cała społeczność „Kazimierza „podzieliliła sie opłatkiem i złozyła sobie życzenia spokojnych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Adwentowy Dzień Skupienia

15658615_1546822625347762_1021197106_o20 grudnia 2016 roku uczniowie Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w Adwentowym Dniu Skupienia w parafii pw. Bł. Bp Władysława Gorala w Lublinie. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Pana Andrzeja Ilczuka, który podzielił się z nami refleksją na temat sensu wiary w życiu młodego człowieka. Następnie młodzież wzięła udział w uroczystej Eucharystii, którą odprawił Ksiądz Mariusz Nakonieczny, proboszcz tutejszej parafii. Spotkanie stało się okazją do przemyślenia wyborów życiowych jak również do dobrego przygotowania na nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Świąteczny kiermasz

W naszej szkole odbył się kiermasz ozdób, kartek i lampionów świątecznych na rzecz Pablo Etsali z Kamerunu. Pablo uczęszcza do 6 klasy szkoły podstawowej w Yaouande. Roczna nauka w szkole prowadzonej przez siostry Dominikanki kosztuje 150 euro. Zebraliśmy 422,30 zł, za które serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Zebrania z Rodzicami

Dnia 13 grudnia odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami klas. Spotkania odbędą się w następującym porządku:

  • klasa 1GA  wych. Teresa Zub-Iwanicka godz. 17.00 sala 3.2;
  • klasa 2GA wych. Joanna Szyszkowska godz. 17.30 sala 0.4;
  • klasa 3GA wych. Izabela Harasymiak – Krzyżanowska godz. 17.00 sala 0.3.

Serdecznie zapraszamy!

Akcja „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

img_20161128_143559W ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” zebraliśmy zabawki, ubrania i żywność. Szczególne podziękowania należą się Iwo Wacławkowi i Michałowi Senderkowi z klasy 2GA, którzy wykazali się dużymi umiejętnościami społecznymi. Podziękowania dla całej społeczności szkolnej za Wasze otwarte serca:)

Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Szkoły

dsc_0318W dniu 16 listopada 2016 roku w Kościele Braci Kapucynów pw. św. Piotra i Pawła  przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie odbyła się Uroczystość Poświęcenia Sztandaru naszego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego. Mszę Świętą celebrował opiekun duchowy i przyjaciel naszej szkoły ks. Mariusz Nakonieczny. Uroczystość, podczas której Pani Dyrektor Elżbieta Nawrot przekazała Sztandar Szkoły na ręce przedstawicieli młodzieży, miała charakter bardzo podniosły i wzruszający. Po Eucharystii cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście udali się do Centrum Kultury przy ul. Peowiaków, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pani dr Teresa Bloch, wieloletni nauczyciel historii i wos-u, wygłosiła piękny wykład dotyczący naszego patrona Kazimierza Wielkiego. Następnie Teatr Małych Form K i gościnnie Teatr Panopticum zaprezentowały występy artystyczne wyreżyserowane przez Pana Mieczysława Wojtasa, a przy aranżacji muzycznej Pana Włodzimierza Kukawskiego.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz oświatowych miasta Lublina, zaprzyjaźnieni z nami dyrektorzy szkół, rodzice i przyjaciele „Kazimierza”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy w nasze przyjazne mury:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Wyróżnienie dla Ani w Konkursie Plastycznym

p1460481Anna Zbaracka z klasy 2GA otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bohaterowie baśni Andersena w naszej rzeczywistości”. Pracę przygotowała pod kierunkiem Pani Dominiki Sergiej. Gratulujemy Ani wygranej i życzymy dalszych sukcesów twórczych:)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gimnazjum i co dalej? Zaproszenie dla uczniów III klas gimnazjum

Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie zaprasza nauczycieli i uczniów klas III gimnazjum na cykl lekcji otwartych z następujących przedmiotów:

  • historia i geografia;
  • zajęcia warsztatowe z – biologii i chemii.

Chcemy pomóc w wyborze właściwego rozszerzenia w liceum, a w dalszej pespektywie – kierunku studiów. Dlatego proponujemy uczniom udział w zorganizowanych przez nauczycieli naszego liceum spotkaniach, poświęconych nauczaniu na poziomie rozszerzonym, na początek czterech, a w przyszłości, być może, dalszych przedmiotów.

Historia

Na przykładzie wybranego tematu „Państwo polskie czasów Bolesława Chrobrego” pokazujemy, jak uczymy

  • samodzielnego, krytycznego myślenia,
  • wyciągania i formułowania wniosków,
  • szukania związków przyczynowo- skutkowych,
  • rozwiązywania zadań otwartych z historii – tak typowych dla testów maturalnych.

By pokazać, że faktografia to nie wszystko , proponujemy uczniom pracę z mapą i tekstem źródłowym.

Geografia

„Czy pogoda musi mnie zaskoczyć?”

Planujesz wyjazd wakacyjny, klasową wycieczkę rowerową lub nawet krótki wypad za miasto, bacznie obserwuj naturę, naucz się prognozować pogodę , a unikniesz przykrych niespodzianek. Analiza map synoptycznych i obserwacja przyrody pozwolą uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych ze zmienną aurą, która nagle pokrzyżuje nam plany.

Biologia

Proponujemy otwarte warsztatowe zajęcia z biologii pod hasłem „NAUCZANIE PRZEZ ODKRYWANIE”.

Warsztaty stanowią przykład praktycznej realizacji założeń międzynarodowego projektu edukacyjnego SAILS (Strategies for Assessment of Inquiry Learning in Science) realizowanego w Polsce przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Podczas zajęć z biologii uczniowie będą mogli zapoznać się z techniką prowadzenia lekcji w LO metodą nauczania przez odkrywanie oraz programem zajęć laboratoryjnych organizowanych dla uczniów „Kazimierza Wielkiego” na lubelskich uniwersytetach.

Chemia

Zapraszamy na zajęcia warsztatowe z chemii pod hasłem „Na tropie miedzi w patynie”.

Śledząc i samodzielnie wykonując pod nadzorem prowadzącego zajęcia nauczyciela kolejne doświadczenia, nasi goście będą mogli dowiedzieć się, czym pod względem chemicznym jest patyna oraz tego, gdzie można ją zaobserwować i jakie ma właściwości.

Pragniemy, by czas spędzony w naszej szkole upłynął szybko i w bardzo miłej, choć momentami pełnej naukowego skupienia atmosferze. Mamy nadzieję, że zajęcia te będą stanowiły dla ich uczestników nie tylko okazję do powtórzenia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym, ale i zachętę do dalszego uczenia się przez odkrywanie – być może w przyjaznych murach „Kazimierza Wielkiego”.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA SZTANDARU SZKOŁY

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz cała społeczność Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego mają zaszczyt zaprosić wszystkich Rodziców, Uczniów oraz Przyjaciół „Kazimierza” na Uroczystość Poświęcenia Sztandaru Szkoły dnia 16 listopada 2016 roku.

Porządek Uroczystości:

  • godz. 10:00  – Msza święta w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła (ul. Krakowskie Przedmieście 42).
    Dalsza część Uroczystości odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków12)
  • godz. 11:30 – wykład okolicznościowy – dr Teresa Bloch;
  • występy artystyczne – Teatr Małych Form K;
  • poczęstunek;
  • godz. 14:00 – zakończenie uroczystości.

Zobacz Zaproszenie

 

Konsultacje przedmiotowe 15 listopada

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 15 listopada  od godz. 17.30.

Pielgrzymka klasy III gimnazjum do Wąwolnicy

dsc_002713 października uczniowie III klasy gimnazjum, pod opieką prof. Anety Bartnik i prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej, pielgrzymowali do Wąwolnicy, aby przed cudowną figurą Matki Bożej Kębelskiej prosić o potrzebne łaski i pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego. W tych intencjach została odprawiona uroczysta Msza Święta sprawowana przed cudowną figurą Matki Bożej. W przerwie obiadowej pielgrzymów, w iście królewskim stylu, ugościła miejscowa restauracja Rozanna.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Świętowaliśmy Dzień Nauczyciela

dsc_019214 października odbyła się w naszej szkole niecodzienna uroczystość. Nasi uczniowie przygotowali swoim nauczycielom prawdziwą niespodziankę z okazji ich święta. O godz. 12.30 w auli szkoły zgromadziła się cała społeczność „Kazimierza”. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego: Michał Prus (1A LO) oraz Zuzanna Sak (3GA), w imieniu wszystkich uczniów złożyli najserdeczniejsze życzenia nauczycielom na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot. Zostały także wręczone „Nauczycielskie Oskary”. Uroczystość uświetnił występ wokalny naszej maturzystki Izabeli Jaworskiej (3B LO) oraz przedstawienie Teatru Małych Form „K” z gościnnym występem Karoliny Hasiec i Antoniny Zadury – absolwentki naszego gimnazjum.

Galeria zdjęć z uroczystości.

Konsultacje przedmiotowe 18 października

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 18 października od godz. 17.30.

Dzień Chłopaka

img_3435Dzień 30 września był dniem szczególnym dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Świętowaliśmy wtedy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas przygotowały dla swoich kolegów różnorakie prezenty. Nie zabrakło więc słodkich wypieków, drobnych upominków, a nawet wycieczki do kina. Naszym Przystojniakom składamy najserdeczniejsze życzenia, uśmiechu na co dzień i sukcesów w szkole!!!

Samorząd na rok szk. 2016/2017 już wybrany

Dnia 16 września 2016 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Oto jego skład:

  • przewodniczący: Michał Prus 1A LO;
  • z- ca przewodniczącego: Zuzanna Sak 3GA;
  • protokolant: Marcelina Cieślik 2A LO;
  • skarbnik: Tomek Piskorz 1GA.

Opiekunem Samorządu jest pani Agata Łaguna.
Wszystkim wybranym gratulujemy i czekamy na efekty ich pracy.

UWAGA!!! NOWY PLAN OD ŚRODY 14 WRZEŚNIA

Plan lekcji obowiązujący od wtorku 6 września

Plan lekcji może ulec zmianie.

Zebrania z wychowawcami klas

Zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami klas. Spotkania odbędą się we wtorek 12 września 2017 roku o godz. 17.30.

  • klasa 2GA – wych. Teresa Zub-Iwanicka – sala 0.2
  • klasa 3GA - wych. Joanna Szyszkowska – sala 0.4 

Plan lekcji na 02.09.2016 i 05.09.2016

Tymczasowy plan lekcji dla uczniów na 2 września i 5 września do pobrania tutaj.

Tymczasowy plan lekcji dla nauczycieli na 2 września i 5 września do pobrania tutaj.

Plan lekcji całotygodniowy zostanie podany w poniedziałek 5 września przez wychowawców klas.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września wg następującego porządku:

  • godz. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. bł. Biskupa Władysława Gorala przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28b;
  • godz. 11.00 – spotkanie uczniów gimnazjum i liceum z wychowawcami klas:
    • sala nr 0.1 – klasa 1GA;
    • sala nr 0.4 – klasa 2GA;
    • sala nr 0.2 – klasa 3GA.

Narodowe Czytanie „Quo vadis”

narodowe_czytanieZachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji: Narodowe Czytanie, organizowanej pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą Narodowego Czytania będzie powieść Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”.
3 września, powieść będzie czytana jednocześnie w godz. 12:00 – 16:00 na schodach Ratusza, w Galerii Handlowej Olimp, w Centrum Handlowym Atrium Felicity i w Galerii Handlowej E. Leclerc. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji.

Szczegóły tutaj.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

Wykaz podręczników dla gimnazjum na rok szkolny 2016/2017 znajduje się w zakładce Gimnazjum → Podręczniki.

Informacja o pracy szkoły w lipcu

Szanowni Państwo!!!

W okresie od 12 do 31 lipca 2016 roku szkoła będzie otwarta w godz. 8.00 – 15.00.

Dyżur telefoniczny pod nr kom. +48 512 590 799.

Koniec roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum. Nareszcie wakacje!!!

13499698_1361965483833478_1953976617_o23 czerwca o godz. 17.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, która podsumowała miniony rok nauki i przedstawiła osiągnięcia uczniów gimnazjum.  Wychowawcy klas wręczyli nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom. Listy gratulacyjne otrzymali również – dumni ze swoich pociech – rodzice naszych prymusów. Uroczystość uświetnił krótki spektakl przygotowany przez Teatr Małych Form „K” pt. „Nuda”  w reżyserii Pana Mieczysława Wojtasa i przy kompozycjach muzycznych Pana Włodzimierza Kukawskiego. Gościnnie w spektaklu wystapiła uczennica I LO im. Stanisława Staszica – Karolina Hasiec, tegoroczna zwyciężczyni w XVIII Ogónopolskim Przeglądzie Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim. Ostatnim punktem programu było rozdanie świadectw w klasach przez wychowawców. I nareszcie rozpoczęły się dla wszystkich uczniów upragnione WAKACJE! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 23 czerwca 2016 roku o godz. 17.00 w auli szkoły. Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Sympatyków naszej szkoły.

Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2015/2016

SAM_316821 czerwca Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie „Kazimierza” wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Podczas Eucharystii, której przewodniczył ks. Mariusz Nakonieczny – proboszcz parafii pw. Bł. Biskupa Władysława Gorala – społeczność gimnazjum i liceum dziękowała za miniony rok szkolny i prosiła o błogosławieństwo na nadchodzący czas wakacyjnego wypoczynku.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wręczenie nagród laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Literackiego i Plastycznego: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

DSC_570515 czerwca odbyło się w auli naszej szkoły wręcznie nagród laureatom I Wojewódzkiego Konkursu: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”, który skierowny był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa lubelskiego. Organizatorem konkursu było nasze Gimnazjum, a osobą odpowiedzialną – prof. Agnieszka Sidorowska. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ uczniów naszego Gimnazjum i Liceum w przedstawieniu pt. „Chrzest Mieszka”. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie podopiecznych i umożliwienie im wzięcia udziału w konkursie.

Lista laureatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości.

Karolina z 1GA laureatką Ogólnopolskiego Konkursu o Poleskim Parku Narodowym!!!

DSC_06749 czerwca 2016 roku, w siedzibie Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie, odbył się finał Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. W tegorocznej edycji konkursu, udział wzięło łącznie 135 uczniów. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 27 uczniów szkół podstawowych i 23 uczniów szkół gimnazjalnych województwa lubelskiego. Miło jest nam poinformować, że w gronie laureatów znalazła się nasza uczennica z klasy 1GAKarolina Kozakiewicz.

Karolince oraz prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej, która Ją przygotowywała do konkursu, serdecznie gratulujemy!!!

Wystawa Sebastião Salgado

20160608_132635

W dniu 8 czerwca klasa IIGA pod opieką prof. Agaty Łaguny udała się na wystawę Sebastião Salgado do Centrum Spotkania Kultur.

Sebastião Salgado – brazylijski mistrz fotografii, ceniony w świecie za swoje czarno-białe zdjęcia przyrody ożywionej i nieożywionej, monumentalne cykle dokumentujące życie społeczne oraz naturę. W związku ze swoimi projektami fotograficznymi odbył ponad 100 podróży. Wystawy jego prac, których kuratorką jest Lélia Wanick Salgado, prezentowane są na całym świecie.
Ta wystawa to fotograficzna podróż do najdalszych zakątków planety – ekspedycja na nowo odkrywająca góry, pustynie i oceany, zwierzęta i ludy, którym udało się – jak dotąd – uciec przed wpływem współczesności. Krainy i życie wciąż jeszcze nieskalanej planety. Jednocześnie „Genesis” to projekt, który zwraca uwagę na czasy obecne. Prezentując zapierające dech w piersiach piękno „zaginionego” świata, któremu cudem udało się przetrwać, artysta pokazuje to, co jest zagrożone i wskazuje na to, co wspólnie musimy uratować.

W 2004 roku Sebastião Salgado rozpoczął pracę nad cyklem „Genesis”, mającym na celu pokazanie natury i ludzkości w perspektywie tego, co pierwotne i nieskalane. „Genesis” składa się z serii fotografii krajobrazów i przyrody, jak również społeczności ludzkich nadal żyjących w oparciu o dawne tradycje swoich przodków.

„Genesis” to trzeci w dorobku Sebastião Salgado długoletni projekt skupiający się na sprawach globalnych. Wcześniejsze – „Robotnicy” (“Workers”) i „Migracje” (“Migrations”) – poświęcone były ludziom doświadczonym przez radykalne ekonomiczne i społeczne zmiany. Tym razem artystę zajmuje środowisko naturalne – tworzy za pomocą zdjęć list miłosny adresowany do naszej planety, w którym podkreśla zarówno jej majestat, jak i jej kruchość.

Dąbrówka zdobyta:)

20160609_130452 - KopiaW dniach 8-10 czerwca klasa 1GA pojechała na wycieczkę w Lasy Kozłowieckie. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie prof. Aneta Bartnik i prof. Joanna Szyszkowska. Choć cel wycieczki – wieś Dąbrówka – znajdowało się zaledwie 20 km od Lublina, to okazało się pełną uroku wioską otoczoną Lasami Kozłowieckimi. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny i nie pozwalał nudzic sie komukolwiek:) Pierwszego dnia uczniowie mogli poznać wieś Darówka: zobaczyć miejscowy zwierzyniec, zwiedzić skansen dawnych maszyn rolniczych i starych aut, a nawet usiąść za kierownicą wozów wojskowych. Tego dnia 1GA wzięła udział w grze na orientację i poradziła sobie w tych zawodach celująco. Niektórzy już się pytają kiedy będzie następna taka gra:) Jedną z atrakcji był przejazd rowerami na miejsce noclegu – do Starego Tartaku, kwatery myśliwskiej, usytuowanej w środku pięknego lasu. Wieczór był czasem gier planszowych oraz walki druzynowej w grze „Kalambury”. Kolejny dzień to wycieczka rowerowa do Pałacu Zamojskich w Kozłówce, spotkanie z miłośniczką ptaków i przyrody – Panią Magdą Niedziałek oraz ognisko z gawędą leśniczego. Ostatni dzień pobytu to warsztaty bębniarski i jazda konno. Trzy dni upłynęły bardzo szybko, aż żal było odjeżdżać…ale nie żegnamy się, mówimy tylko do zobaczenia Dąbrówko:)

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki.

Koncert na zakończenie akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

20160607_1233407 czerwca, w Auli przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej, odbył się koncert podsumowujący już VIII edycję akcji „Twój w Lublinie Dar Serca dla Hospicjum”. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 137 szkół i przedszkoli, których wychowankowie zebrali 86528,33 zł. Koncert został zorganizowany przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia oraz nasze Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego. Wszystkich zebranych przywitał o. Filip Buczyński – prezes Hospicjum, następnie głos zabrała p. Agata Łaguna – koordynatorka akcji oraz p. Teresa Misiuk – Kurator Oświaty w Lublinie. Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy czynnie włączyli się w akcję i przekazali upominki uczniom szkół, które wzięły udział w zbiórce funduszy dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia. W programie były również występy taneczne uczniów z Ośrodka dla Niesłyszących i Niedosłyszących, pokazy iluzjonistyczne Piotra Denisiuka oraz koncert wiolonczelistki Wery Kindżeski.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! Do zobaczenia za rok:)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Lista Laureatów I Wojewódzkiego Konkursu

I Wojewódzki Konkurs Historyczny, Literacki i Plastyczny: ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji” już za nami !!! Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie podopiecznych i umożliwienie im wzięcia udziału w konkursie.

Listę Laureatów można zobaczyć tutaj.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 15 czerwca 2016 r. o godz. 13.30 w budynku Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego  Al. Racławickie 17. Zapraszamy wszystkich Laureatów, Osoby Wyróżnione wraz z Nauczycielami.

 

Dzień Dziecka

Dzien_dziecka

Każdy kto się dzieckiem czuje
dzisiaj wielce się raduje!
Mniejszy, większy, całkiem duży…
1 czerwca wszystkim służy!!!

Wszystkim tym, którzy czują się choć trochę dzieckiem, życzymy moc uśmiechu i radości, spełnienia marzeń i rozwijania pasji i talentów!!!

Dyrekcja i nauczyciele „Kazimierza”

Wycieczka do Londynu

20160508_130038W maju 2016 roku odbyła się wycieczka społeczności „Kazimierza” do Londynu. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy miejscowość Cambridge słynącą z najlepszych uniwersytetów w całej Anglii, miasto to budziło zachwyt również przepiękną architekturą mostów oraz budynków. Udało nam się też spotkać z uczniami lokalnej szkoły w mieście Dover, gdzie oprócz możliwości poznania naszych angielskich rówieśników mieliśmy też szansę zobaczyć malownicze klify oraz port nazywany „Bramą Anglii”. Najwięcej czasu spędziliśmy oczywiście w samym Londynie, udało nam sie zobaczyć między innymi Tower Bridge, z którego zrobiliśmy wiele niezwykłych zdjęć, ogromny Buckingham Palace, znany każdemu Big Ben, Tower of London posiadający wspaniałe eksponaty oraz niebanalną historię , park królewski będący najpiękniejszym parkiem jaki w życiu widzieliśmy oraz wiele, wiele innych cudownych miejsc w angielskiej stolicy. Nie mogło zabraknąć muzeów (The British Museum), które mimo naszych obaw okazały się bardzo interesujące i naprawdę warte uwagi. W ciągu całego wyjazdu wykonywaliśmy w grupach zadania dotyczące miejsc, które zwiedzaliśmy oraz eksponatów, które mogliśmy zobaczyć w muzeach, polegały one na poszukiwaniu odpowiedzi na konkretne pytania z listy, którą dostaliśmy. Projekty te były świetną formą rozrywki, integracji no i oczywiście podszlifowania swoich umiejętności językowych :) Fantastyczna opieka, którą zapewniły nam nasze nauczycielki: Pani Elżbieta Kitta oraz Pani Beata Panasiuk, cudowna atmosfera stworzona przez miejsca w jakich się znajdywaliśmy no i nasze wspólne genialne towarzystwo złożyły się na to, że wyjazd ten będziemy pamiętać dłuuuuuugie lata :)

/Paweł Stelmach 3GA/

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki.

UWAGA UCZNIOWIE PRZYJĘCI DO GIMNAZJUM NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Informujemy, że 4 czerwca 2016 r. o godz. 9.00 w budynku szkoły przy Al. Racławickich 17 odbędzie się test poziomujący z jęz. angielskiego dla uczniów przyjętych do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego na rok szkolny 2016/2017. Serdecznie zapraszamy!

Podsumowanie akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum

Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego zapraszają na koncert podsumowujący VIII edycję akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum. Koncert odbędzie się 7 czerwca o godz. 11.00 w Auli przy Caritas Archidiecezji Lubelskiej ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 w Lublinie. Prosimy o potwierdzenie przybycia i podanie liczby osób.

Koordynator akcji:
Agata Łaguna
tel. 888979525

Zebrania z Rodzicami

Dnia 20 maja 2016 r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie Rodziców klasy 3GA  z wychowawcą klasy p. Moniką Banaszkiewicz.

Dnia 24 maja 2016 r. zapraszamy Rodziców klasy 1GA i 2GA na zebrania z wychowawcami klas. Spotkania odbęda się w następującym porządku:

Gimnazjum

1GA wych. Joanna Szyszkowska godz. 17.30;

2GA wych. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska godz. 17.30.

Serdecznie zapraszamy!!!

„Globusy dawne, nowe i niezwykłe” – lekcja w Dworku Wincentego Pola

IMG_20160505_1039085 maja klasa 1 GA pod opieką prof. Joanny Szyszkowskiej odwiedziła Dworek Wincentego Pola w Lublinie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Globusy dawne, nowe i niezwykłe”. Niezwykle ciekawą lekcję, podczas której młodzież mogła dowiedzieć się o tym jak powstają globusy, poznać historię ich powstania oraz zobaczyć niezwykłe i niepowtarzalne ich egzemplarze, poprowadził kustosz muzeum p. Wiktor Kowalczyk.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Nowy plan od 9 maja

Nowy plan lekcji obowiązujący od 9 maja (poniedziałek) jest już dostępny w menu Gimnazjum→Plan lekcji.

„Globusy dawne, nowe i niezwykłe” – lekcja w Dworku Wincentego Pola

IMG_20160505_1039085 maja klasa 1 GA pod opieką prof. Joanny Szyszkowskiej odwiedziła Dworek Wincentego Pola w Lublinie. Uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych „Globusy dawne, nowe i niezwykłe”. Niezwykle ciekawą lekcję, podczas której młodzież mogła dowiedzieć się o tym jak powstają globusy, poznać historię ich powstania oraz zobaczyć niezwykłe i niepowtarzalne ich egzemplarze, poprowadził kustosz muzeum p. Wiktor Kowalczyk.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Plan lekcji na 4, 5 i 6 maja

4 maja – środa

  • klasa 1 gimnazjum – lekcje wg planu;
  • klasa 2 gimnazjum – lekcje wg planu;
  • klasa 3 gimnazjum – lekcje wg planu.

5 maja – czwartek

  • klasa 1 gimnazjum – godz. 9.00 (zbiórka pod szkołą) lekcja w Dworku Wincentego Pola;
  • klasa 2 gimnazjum – lekcje wg planu;
  • klasa 3 gimnazjum – lekcje wg planu.

6 maja – piątek

  • klasa 1 gimnazjum – lekcje wg planu;
  • klasa 2 gimnazjum – zajęcia poza szkołą (wyjście z p. Ewa Kostko i p. Monika Banaszkiewicz);
  • klasa 3 gimnazjum – zajęcia poza szkołą (wyjście z p. Ewa Kostko i p. Monika Banaszkiewicz).

Wycieczka do Warszawy

20160427_15170727 kwietnia klasy 1 i 2 gimnazjum oraz 1 i 3 liceum wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Uczniowie pod opieką prof. Agnieszki Sidorowskiej, prof. Joanny Szyszkowskiej, prof. Jarosława Bata oraz prof. Pawła Piskorza poznali historię Pałacu Kultury i Nauki oraz mogli zwiedzić jego wnętrze zgłębiając tajemnice Muzeum Sztuki Socrealizmu. Następnie z  tarasu widokowego znajdującego się na XXX piętrze PKiN młodzież podziwiała panoramę stolicy.  Przedostatnim punktem programu była wystawa pt. „Titanic the Exhibition” eksponująca ponad 200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku statku oraz pozyskanych z innych źródeł, a także wiele pełnowymiarowych rekonstrukcji wnętrz. Uczniowie poznali historię zatonięcia największego ze statków zbudowanych kiedykolwiek przez człowieka w lodowatych wodach Północnego Atlantyku, po kolizji z górą lodową, grzebiąc w odmętach 1495 ofiar. Ukoronowaniem dnia był spektakl w Teatrze Współczesnym pt. „Taniec albatrosa” w reżyserii Macieja Englerta ze wspaniałymi kreacjami Agnieszki Pilaszewskiej, Ewy Porębskiej, Andrzeja Zielińskiego i Leona Charewicza.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wyniki Konkursu ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

Wyniki konkursu literackiego i plastycznego (lista laureatów) oraz listy osób dopuszczonych do II etapu konkursu historycznego i pytania do tego etapu znajdziesz tutaj.

Konsultacje przedmiotowe 26 kwietnia

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 26 kwietnia od godz. 17.30.

INFORMACJA O WYCIECZCE DO LONDYNU 05-10.05.2016

Szanowni Państwo!
Bardzo prosimy o pobranie pliku i zapoznanie się z najważniejszymi informacjami związanymi z wyjazdem młodzieży do Londynu w dniach 05-10.05.2016 r.

Plik można pobrać tutaj.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016

bildeW poniedziałek 18 kwietnia punktualnie o godz. 9.00 rozpocznie się EGZAMIN GIMNAZJALNY. Uczniowie III klasy naszego Gimnazjum przystąpią do sprawdzenia swojej wiedzy w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Blok humanistyczny będzie składał się z zadań z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. We wtorek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie zmierzą się z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. W środę egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym, a po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

UCZNIOM III KLASY GIMNAZJUM ŻYCZYMY POWODZENIA!!! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!

Podziękowania dla Pawła Stelmacha za udział w Przeglądzie Szekspirowskim

20160408_121437Szczególny gość odwiedził w piątek 8 kwietnia klasę 3GA naszego Gimnazjum. W towarzystwie Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, na lekcję matematyki, przyszedł twórca i dyrektor Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim – Pan Jerzy Wrzos. Celem jego wizyty było uroczyste podziękowanie Pani Dyrektor za propagowanie pamięci i twórczości angielskiego poety i dramaturga oraz wyróżnienie Pawła Stelmacha, ucznia klasy 3GA, który 12 marca w ramach Przeglądu wystąpił w inscenizacji opartej na fragmencie dramatu Williama Szekspira „Antony and Cleopatra”. I chociaż rola Pawła nie była duża, to o jego sukcesie świadczy to, że pomógł zdobyć jedno z trzech Pierwszych Miejsc Indywidualnych swojej scenicznej partnerce Karolinie Hasiec (w roli Kleopatry) z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie. Gratulacje Paweł!!! Życzymy Ci dalszych sukcesów i rozwijania teatralnej pasji!!!

Projekt edukacyjny klasy II gimnazjum

IMG_20160408_092704W piątek 8 kwietnia odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego klasy II gimnazjum. Projekt jest planowanym przedsięwzięciem edukacyjnym realizowanym przez zespół uczniów przy wsparciu nauczyciela, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu z zastosowaniem różnorodnych metod. Uczniowie klasy II naszego gimnazjum pracowali pod czujnym okiem pani Ewy Kostko i przygotowali reportaż o szkole pt. „Kazik naszym drugiem domem”. W niezwykle barwy i interesujący sposób przedstawili swoim młodszym i starszym kolegom rezultaty swojej kilkumiesięcznej pracy i podzielili się doświadczeniem zdobytym podczas wspólnej pracy. Szczególnie ważne było to dla uczniów klasy I gimnazjum, którą w przyszłym roku czeka podobne zadanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Do szkoły wracamy 31 marca

Kochani Uczniowie!!!
Do szkoły, po przerwie świątecznej, wracamy 31 marca w czwartek.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Wielkanoc_GLKW_2

Konsultacje przedmiotowe 22 marca

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 22 marca od godz. 17.30.

Targi Edukacyjne 2016

20160317_090848W dniach 17-18 marca odbyła się XII Edycja Targów Edukacyjnych, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych corocznie w Lublinie. Tym razem swoje edukacyjne oferty zaprezentowało ponad 100 wystawców wśród, których prym wiodły szkoły ponadgimnazjalne z Lublina i okolic. Nie mogło również zabraknąć na Targach uczniów  „Kazimierza” Uczniowie z klasy I C liceum oraz III GA gimnazjum wraz z p. Anetą Bartnik i z p. Agnieszką Sidorowską reklamowali nasze Gimnazjum i Liceum wszystkim zainteresowanym i odpowiadali na pytania dotyczące nauki w „Kazimierzu”.

XVIII Przegląd Szekspirowski już za nami

P1040869Pragniemy poinformować, że w XVIII Przeglądzie Szekspirowskim 12 marca 2016 r. wystąpił nasz uczeń – Paweł Stelmach. Była to inscenizacja oparta na fragmencie dramatu Williama Szekspira „Antony and Cleopatra”. I chociaż rola Pawła nie była duża, to o jego sukcesie świadczy to, że pomógł zdobyć jedno z trzech Pierwszych Miejsc Indywidualnych swojej scenicznej partnerce Karolinie Hasiec (w roli Kleopatry) z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie.

Zdjęcia autorstwa Magdy Wrzos.

Więcej zdjęć z Przeglądu na stronie  www.przegladszekspirowski.pl

Uwaga zmiany w konkursie ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”

UWAGA!!!

Nastąpiła zmiana następujących terminów dotyczących konkursu ”Lublin – Moja Mała Ojczyzna. Gród Koziołka 700 lat po lokacji”:

  • nadsyłanie prac literackich, plastycznych – do 08.04.2016;
  • godzina rozpoczęcia testu historycznego w szkołach macierzystych: 18 marca 2016 roku godz. 10.00.

Szczegóły konkursu tutaj.

NABÓR DO SZKOŁY TRWA!!!

Uwaga uczniowie klasy VI szkoły podstawowej! Ruszył nabór do naszych szkoły!!! Rekrutacja trwa do momentu wyczerpania miejsc. Więcej informacji tutaj.

Wszystkich kandydatów, którzy złożyli wymagane dokumenty i zostali przyjęci prosimy o uiszczenie opłaty wpisowego w wysokości 600 zł do końca kwietnia 2016 roku.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły:

Gimnazjum
im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
20-059 Lublin, Aleje Racławickie 17

lub pod nr tel.

tel: +48 81 534 22 45
kom: +48 512 590 799

Serdecznie zapraszamy !!!

Egzamin wstępny do Gimnazjum już 19 marca

19 marca 2016 roku (sobota) o godz. 9.00 odbędzie się egzamin wstępny do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego dla kandydatów, którzy na I semestr klasy VI uzyskali średnią poniżej 4,0.  Egzamin odbędzie się w następującym porządku:

  • godz. 9.00 – pisemny egzamin z matematyki;
  • godz. 10.00 – rozmowa kwalifikacyjna z języka polskiego.

 

Dzień Otwartych Drzwi w „Kazimierzu”

DSC_4906W sobotę 12 marca w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do obu szkół. Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów wraz z rodzicami brali udział w przygotowanych przez młodzież oraz nauczycieli „Kazimierza Wielkiego” atrakcjach a także zwiedzali szkołę.

Mamy nadzieję, że wielu naszych gości od września stanie się częścią społeczności „Kazimierza”. Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej i prof. Pawła Piskorza.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi już 12 marca!!!

KOLAZSerdecznie zapraszamy na

Dzień Otwartych Drzwi,

który odbędzie się

w sobotę 12 marca 2016 r.

w godz. 10.00-13.00.

 

W programie między innymi:

  • godz. 10.00 – spotkanie z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot w auli szkoły (sala nr 2.1-2.2 II piętro);
  • godz. 10.10 – spektakl szkolnego Teatru Małych Form „K”;
  • godz. 10.30-12.45 – pokazy, zajęcia interaktywne, spotkania z nauczycielami i uczniami:
    • Biologia – czyli nauczanie przez odkrywanie;
    • Chemia jest fajna i już!;
    • Świat fizyki;
    • W kogo zmienili się starożytni Rzymianie?;
    • Geografia na wesoło;
    • Matematyczny czar par;
    • English is Fun!;
    • Viva Espana!
    • Deutsch macht Spass;
    • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach;
    • Czytanie kreuje wyobraźnię;
  • godz. 12.45 -13.00 – spotkanie w auli z Panią Dyrektor i nauczycielami oraz losowanie nagród.

Dla UCZNIÓW – NASZYCH GOŚCI przewidziane są nagrody w postaci ulg finansowych w opłatach za szkołę:

  • I nagroda 50% zniżki w opłatach za szkołę przez trzy lata nauki;
  • II nagroda 50% zniżki w opłatach za szkołę przez I rok nauki;
  • III nagroda zwolnienie z opłaty wpisowego do szkoły.

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

Rekolekcje Wielkopostne

20160304_125955W dniach 2-4 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego. Spotkania odbyły się w Parafii pw. Bł. Biskupa Władysława Gorala a poprowadził je proboszcz tutejszej parafii – Ks. Mariusz Nakonieczny. Program rekolekcji obejmował Nabożeństwo Słowa, Drogę Krzyżową dla dzieci i młodzieży oraz Mszę Świętą połączoną z sakramentem Pokuty i Pojednania i nauką wielkopostną. Młodzież naszej szkoły bardzo chętnie zaangażowała się w oprawę liturgiczną spotkań. Rekolekcje stały się okazją do zadumy nad sensem cierpienia w życiu człowieka i dobrym przygotowaniem duchowym do nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Anety Bartnik.

Nauczanie przez odkrywanie:)

WP_20160229_13_32_43_ProW poniedziałek 29.02.2016 w Gimnazjum i LO im. Kazimierza Wielkiego odbyły się otwarte warsztatowe zajęcia z biologii i chemii pod hasłem „NAUCZANIE PRZEZ ODKRYWANIE”. Uczestniczyli w nich uczniowie zaproszonych klas Gimnazjum Nr 18 w Lublinie. Warsztaty stanowiły przykład praktycznej realizacji założeń międzynarodowego projektu edukacyjnego SAILS (Strategies for Assessment of Inquiry Learning in Science) realizowanego w Polsce przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Podczas zajęć z biologii uczniowie mogli zapoznać się z techniką prowadzenia zajęć w LO metodą nauczania przez odkrywanie oraz programem zajęć laboratoryjnych organizowanych dla uczniów „Kazimierza Wielkiego” na lubelskich uniwersytetach. Ważnym kontekstem zajęć była prezentacja czynnego zaangażowania uczniów „Kazimierza” w działania wolontariackie – np. na rzecz dzieci obciążonych wadami genetycznymi.
Warsztat z chemii zatytułowany był „Na tropie miedzi w patynie”. Śledząc i samodzielnie wykonując pod nadzorem prowadzącego zajęcia nauczyciela kolejne doświadczenia nasi goście mogli dowiedzieć się czym pod względem chemicznym jest patyna oraz tego, gdzie można ją zaobserwować i jakie ma właściwości. Czas warsztatów upłynął szybko i w bardzo miłej, choć momentami pełnej naukowego skupienia atmosferze. Mamy nadzieję, że zajęcia stanowiły dla ich uczestników nie tylko okazję do powtórzenia wiadomości przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym ale i zachętę do dalszego uczenia się przez odkrywanie – być może w przyjaznych murach „Kazimierza Wielkiego”.

Zebranie dla Rodziców Kandydatów do Gimnazjum

Spotkanie dla Rodziców Kandydatów do naszego Gimnazjum odbędzie się 1 marca 2016 roku o godz. 18.00 w budynku szkoły. Serdecznie zapraszamy!!!

Rusza Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

Już po raz ósmy zapraszamy wszystkie szkoły z regionu Lubelszczyzny do udziału w Akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum.

twoj dar serca kadr

Organizatorem Akcji jest Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.
Liderem organizacyjnym przedsięwzięcia jest Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie.

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum polega na organizowaniu się szkół w wydarzenia artystyczne, kulturalne i kiermasze, aby wspomóc swoich rówieśników, terminalnie i nieuleczalnie chore dzieci – Podopiecznych lubelskiego Hospicjum.

Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.
Sztab organizacyjny Akcji znajduje się w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego przy Alejach Racławickich 17 w Lublinie.

Aby zgłosić szkołę do Akcji należy wypełnić formularz, (można tego również dokonać na miejscu, w sztabie Akcji), przyjechać do Lublina i pobrać materiały do Akcji – puszkę, plakaty, film edukacyjny (wydawanie materiałów odbywać się będzie do 11 marca 2016 roku)

W tym roku zmieniliśmy formę wpłacania pieniędzy ze zbiórki. Prosimy o ich przekazywanie na konto Hospicjum. Sugerujemy żeby w szkołach powołać komisję, która policzy pieniądze i przekaże je na konto:

Bank Pekao S.A. III o/Lublin
73 1240 2382 1111 0000 3923 3280 PLN
z dopiskiem w tytule „Twój Dar Serca”

Otrzymane wsparcie finansowe w tym roku przeznaczymy na: zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla podopiecznych, zakup sprzętu medycznego, naprawy i zakup części zamiennych do sprzętu medycznego.

Ważne terminy:

  • 29 lutego – 22 marca – wydawanie puszek i materiałów reklamowych w godzinach
    8:00 – 16:00 (Al. Racławickie 17 - budynek szkoły
    (kamienica na rogu Al. Racławickich i ul. Głowackiego)
  • 14 marca – 14 maja  – zbiórka pieniędzy w szkołach
  • do 14 maja - wpłacanie pieniędzy ze zbiórki na konto Hospicjum im. Małego Księcia;
  • czerwiec 2016 - koncert podsumowujący Akcję (dokładna data zostanie podana później)

Koordynator Akcji:

  • Agata Łaguna, tel. 888-979-525.
    Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Aleje Racławickie 17.

Szczegóły akcji na stronie:
www.darserca.kazimierzwielki.lublin.pl
www.hospicjum.lublin.pl

 

Hurrrrra!!! Nareszcie ferie!!!

ferie-śnieg-foto15 lutego rozpoczęły się tak oczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe, które potrwają do 28 lutego. W szkole spotykamy się zatem dopiero w poniedziałek 29 lutego.

Gimnazjalistom i Licealistom życzymy dobrego odpoczynku!!!

Bal na 47 chromosomów

DSC_0150W dniu 30 stycznia 2016 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbył się XV integracyjny bal karnawałowy dla dzieci obciążonych genetycznie. Głównymi pomysłodawcami i organizatorami są dr hab. Anna Bogucka-Kocka z Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką oraz prof. Janusz KockiZakładu Genetyki Klinicznej UM w Lublinie. Od wielu lat to piękne przedsięwzięcie wspomagają nasi uczniowie i ich rodzice, Dyrekcja i nauczyciele. W styczniu 2016 roku na terenie szkoły Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego przeprowadziliśmy zbiórkę darów: słodyczy, owoców, zabawek i pieniędzy w kwocie 697,49 zł. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać: 203 opakowania delicji, 433 pomarańcze, 165 czekolad, 51 batoników/wafelków, 31 opakowań pianek, żelek i groszków, 18 opakowań dużych ciastek, 7kg cukierków i 10 różnych bombonierek. Ponadto w koszach odkryliśmy mamby, paluszki, orzeszki, rurki i wiele innych słodkości, które przeznaczyliśmy na poczęstunek dla uczestników zabawy. Radości dopełniały uśmiechające się do nas zabawne pluszaki zebrane w liczbie ponad 177 sztuk! Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy zorganizowali barki ciasteczkowe oraz wzięli udział w czynnym wolontariacie podczas pakowania prezentów i zabawy karnawałowej dla chorych dzieci.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym:
uczniom i ich rodzicom, naszym absolwentom,
Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji
oraz wszystkim sympatykom Kazimierza,
którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji.

Izabela Harasymiak-Krzyżanowska i Agnieszka Sidorowska
koordynatorzy akcji

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej:

Wolontariuszki „Kazimierza” w Radio Lublin

IMG_514528 stycznia 2016 r. nasze uczennice klas licealnych: Hanna Danielak, Magdalena Orzędała i Ewelina Izdebska wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot oraz nauczycielką biologii Izabelą Harasymiak-KrzyżanowskąIMG_5138 wystąpiły w audycji przeprowadzonej przez dziennikarkę Polskiego Radia Lublin Panią Ewę Dados. Nagranie związane było z przygotowaniami do 15. jubileuszowego „Balu na 47 chromosomów”, akcji w której od wielu lat uczestniczy społeczność naszej szkoły.

Przegląd Szekspirowski 2016 już wkrótce!!!

Przegląd Szekspirowski 2016

Po raz kolejny miłośnicy talentu Williama Szekspira będą mogli spotkać się o tej samej porze i w tym samym miejscu na wydarzeniu, które odbywa się od roku 1999.

XVIII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Szekspira w Języku Angielskim (Scenes from Shakespeare in English Festival),

którego organizatorem jest

Fundacja RATIONE FORTES oraz Gimnazjum i LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie,

odbędzie się 12 marca 2016 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 w Lublinie.

Rok 2016 to rok światowych obchodów 400-setnej rocznicy śmierci Mistrza ze Stratfordu (1564 – 1616). Tegoroczny Lubelski Przegląd Szekspirowski został włączony do programu tych obchodów:  www.britishcouncil.pl/shakespearelives.

Od kilku lat w połowie dnia konkursowego prezentujemy specjalną inscenizację opartą na dramatach Williama Szekspira w wykonaniu Teatru Panopticum z MDK  Pod Akacją w Lublinie. W tym roku także zapraszam na wyjątkowy spektakl, o szczegółach którego wkrótce poiformujemy.

Zgłoszenia na Przegląd można przysyłać do 20 lutego 2016 r. Zaproszenie i formularz zgłoszenia do pobrania tutaj:

Informacje o Przeglądzie także na: www.kultura.lublin.eu. Wszystkie aktualności będą pojawiać się na Facebooku: Ogólnopolski Przegląd Szekspirowski.

Uwaga!!!

Wśród wykonawców tegorocznego Przeglądu będzie uczeń naszej Szkoły.

Szczegóły wkrótce.

Serdecznie zapraszam.

Dyrektor Festiwalu
Jerzy Wrzos

Przekaż 1% podatku na rzecz naszej szkoły

Szanowni Państwo,
informujemy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.

NR KRS: 0000052078
Cel szczegółowy: Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie

podatek

Koniec I semestru roku szkolnego 2015/2016

Za nami I semestr roku szkolnego 2015/2016. Najwyższą średnią w Gimnazjum uzyskała klasa 2GA, drugie miejsce zajęła 1GA, a trzecie 3GA. Wśród uczniów najlepsze wyniki w nauce uzyskali:

  • Karolina Kozakiewicz 1GA (średnia 5,29);
  • Sak Zuzanna 2GA (średnia 5,05);
  • Filip Kmiecicki 1GA (średnia 4,82).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

A co ciekawego działo się w „Kazimierzu” w I semestrze? Wszak wiadomo, że nie tylko nauką żyje uczeń:) Kalendarium wydarzeń można zobaczyć tutaj.

 

 

ZEBRANIA RODZICÓW Z WYCHOWAWCAMI KLAS

242Szanowni Państwo,
26 stycznia 2016 r. odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość nieodpłatnego zaparkowania samochodu na parkingu Hotelu Młyn Al. Racławickie 23a (mapa).

  • klasa 1GA – godz. 17.30 – wych. Joanna Szyszkowska – sala 0.4;
  • klasa 2GA – godz. 17.30 – wych. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska – sala 0.3;
  • klasa 3GA – godz. 17.30 – wych. Monika Banaszkiewicz – sala 0.1.

Serdecznie zapraszamy!

Wycieczka do Anglii – informacje.

Szanowni Państwo,
wycieczka do Londynu odbędzie się w terminie 5-10 maja 2016 r. Program wyjazdu można pobrać tutaj.

Prosimy o wpłatę II raty w wysokości 800 zł do dnia 31 stycznia 2016 roku na konto:

Bank Alior O/Łódź, nr konta 21249010570000990011954019

w tytule przelewu wpisując imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły oraz II rata za wycieczkę do Londynu np. Jan Nowak, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, II rata za wycieczkę do Londynu.

Prośba o wpłatę II raty na wycieczkę do Londynu

Szanowni Państwo!
Prosimy o wpłatę II raty w wysokości 800 zł na wycieczkę do Londynu. Wpłaty należy dokonać do dnia 31 stycznia 2016 roku na konto:

Bank Alior O/Łódź, nr konta 21249010570000990011954019

w tytule przelewu wpisując imię i nazwisko ucznia, nazwę szkoły oraz II rata za wycieczkę do Londynu np. Jan Nowak, Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, II rata za wycieczkę do Londynu.

 

Do szkoły wracamy 7 stycznia 2016 roku

nowy_2016

Drodzy Uczniowie!
Po przerwie świątecznej do szkoły wracamy 7 stycznia 2016 roku.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

2016Z okazji Nowego Roku 2016
Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej Szkoły
życzymy wszystkiego najlepszego.
Niech ten Nowy Rok upłynie bez trosk i zmartwień,
oby najskrytsze marzenia znalazły urzeczywistnienie,
a każdy dzień przynosił tylko radość i uśmiech. 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego
im. Kazimierza Wielkiego

 

Życzenia świąteczne

Na Wigilię
Czekając, kiedy wzejdzie wigilijna gwiazda
Do wpół zmarzniętej szyby przywarł chłopiec mały.
Patrzył – zimowe ptaki wracały do gniazda,
Jakby tego wieczoru też świętować chciały.
Niegdyś gwiazda z Betlejem mędrców prowadziła,
Dziś znak daje, by zasiąść do świętej wieczerzy,
By biel opłatka ludzkie waśnie pogodziła,
A w sercu znów zamieszkał Ten, co „w żłobie leży”.
Chwila jedna! Przy tobie nikną odległości,
Co szare – zmienia się w odświętne, tajemnicze.
Daj nam więcej dni takich, spragnionych miłości,
Niech świat przy żłóbku Twoim odmienia oblicze.
/o. Franciszek Czarnowski/

 

pobrane

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom „Kazimierza”
życzenia miłości, spokoju i wszelkiego dobra.
Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność
oraz mnóstwo pomysłów na pełne piękna twórcze życie.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne „Kazimierza”

Opłatek szkolny w „Kazimierzu”

Tradycyjnie już w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną społeczność “Kazimierza” spotkała się 18 grudnia 2015 w auli szkoły, by w atmosferze radości i życzliwości podzielić się bożonarodzeniowym opłatkiem. Po odczytaniu fragmentów Ewangelii i wspólnym odśpiewaniu kolędy oraz po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia, do akcji wkroczyli nasi uczniowie, członkowie Teatru Małych Form “K”. Pod kierunkiem Pana Mieczysława Wojtasa, z towarzyszeniem akompaniamentu Pana Włodzimierza Kukawskiego, przedstawili piękny okolicznościowy spektakl nawiązujący poniekąd do jasełek, ale wzbogacony także o elementy kabaretowe. Spotkanie zakończyło się opłatkiem i życzeniami spokojnych, szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia.

Adwentowy Dzień Skupienia

10580770_1221608431202518_3749186400265936583_o17 grudnia 2015 roku nasi uczniowie uczestniczyli w Adwentowym Dniu Skupienia w parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala. Rozważania modlitewne poprowadził Ksiądz Mariusz Nakonieczny, proboszcz tutejszej parafii. Spotkanie rozpoczęło się konferencją na temat roli wiary w życiu człowieka, młodzież uczestniczyła także w Eucharystii i czuwaniu modlitewnym. Spotkanie stało się okazją do pogłębienia wiary i do duchowego przygotowania młodzieży na błogosławiony czas Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wigilie klasowe

Tydzień przed przerwą świąteczną to czas klasowych Wigilii. Pięknie nakryte stoły, a na nich przepyszne smakołyki przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli dopełniły świątecznej atmosfery  w „Kazimierzu”.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zebrania z wychowawcami klas

Szanowni Państwo,

informujemy, że 14 i 15 grudnia odbędą się zebrania z wychowawcami klas.

14 grudnia (poniedziałek)

  • 1GA godz. 17.00 wychowawca Joanna Szyszkowska;
  • 3GA godz. 17.30 wychowawca Monika Banaszkiewicz;

15 grudnia (wtorek)

  • 2GA godz. 17.00 wychowawca Izabela Harasymiak-Krzyżanowska;

Serdecznie zapraszamy!!!

Mikołaj w „Kazimierzu”

DSC_0883Chyba w tym roku cały ”Kazimierz” był bardzo grzeczny, ponieważ podczas szkolnych mikołajek odwiedził nas sam Święty Mikołaj prosto z Laponii! Razem z nim do naszej szkoły przybyli jego pomocnicy – wierny Renifer Rudolf, dwie Śnieżynki i pani Mikołajkowa. Poszerzyli oni wiedzę naszych cudownych uczniów na temat Świąt Bożego Narodzenia, samego Mikołaja oraz wywołali wiele uśmiechów na buziach gimnazjalistów i licealistów. Poczęstowali specjalnymi cukierkami, aż z Laponii. Przez ten rok musimy być także bardzo grzeczni i dobrze się uczyć, żeby za rok Mikołaj również sprawił nam taka wspaniałą niespodziankę!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej i klasy 1GA.

Próbny egzamin gimnazjalny z OPERONEM

W dniach 8-10 grudnia odbędzie się Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM. W ciągu trzech dni, uczniowie trzeciej klasy naszego gimnazjum, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując arkusze z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie – wtorek 8 grudnia; matematyki i przedmiotów przyrodniczych (fizyka, biologia, geografia, chemia) – środa 9 grudnia oraz języka obcego – czwartek 10 grudnia. Wszystkim naszym trzecioklasistom życzymy POWODZENIA!!! Trzymamy za Was kciuki!!!

Zbiórka żywności

4 i 5 grudnia 2015 r. uczniowie GiLO im Kazimierza Wielkiego w Lublinie wzięli udział w przedświątecznej zbiórce żywności. Akcja miała na celu zebranie jak największej ilości produktów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia. Produkty zebrane w Stokrotce przy ul. Nałęczowskiej trafią najpierw do Banku Żywności, a następnie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.

/Ola Koput 1C LO/

Mikołaj na Czarnym Lądzie

3 grudnia 2015 roku uczniowie wszystkich klas gimnazjum i liceum mieli przyjemność wysłuchać prezentacji wygłoszonych w ramach akcji „Mikołaj na Czarnym Lądzie”. Spotkanie rozpoczęły informacje dotyczące fundacji AfricaMed przygotowane przez Panią Marię Kondrat-Wróbel – absolwentkę Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pani Maria była naszym gościem w ubiegłym roku szkolnym i wielu uczniów jeszcze pamięta jej prezentację, a także żywą opowieść o życiu, zwyczajach i warunkach leczenia w Tanzanii.
W tym roku mieliśmy przyjemność poznać Panią Anetę Kozioł – studentkę psychologii, która przez miesiąc wraz z dwiema koleżankami pracowała w szkole prywatnej w małej wiosce w Ugandzie. Uczniowie dowiedzieli się o przygotowaniach do takiej podróży, jej przebiegu, celu oraz nieprawdopodobnych różnicach kulturowych, na które natknęły się w krajach misyjnych wolontariuszki. Na długo zapamiętamy zapierającą dech w piersiach galerią zdjęć ukazującą tamtejsze życie. Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość złożyć drobne datki na rzecz sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego w afrykańskich krajach misyjnych.
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

/Hania Danielak 2B LO/

Strona fundacji, na której można złożyć datek: http://africamed.org/

Konsultacje przedmiotowe 24 listopada

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 24 listopada w godz. 17.30 – 19.30.

Prośba o wpłatę I raty na wycieczkę zagraniczną do Londynu

Szanowni Państwo!!!
Prosimy o wpłatę I raty na wycieczkę zagraniczną do Londynu w terminie do 6 listopada 2015 r.  Wpłaty należy dokonać na konto:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy, nr 90 8642 0015 2027 5100 3137 0001

wpisując w tytule „I rata za wycieczkę do Londynu”.

Kwesta na cmenatrzu przy ul. Lipowej

kwesta4Jak co roku od 29 lat w przededniu Święta Zmarłych rozpoczęła się na najstarszej lubelskiej nekropolii przy ul. Lipowej kwesta na renowację zabytkowych pomników i nagrobków, znajdujących się na tym – jednym z najstarszych w Polsce – cmentarzy.

W tegorocznej zbiórce uczestniczyli – po raz kolejny – uczniowie i nauczyciele „Kazimierza Wielkiego”.

Aplikacja „Kazik Mobile” na Androida

Chcesz wiedzieć co się dzieje w „Kazimierzu”? Chcesz być na bieżąco? Zachęcamy do pobrania na smartfon aplikacji „Kazik Mobile”. Aplikację stworzyła Grupa SimpleDevs: Tomasz Słuszniak i Filip Postępski (nasz absolwent :)). Kazik Mobile służy do szybkiego i łatwego przeglądania aktualności ze strony internetowej Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Cokolwiek nowego pojawi się na stronie aktualności zostaniesz o tym poinformowany. Wystarczy tylko połączenie z Internetem by być zawsze na bieżąco! Aplikację możesz pobrać tutaj.

Klasa III gimnazjum w Kodniu i Jabłecznej

11221860_1194684053894956_5632873973476152573_o23 października 2015 roku uczniowie III klasy Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod opieką prof. Anety Bartnik i prof. Moniki Banaszkiewicz odbyli pielgrzymkę do Kodnia, aby przed cudownym obrazem Matki Bożej Kodeńskiej modlić się o potrzebne łaski i pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego. W tej intencji została odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem proboszcza Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej o. Damiana Dybały. Po Eucharystii młodzież udała się do Kościoła p.w. św. Anny w Kodniu, aby tam poznać historię cudownego obrazu. W Muzeum Misyjno-Ornitologicznym w Kodniu uczniowie mogli podziwiać wystawy etnograficzną na którą składają się przedmioty przywiezione przez członków zgromadzenia z krajów misyjnych, historyczną, która miała zapoznać z dziejami Sanktuarium i Kodnia oraz ornitologiczną. Odwiedzono także kodeńskie krypty z trumnami ludzi związanych z Kodniem, które stały się przyczynkiem do zapoznania młodzieży z historią i życiem rodu Sapiehów. W przerwie obiadowej zaś nasi uczniowie zostali ugoszczeni w Domu Pielgrzyma w Kodniu. Po obiedzie rozpoczęło się pielgrzymowanie do Jabłecznej, by tam poznać historię, architekturę i duchowość prawosławnego Monasteru św. Onufrego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Majowy projekt edukacyjno-językowy: „Hiszpania-Szwajcaria-Francja-Monako”

Już w maju 2016 nasza młodzież z klas I, II i III gimnazjum może uczestniczyć w niezwykłym projekcie językowym!!! Czeka ich wyprawa do Hiszpanii, Szwajcarii, Francji i Monako!!! Podczas wyjazdu uczniowie będą wykonywać serię zadań językowych związanych z odwiedzanymi miejscami. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z programem wycieczki oraz wypełnieniem formularza (formularz trzeba wydrukować, wypełnić i podpisany przekazać (np. przez dziecko) do sekretariatu szkoły do 30 października). Bliższych informacji udziela prof. Małgorzata Mozer malgorzata.mozer@interia.pl

Niezależny podróżnik w „Kazimierzu”

21 października po raz kolejny odwiedził nas w “Kazimierzu“ niestrudzony wędrowiec, znawca egzotycznych kultur i obyczajów, Pan Norbert Skrzyński. W dwóch ciekawych spotkaniach, z gimnazjalistami i licealistami, podzielił się refleksjami ze swych wypraw do Jordanii oraz Iranu, ilustrując swą Norbert2opowieść pięknymi zdjęciami malowniczych zakątków świata oraz ich mieszkańców. Zwrócił także uwagę na wieloaspektowość aktualnego problemu uchodźców, wobec którego stanęła Europa. Mamy nadzieję, że następne odwiedziny Pana Norberta w “Kazimierzu“ dostarczą nam także wielu nowych wrażeń oraz wbogacą naszą wiedzę o odmiennych tradycjach oraz ich źródłach.

Miła niespodzianka:)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, z Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, od Pana Profesora Janusza Kockiego oraz Jego Współpracowników,
napłynęły serdeczne życzenia dla Pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego
i całej społeczności „Kazimierza”:
Życzenia na Dzień Nauczyciela
Dziękujemy Panie Profesorze za pamięć!!!

Biologia w zakresie rozszerzonym dla gimnazjalistów

DSC_0090Od tego roku w Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie utworzona została klasa biologiczno-chemiczna realizująca program rozszerzony z wymienionych przedmiotów. Dla przykładu z biologii są to 3 godziny tygodniowo od klasy I do III, co docelowo przełoży się na 9 godzin tygodniowo w trzyletnim cyklu kształcenia. Zajęcia prowadzą: Izabela Harasymiak-Krzyżanowskabiologia i Pani Bożena Wójtowiczchemia. W programie nauczania biologii uwzględnione zostaną między innymi wątki tematyczne  międzynarodowego projektu SAILS (Strategies for Assessment of Inquiry Learning in Science) nadzorowanego przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Celem projektu SAILS jest popularyzacja w szkołach Europy nauczania przez odkrywanie, rozwijanie programów nauczania, rozwój IBSE, a w szczególności opracowanie strategii oceniania uczniów uczących się w oparciu o odkrywanie. Ten sposób nauczania przyjął się już w wielu krajach Europy i podstawowe umiejętności są już sprawdzane w Polsce podczas egzaminu maturalnego po wprowadzeniu nowej podstawy programowej. W ciągu ostatnich tygodni nauki w naszej szkole chętni uczniowie tego zespołu byli uczestnikami trzech warsztatów praktycznych zorganizowanych na lubelskich uczelniach:

1. „Bajkowy świat mikrobiologii – zajęcia praktyczne z posiewów mikrobiologicznych” Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katedra Biotechnologii, Żywienia Człowieka i Towaroznawstwa Żywności.

2. „Obrazy malowane elektronami. Przyroda w mikroskopie elektronowym”
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Mikrobiologii i Biotechnologii.

3. „Rośliny w kapsułce- zajęcia praktyczne z zakładania hodowli komórkowych” Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Instytut Biologii i Biochemii.

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Święto Edukacji w “Kazimierzu”

DSC_045215 października uczniowie i nauczyciele “Kazimierza” wspólnie obchodzili tradycyjne Święto Edukacji. Uświetnił je, jak zawsze znakomity, występ naszej grupy teatralnej przygotowany przez Pana Mieczysława Wojtasa oraz towarzyszącego mu Pana Włodzimierza Kukawskiego. Artyści z “Kazimierza” zaprezentowali program wg kolejnego scenariusza Mateusza Jaworskiego z klasy 3 LO – tym razem motywem przewodnim tekstów stał się problem koegzystencji uczniów i nauczycieli w szkole: trudny proces nauczania oraz przyswajania wiedzy. Salwy śmiechu na widowni i rzęsiste brawa nagradzały autora, wykonawców i reżyserów tego świetnego, dynamicznego występu. Klasę i profesjonalizm pokazali także: Iza Jaworska (klasa 2B LO), która zachwyciła wszystkich swym wokalnym talentem, śpiewając piosenki francuskie, oraz Jakub Krzywicki (klasa 2A LO) – nasz nieoceniony pianista. Wiktoria Macedońska i Stanisław Stefaniak (klasa 1A LO) zgrabnie wcielili się w role konferansjerów, prowadząc świąteczne spotkanie. Zakończyło się ono miłym akcentem: uczniowie obdarowali kwiatami Profesorów oraz Panią Dyrektor Elżbietę Nawrot, która serdecznie podziękowała naszym artystom za wspaniały występ.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Tu obejrzysz krótkie filmy z uroczystości:

Życzenia dla Nauczycieli

Dzien_nauczycielaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Pani Dyrektor Elżbiecie Nawrot oraz całemu Gronu Pedagogicznemu Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego niegasnącej energii w codziennej pracy, wytrwałości, cierpliwości oraz samych dobrych uczniów :)

Wasi Kochani Uczniowie

UWAGA !!! PORZĄDEK ZAJĘĆ NA 14 i 15 PAŹDZIERNIKA

Informujemy, że Dzień Nauczyciela w naszej szkole będziemy obchodzić 15 października (czwartek). W tym dniu, młodzież będzie miała zajęcia, tylko w godz. 8.15-11.40, a następnie uczestniczyć będzie w uroczystości szkolnej w auli Gimnazjum i Liceum. Po uroczystości młodzież ma wolne.

Dzień 14 pażdziernika jest dniem normalnych zajęć szkolnych.

Przygotowujemy się do kolejnych akcji charytatywnych

Uczniowie III gimnazjum pod opieką psychologa szkolnego Agaty Łagunywychowawczyni  Moniki Banaszkiewicz przygotowuje puszki na następne akcje charytatywne.
Przypominamy,że podczas VII edycji Akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum w kwietniu 2015 roku zebraliśmy ponad 60 tysięcy złotych. Dziękujemy szkołom, które zaangażowały się w naszą Akcję. Do zobaczenia w przyszłym roku 2016!!!

Lekcja historii w Słowiańskim Grodzie

DSC_09071 października klasy 1GA i 2GA odbyły niezwykłą podróż. Nie była to tylko wycieczka i dzień wolny od zajęć lekcyjnych, ale prawdziwa podróż w czasie:) Na kilka godzin nasze wychowawczynie, Joanna SzyszkowskaIzabela Harasymiak-Krzyżanowska, przeniosły nas do Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej. Zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Lublina, aVotworzył się przed nami zupełnie inny świat: słowiańskie grodzisko datowane na X—XI w. Mieszkańcy owego grodu przywitali nas bardzo serdecznie. Gospodarz oprowadził po całej fortyfikacji. Mogliśmy zobaczyć umocnienia, ostrokół, przeszliśmy po wałach, słuchając przy tym opowieści o technikach obrony grodziska. Weszliśmy do półziemianek, w których mieszkali Słowianie, a przyglądając się bliżej przedmiotom ich codziennego użytku, mogliśmy przekonać się o prawdziwości słów naszego przewodnika, że “Ludzie niewiele się zmieniają, bardziej warunki, w jakich przychodzi im żyć”. W barwnej opowieści gospodarz przybliżył nam obrzędy kultu dawnych Słowian, ich wierzenia i zwyczaje. Potem przyszedł czas na gry i zabawy. Łowienie ryb…drewnianych, skakanie przez linę, nauka tańca i taniec “Metalica” to było istne szaleństwo wymagające nie tylko siły, ale i zręczności. Najlepsi – Ania (1GA), Stefan (2GA), Kuba (2GA) otrzymali nagrody, ale na wyróżnienie zasłużyły również Sonia, Karolina, Agatka, Paulinka (1GA) za taniec “Metalica” oraz Wiktor (1GA), który dzielnie skakał przez linę. Po takim wysiłku należało nam się “małe co nieco”, więc pokrzepiliśmy się upieczonymi w ognisku kiełbaskami. Po krótkim odpoczynku czekało nas jeszcze strzelanie z łuku, rzut oszczepem oraz turniej bojowy w strojach słowiańskich. Kluczem do zwycięstwa okazała się “formacja żółwia” wzorowana na szyku bojowym legionów rzymskich. Koniec pobytu to pokaz prawdziwej słowiańskiej mody, co możecie zobaczyć w naszej galerii:)Niestety,wszystko co dobre szybko się kończy i przyszedł czas na pożegnanie z mieszkańcami Słowiańskiego Grodu. Nie żegnamy się jednak, mówimy tylko do widzenia:)

Klasa 1GA i 2GA

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej

Pomagamy innym

26 września młodzież naszej szkoły zbierała żywność w supermarkecie Stokrotka na ul. Nałęczowskiej. Zbiórkę organizował Bank Żywności. W tego typu akcjach uczestniczymy bardzo często. Po tym doświadczeniu przekonałam się, że warto pomagać innym i dowiedziałam się, że uśmiech człowieka wystarcza, by poczuć się potrzebnym. W dzisiejszych czasach wydaje się, że młodzież jest samolubna ,ale myślę, że tak naprawdę w każdym z nas drzemie dobro i wrażliwość. Moim zdaniem więcej uczniów powinno uczestniczyć w akcjach charytatywnych , ponieważ uczą one dobroci i bycia potrzebnym.

Oliwia Mikita (3GA)

Relacja z Banku Żywności:

480 000 kg w 2 dni! Wynik zbiórki Podziel się Posiłkiem! Dziękujemy!!!
Podczas 2 dniowej zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem w sklepach spożywczych udało nam się wspólnie zebrać 480 ton produktów! Z produktów zebranych podczas zbiórki żywności będzie można przygotować milion posiłków!

Muzyczne spotkanie z Mozartem

plakatOpera rzadko interesuje młodzież. Jak więc można do niej zachęcić? Najłatwiej -empirycznie. Czyli: 18 września uczniowie klasy I LA i III gimnazjum wybrali się na koncert zorganizowany przez Fundację Aktywności Obywatelskiej pod tytułem „Spotkanie z Geniuszem. Najpiękniejsze arie i duety z oper Mozarta” . Młodzież zagłębiła się w nieskończoną otchłań piękna i finezji tej sztuki. Podczas koncertu można było podziwiać fragmenty takich oper jak: „Le nozze di Figaro” („Wesele Figara”), „Don Giovanni” („Don Juan”), „Cosi fan tutte” („Wszystkie tak czynią”), a także „Die Zauberflöte” („Czarodziejski flet”) w wykonaniu wspaniałej sopranistki Ewy Lalki i Grzegorza Pazika (baryton). Czy kogoś opera zainspirowała, czy nie, każdy choć trochę skosztował jej artystycznej słodkości . To aposteriorystyczne wrażenie na pewno długo pozostanie w pamięci uczniów.

 Marcelina Cieślik kl. 1A LO

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Wybraliśmy Samorząd Szkolny

15 września, w wyniku głosowania członków samorządów klasowych naszego Gimnazjum i Liceum, został wybrany SAMORZĄD SZKOLNY w składzie:

  • Przewodniczący: Maurycy Woźniak (2A LO)
  • Zastępca przewodniczącego: Szymon Jaworski (2A LO)
  • Skarbnik: Przemysław Markiewicz (2A LO)

Maurycemu, Szymonowi i Przemkowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

Nowy plan lekcji od 15 września

Nowy plan lekcji obowiązujący od 15 września (wtorek) jest już dostępny w menu Gimnazjum→Plan lekcji.

Zebrania z Rodzicami

Dnia 8 września 2015 r. zapraszamy Rodziców na zebrania z wychowawcami klas. Spotkania odbęda się w następującym porządku:

Gimnazjum

1GA wych. Joanna Szyszkowska godz. 17.30;

2GA wych. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska godz. 17.30;

3GA wych. Monika Banaszkiewicz godz. 17.30

Zapraszamy!!!

WITAJ SZKOŁO!!!

image0021 września o godz. 10.00, w kościele pw. bł. Biskupa Władysława Gorala, uroczysta Msza Św. zainaugurowała nowy rok szkolny 2015/2016 w Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego. „Bądżcie mądrymi ludźmi, dokonujcie mądrych wyborów, szanujcie innych, wymagajcie od siebie”- to tylko niektóre słowa, jakie młodzież mogła usłyszeć podczas homilii. Po Mszy Św. w auli szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas I gimnazjum i I liceum z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot, która powiedziała kilka słów o szkole, przedstawiła wychowawców i zachęciła młodzież do rozwijania swoich talentów, pasji i nauki w przyjaznych murach „Kazimierza”. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie z wychowawcami klas. I tak rozpoczął się kolejny rok szkolny… Żegnajcie wakacje, WITAJ SZKOŁO!!!

Wszystkim Uczniom życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i kształtowaniu własnych charakterów. Bądźcie aktywni, ciekawi świata, nie ustawajcie w poszukiwaniach, zadawaniu pytań i rozwijaniu własnych horyzontów. I nie martwcie się…wakacje już za 10 miesięcy:)

Nauczycielom i Wychowawcom życzymy wielu sukcesów pedagogicznych, które będą powodem do satysfakcji i spełnienia zawodowego, a także radości oraz optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy.

Plan lekcji 2015/2016

Plan lekcji na nowy rok szkolny 2015/2016 dostępny jest w menu Gimnazjum→Plan lekcji.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września wg następującego porządku:

  • godz. 10.00 – Msza Święta w kościele pw. bł. Biskupa Władysława Gorala przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki 28b;
  • godz. 11.00 – spotkanie uczniów klas I gimnazjum i I liceum w auli szkoły z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot;
  • godz. 11.00 – spotkanie uczniów klas II, III gimnazjum oraz II i III liceum z wychowawcami klas.

Oferta wynajmu pomieszczeń

Zainteresowane osoby i firmy zapraszamy do wynajęcia sal w naszej szkole.

Dysponujemy następującymi typami sal:

  • sale mieszczące do 18 osób, wyposażone w białe tablice szkolne oraz komputer podłączony do Internetu;
  • sale 18-osobowe z rzutnikiem multimedialnym i ekranem (3 sale);
  • aula mieszcząca do 50 osób, wyposażona w białą tablicę szkolną, rzutnik multimedialny i ekran (1 sala);
  • sala komputerowa, wyposażona w 14 stanowisk komputerowych z dostępem do szerokopasmowego Internetu (łącze o przepustowości 40 Mbps).

Proponowane ceny najmu sal szkoleniowych (za jednostkę lekcyjną 45 min., ceny netto):

rodzaj sali szkoleniowej dni powszednie weekend
sala 18-osobowa 20 zł 25 zł
sala 18-osobowa z rzutnikiem multimedialnym i ekranem 35 zł 40 zł
sala komputerowa 45 zł 50 zł

Kontakt:
Szczegółowe warunki wynajmu sal są ustalane indywidualnie z każdym kontrahentem – zapraszamy do zainteresowania się naszą ofertą.

tel. 81 534 22 45,
tel. kom. 512 590 799
e-mail: sekretariat@lokw.pl

Kontakt ze szkołą w dniach 27.07-16.08.2015

Szanowni Państwo!

W okresie 27.07-16.08 kontakt ze szkołą będzie możliwy tylko pod numerem telefonu komórkowego +48 512 590 799.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Pierwszy rok już za nami

image01126 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego. Rozpoczęła je Msza Święta, po której Pani Dyrektor Elżbieta Nawrot; w krótkim wystąpieniu podsumowała pierwszy i najważniejszy okres istnienia obu szkół, przypominając historię ich utworzenia, determinację nauczycieli i rodziców ofiarnie angażujących się w prace aktywujące nową markę na lubelskim rynku usług edukacyjnych. Dziękując wszystkim za to poświęcenie, Pani Dyrektor podkreśliła, że profesorowie “Kazimierza” nie są osobami przypadkowymi, swój zawód traktują jako pasjonującą misję kształcenia i wychowywania rozumnych i dobrych ludzi. Wychowawcy klas i nauczyciele wręczyli nagrody i wyróżnienia najlepszym uczniom. Listy gratulacyjne otrzymali również – dumni ze swoich pociech – rodzice naszych prymusów.
Tradycyjnie ważnym elementem uroczystości był krótki spektakl przygotowany przez Teatr Małych Form „K” (scenariusz napisał uczeń klasy II LO Mateusz Jaworski) – zachęcamy do obejrzenia filmu z tego występu (zobacz film). Po rozdaniu świadectw w klasach zaczęły się dla nas wszystkich upragnione WAKACJE! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej oraz prof. Pawła Piskorza.

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 26 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w auli szkoły. Serdecznie zapraszamy Uczniów, Rodziców i Sympatyków naszej szkoły.

Sportowe szaleństwo w „Kazimierzu”

DSC0042724 czerwca uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum wzięli udział w Szkolnym Dniu Sportu. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Przemysłu Chemicznego rozgrywki odbyły się na obiektach sportowych wyżej wymienionych szkół.
Punktem centralnym był mecz piłki nożnej rozegrany między reprezentacją chłopców klas I i II LO. Zwycięzcą okazała się drużyna z II LO, która wynikiem 8:5 pokonała swoich młodszych kolegów. Ci, którzy preferowali inną formę rozrywki, wzięli udział w nauce kroków ZUMBY, a później zaprezentowali swoje umiejętności w szaleńczym tańcu. Nie zabrakło również rekreacyjnej gry w badmintona oraz w kosza. Hitem tego dnia stał się turniej “Bumper Ball”, w którym najważniejszy nie był wynik, ale przede wszystkim dobra zabawa uczestników. “Bumper Ball” okazał się nie tylko solidną dawką wysiłku fizycznego, lecz stał się źródłem mnóstwa śmiechu i radości.

Na zakończenie Dnia Sportu Pani Dyrektor Elżbieta Nawrot wraz z prof. Olgą Winiarską i prof. Jarosławem Doboszem wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody.
A oto w
yniki gry w „Mini Racketlon” (badminton, tenis stołowy, tenis ziemny):

I MISTRZOSTWA GIMNAZJUM o Puchar Dyrektora

Dziewczęta

  1. Zuzanna Zarosińska
  2. Anna Skolimowska
  3. Ola Koput

Chłopcy

  1. Aleksander Koncewicz
  2. Jakub Nadarkiewicz
  3. Donat Stachnik

I MISTRZOSTWA LICEUM o Puchar Dyrektora

Dziewczęta

  1. Natalia Szych
  2. Anastazja Diatczyk
  3. Karolina Chybowska

Chłopcy

  1. Igor Irga
  2. Kacper Suchora
  3. Michał Roszkowski

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

DZIEŃ SPORTU W „KAZIMIERZU”

sport

Wszystkich Uczniów, Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków Szkoły zapraszamy na
DZIEŃ SPORTU,
który odbędzie się 23 czerwca (wtorek) na Orliku przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.

 

Program

  • 10.00 – Powitanie uczestników imprezy;
  • 10.15 – rozgrzewka do meczu piłki nożnej/ZUMBA – nauka kroków;
  • 10.45 – Mecz piłki nożnej: I LO – II LO;
  • 11.40 – ZUMBA dla wszystkich;
  • 12.00 – Konkurs siłowania na rękę/gry rekreacyjne;
  • 12.30 – Przygotowanie do rozgrywek „Bumper Ball” drużyn mieszanych/TENIS dla wszystkich uczestników (zajęcia z instruktorem);
  • 13.30 – Uroczyste zakończenie DNIA SPORTU z udziałem Dyrekcji; wręczenie pucharów, nagród i dyplomów dla zwycięzców.

UWAGA! ZMIANA KONTA BANKOWEGO

UWAGA! ZMIANA KONTA BANKOWEGO!

Od 1 lipca 2015 roku wpłat wpisowego i czesnego prosimy dokonywać na następujące konto bankowe:

Gimnazjum:

  • Wpłaty czesnego: Podkarpacki Bank Spółdzielczy, nr 79 8642 0015 2027 5100 3137 0005

W tytule wpłaty prosimy podać jej rodzaj (wpisowe lub czesne); imię i nazwisko ucznia oraz w przypadku czesnego – miesiąc, za który opłata jest uiszczana.

Przeżyjmy to jeszcze raz:)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu wieńczącego tegoroczną edycję akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, której koordynatorem była nasze Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego.
Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc udzieloną podopiecznym Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Mamy nadzieję, że spotkamy się w kolejnej edycji naszej akcji już za rok!!!

Galeria zdjęć.

Czekamy na Wasze głosy w konkursie MPWiK „ŹRÓDEŁKO W TWOJEJ SZKOLE „

Kochani Przyjaciele i Sympatycy „Kazimierza Wielkiego”!
Nasza szkoła bierze udział w organizowanym przez MPWiK w Lublinie konkursie „Źródełko w Twojej szkole”, w którym nagrodą jest bezpłatne zainstalowanie zdrojów wody pitnej w kilku lubelskich szkołach. Bardzo prosimy o wsparcie naszej kandydatury Waszymi głosami! Każdy głos się liczy, każdy – to kropelka do naszego „Kazikowego” źródełka!
Głosowanie odbywa się tutaj:
https://www.facebook.com/events/1607484466203450/
GŁOSUJCIE NA „KAZIMIERZA WIELKIEGO”!!!

Dziękujemy za udział w akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum!!!

twoj dar serca kadrWe wtorek 16 czerwca w muszli Ogrodu Saskiego odbył się koncert podsumowujący tegoroczną akcję Twój Dar Serca dla Hospicjum, którego liderem organizacyjnym i ideowym jest  nasze Gimnazjum i Liceum.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w internetowym wydaniu Kuriera Lubelskiego. 

Podsumowanie akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum

Już jutro 16 czerwca odbędzie się podsumowanie akcji Twój Dar Serca dla Hospicjum.

Serdecznie zapraszamy!!!

Szczegóły poniżej:

 

Imam Nidal Abu Tabaq w „Kazimierzu”

nidal abu tabaqDnia 2 czerwca o godzinie 11-tej miał miejsce interesujący wykład Imam Nidal Abu Tabaq (Mufti Ligii Muzułmańskiej w RP), Dyrektora Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie. Zabrał on głos na temat: Rodziny i kobiety w świetle zasad islamu. Wykład odbył się w ramach spotkań z ciekawymi osobami oraz prezentacji zagadnień cywilizacyjnych, ważnych kulturowo dla młodych Polek i Polaków.
Warto zaznaczyć, że Imam Nidal Abu Tabaq, Palestyńczyk, ukończył studia medyczne w Lublinie, od wielu lat mieszka wraz ze swoją żoną i dziećmi w Polsce. Jest On gorliwym propagatorem islamu, jego zasad religijnych i cywilizacyjnych. Może pochwalić się studiami szariatu (prawa islamskiego) we Francji, a także licznymi wystąpieniami w Europie promującymi islam. Jest On także autorem prac poświęconych rodzinie i małżeństwu w Islamie.
Jak można przypuszczać, zasadnicze przesłanie, jakie zamierza On zamieść, i to nie tylko młodzieży naszej szkoły, koncentruje się wokół tezy, że islam – jako religia i pewna podstawa kulturowa – ma swe uniwersalne, ogólnoludzkie podłoże i takież same walory; może zatem być elementem życia w całym świecie, w tym także w krajach Europy. Jednocześnie wykładowca nie tai, że jego zdaniem należy zmierzać do budowy państwa islamskiego, w którym całe życie ludzkie jest kierowane prawem szariatu i nauką Proroka Mahometa.
Swe wystąpienie rozpoczął od wyjaśnienia etymologicznego samego terminu islam, który wiąże się jego zdaniem z oddaniem się (podległością Bogu), także z pokojem i zdrowiem. W sposób żywy i emocjonalny przekonywał, że Islam jest religią i ruchem kulturowym, który faktycznie ceni i wyzwala kobietę, zaś „sama kobieta jest w islamie drogą do raju”.
Rodzina w świecie islamu, zdaniem prelegenta, ma szerszy i węższy sens, zaś oparcie jej na związku poligamicznym (cztery żony i jeden mąż) ma swe uzasadnienie nie tylko religijne, lecz kulturowe, ale także biologiczne, bo ułatwia przyrost naturalny, a także w jakiejś mierze odpowiada istniejącemu w przyrodzie porządkowi naturalnemu, gdzie samiec ma wiele samic.
Po wykładzie wywiązała się ożywiona dyskusja, w której konfrontowano założenia teoretyczne Islamu z praktyką oraz realiami życia, zwłaszcza w kontekście aktualnych zbrodni ludobójstwa jakie dokonywane są przez fundamentalistów odwołujących się do islamu w Państwie Islamskim. Wykładowca zwracał uwagę, że zbrodnie te w zdecydowanej części są dokonywane nie tylko na chrześcijanach, ale na muzułmanach, zaś zbrodniarze, zdaniem Imama Nidal Abu Tabaq, faktycznie nie są autentycznymi muzułmanami i islamistami.2015-06-02-532
Spotkanie okazało się być bardzo pouczające. Uwypukliło w pierwszym rzędzie, to że istnieje między klasycznym zachodnim pojmowaniem człowieka, ukształtowanym głównie przez myśl grecką i chrześcijaństwo (personalizmem), a światem islamskim zasadnicza różnica i rozbieżność. Jasno dochodzą one do głosu tam, gdzie chodzi choćby o pojmowanie małżeństwa, rodziny, relacji osobowych między kobietą i mężczyzną.
Jak można sądzić, spotkanie – bardzo potrzebne, stało się także okazją do wyrażenia przekonania, że osłabianie, tego co swoiste dla świata zachodniego, będzie sprzyjało rozwojowi tego, co płynie ze Wschodu, w tym także ze strony islamu. Tym zaś, co najważniejsze dla świata zachodniego, jest chrześcijaństwo i zrodzone z niego dziedzictwo kulturowe i cywilizacyjne.

Kosmos bez tajemnic

W “Kazimierzu” uczniowie podróżują przekraczając granice naszego kraju, ale ostatnia z podróży jaką odbyli to podbój Kosmosu. Ta niecodzienne lekcja geografii astronomicznej oraz fizyki odbyła się w mobilnym planetarium, które w ostatni piątek maja odwiedziło naszą szkołę. Uczniowie uczestniczący w tym pokazie, odbyli podróż w czasie i przestrzeni. Odwiedzili oni inne galaktyki, przenieśli się z Ziemi na inne ciała niebieskie, otrzymali podpowiedzi jak patrzeć na niebo nocą, jak zrozumieć pewne zjawiska astronomiczne, które obserwujemy na naszej planecie. Podsumowaniem tej lekcji był konkurs wiedzy astronomicznej. Po pełnej emocji dogrywce najwyższy wynik uzyskała Zuzia – uczennica klasy 3GA. Gratulujemy wyniku!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Pawła Stelmacha z klasy 2GA.

Wspomnienia z wycieczki do Niemiec – Francji – Szwajcarii

WP_20150519_00215 maja razem ze wszystkimi klasami gimnazjum oraz uczniami ze szkoły w Tarnowie pojechaliśmy na niezwykłą tygodniową wycieczkę do Niemiec, Francji i Szwajcarii. Każdy dzień dostarczał nam różnych wrażeń i uczył nas czegoś nowego. Program wyjazdu był tak przepełniony, że na odpoczynek mogliśmy liczyć dopiero w drodze powrotnej do Polski. Zobaczyliśmy między innymi: cudowną Konstancję, największy wodospad w Tribergu w Niemczech, Strasburg we Francji i Zurich w Szwajcarii. Będąc w Strassburgu, zwiedziliśmy parlament, w którym poczuliśmy się jak prawdziwi europosłowie. Codziennie musieliśmy wykonać zadanie językowe, które składało się z dwudziestu pytań dotyczących miasta, w którym znajdowaliśmy się. Pozwoliło nam to na pokonanie słabości podczas komunikacji w językach obcych z miejscowymi ludźmi. Odwiedziliśmy akwarium w Konstancji, gdzie ujrzeliśmy podwodny świat, a nawet urocze pingwiny, którym pomimo nadmiernej ruchliwości, udało się zrobić kilka zdjęć. Dla pasjonatów niemieckich samochodów organizator wycieczki zaplanował niespodziankę – pobyt w muzeum mercedesa w Stuttgarcie, gdzie zobaczyliśmy 160 pojazdów i poznaliśmy historię marki Mercedes-Benz. Przywitał nas sympatyczny przewodnik, który władał językiem angielskim. Ku naszemu zdziwieniu swoją wypowiedź rozwinął w języku niemieckim, a zakończył w języku polskim, gdyż urodził się w Polsce. Zachęcił nas do nauki jezyków obcych i pokazał, jak w życiu przydatna jest ta umiejętność. Mieszkaliśmy w spokojnym Tuttlingen, z dala od miejskiego zgiełku, otoczeni przepiękną przyrodą, gdzie na chwilę mogliśmy odpocząć od intensywnych przeżyć. Po kolacji wszyscy zbieraliśmy się razem i wspólnie graliśmy do późna w „mafię” lub UNO. Nieprędko kładliśmy się spać, ale nie po to tam pojechaliśmy. Wycieczka potwierdziła tezę, że podróże kształcą i na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci, ponieważ poznaliśmy siebie oraz nauczyliśmy się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach z dala od najbliższych.

Dominika Rejdak IIIGA

Zobacz galerię zdjęć z wycieczki

Spotkanie z Muftim Ligii Muzułmańskiej w Polsce

nidal abu tabaqDyrekcja i Społeczność Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wysłuchania wykładu
Pana Imam Nidal Abu Tabaq na temat: Rodzina i kobieta w świetle zasad Islamu, który będzie miał miejsce w siedzibie szkoły
dnia 2 czerwca o godzinie 11-tej.
Wykład będzie wygłoszony w języku polskim.

Imam Nidal Abu TabaqMufti Ligii Muzułmańskiej w RP. Dyrektor Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie. Ukończył studia medyczne w Lublinie i studia szari’a (prawo islamskie) we Francji. Autor publikacji na temat islamu w internecie i czasopismach. Autor książki „Małżeństwo w islamie”.

Projekt językowy Niemcy – Szwajcaria – Francja

WP_20150519_025W dniach 16-23 maja uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką prof. Małgorzaty Mozer oraz prof. Sebastiana Kota uczestniczyli   edukacyjno-językowym projekcie Niemcy – Francja – Szwajcaria. Wyjazd pozwolił naszym gimnazjalistom na zapoznanie się z wyjątkowym obszarem trójkąta trzech krajów, z których każdy różni się historią, kulturą oraz walorami przyrody. Jeśli chodzi o Niemcy, projekt był realizowany między innymi w Konstancji, wyjątkowym mieście położonym nad Jeziorem Bodeńskim oraz w Stuttgarcie – stolicy Badenii-Wirtembergii, gdzie dużą atrakcją była wizyta w Muzeum Mercedesa. W trzecim dniu programu uczniowie pojechali do Strasburga. Tu po zwiedzeniu Starówki z Katedrą Notre-Dame przejechali do dzielnicy europejskiej, gdzie zostali przyjęci w Budynku Parlamentu Europejskiego w ramach wizyty edukacyjnej. Natomiast kraj luksusowych zegarków i najbardziej dyskretnych banków powitał gości znad Wisły deszczem i zimnem. Jednak nawet przy tak złej pogodzie warto było zobaczyć wodospady Stein am Rhein. Dodatkowo uczestnicy projektu codziennie otrzymywali zadania, przy wykonywaniu których wchodzili w interakcję językową z mieszkańcami odwiedzanych miast. Dało to znakomitą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i stanowiło czasami nie lada wyzwanie, gdyż, jak się okazało, znajomość tylko języka angielskiego nie wystarcza do porozumiewania się w tych krajach.

Zobacz galerię zdjęć z wycieczki.

Edukacja samorządowa w „Kazimierzu” – spotkanie z Prof. Mieczysławem Rybą

SAMSUNG DIGITAL CAMERA27 maja kolejnym Gościem w “Kazimierzu” rozwijającym temat edukacji samorządowej był Prof. Mieczysław Ryba pełniący w obecnej kadencji funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin. Pan Profesor przedstawił uczniom zakres kompetencji organów gminy, poruszając temat wykorzystywania funduszy unijnych dla dobra społeczności lokalnej. Zwrócił także uwagę na problemy demograficzne regionu związane z emigracją zarobkową absolwentów szkół wyższych oraz podkreślił konieczność tworzenia nowych miejsc pracy na Lubelszczyźnie, by zahamować ten niekorzystny proces. W dialogu z licealistami odniósł się również do bieżących spraw społecznych i politycznych w związku z zakończonymi wyborami prezydenckimi w Polsce, zaznaczając potrzebę utrzymywania przez władze lokalne i państwowe żywego kontaktu z wyborcami.

Prezydent Lublina w „Kazimierzu”

DSC_266112 maja 2015, w ramach edukacji samorządowej, nasi licealiści spotkali się z Prezydentem Lublina Panem Krzysztofem Żukiem. Nasz dostojny Gość w rzeczowym, profesjonalnym wystąpieniu przedstawił zakres problemów, z którymi musi zmierzyć się jako włodarz miasta sprawujący tę odpowiedzialną funkcję już w drugiej kadencji. Zwrócił uwagę na potrzebę promocji Lublina i Lubelszczyzny jako regionu przyjaznego dla inwestorów i wskazał podejmowane w tej kwestii działania. Podkreślił także znaczenie inicjatyw kulturalnych, które wspiera, by uczynić Kozi Gród atrakcyjnym miejscem dla lublinian i turystów. Odpowiadając na pytania uczniów, Prezydent przyznał, że swoją rolę gospodarza miasta traktuje jako priorytet, choć znajduje także czas na kontynuowanie pracy naukowej w lubelskich uczelniach. Zachęcił młodzież do przedsiębiorczości i zaangażowania w życie społeczności lokalnej.

Owacje i kwiaty dla Pana Prezydenta były podziękowaniem uczniów za jego wizytę w “Kazimierzu“ oraz uwagę, jaką poświęcił młodym ludziom zgłębiającym tajniki edukacji samorządowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Pawła Piskorza

 

Zebrania z rodzicami

19 maja (wtorek) o godz. 17.30 odbędą się zebrania Rodziców z wychowawcami klas. Podczas zebrań zostaną podane propozycje ocen końcoworocznych. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie z Prezydentem Lublina Panem Krzysztofem Żukiem

12 maja (wtorek) o godz. 13.45 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach edukacji samorządowej. Tym razem Gościem „Kazimierza” będzie Prezydent Lublina Pan Krzysztof Żuk.

Plan od 11 maja

Nowy plan lekcji, obowiązujący od 11 maja, znajduje się w zakładce:
Gimnazjum→Plan lekcji.

Ogród Botaniczny bez tajemnic

IMG_20150504_1047094 maja uczniowie klas gimnazjalnych wzięli udział w zajęciach terenowych w Ogrodzie Botanicznym. Pod opieką prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej oraz prof. Joanny Szyszkowskiej młodzież mogła zobaczyć niezwykłe gatunki roślin popularne w Polsce oraz rosnące poza granicami naszego kraju. Uczniowie zwiedzili szklarnie z roślinami tropikalnymi, wśród których na szczególną uwagę zasługiwała unikalna kolekcja kaktusów i innych roślin niespotykanych na co dzień w naszych szerokościach geograficznych. Podsumowaniem wyprawy było ognisko i pieczenie kiełbasek. Niektórzy myśleli, że zerwanych z napotkanego na terenie Ogrodu Botanicznego – drzewa kiełbasianego:)

Zobacz więcej zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Plan lekcji od czwartku 7 maja

Nowy plan lekcji, obowiązujący od 7 maja (czwartek), znajduje się w zakładce:
Gimnazjum→Plan lekcji.

Plan lekcji na 4, 5, 6 maja

W związku z rozpoczynającym się 4 maja egzaminem maturalnym zajęcia w dniach 4, 5 oraz 6 maja odbywać się będą wg poniższego planu:

4 maja
I, II, III gimnazjum – godz. 9.00-13.00 zajęcia w Ogrodzie Botanicznym
(opieka: prof. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska, prof. Joanna Szyszkowska);

5 maja
I, II, III gimnazjum – godz. 9.00-12.00 szkolenie PCK z ratownictwa medycznego
(zajęcia w budynku szkoły);

6 maja
I, II, III gimnazjum – godz. 9.00-12.00 lekcja w Dworku Wincentego Pola w Lublinie
(opieka: prof. Monika Banaszkiewicz, prof. Jarosław Bat).

 

Konsultacje przedmiotowe 28 kwietnia

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 28 kwietnia w następującym porządku:

  • godz. 17.30 – spotkanie w Auli;
  • godz. 18.00 – 19.30 – konsultacje z nauczycielami.

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne

pobranePunktualnie o godz. 9.00 uczniowie III klasy naszego Gimnazjum przystąpili do sprawdzenia swojej wiedzy w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Blok humanistyczny składał się z zadań z historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego. W środę na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie znajdą zadania z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. W czwartek egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym, a po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

UCZNIOM III KLASY GIMNAZJUM ŻYCZYMY POWODZENIA!!! TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!

Drzwi Otwarte w „Kazimierzu”

DSC_2273W sobotę 18 kwietnia już po raz kolejny w Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla kandydatów do obu szkół.
Licznie przybyli goście – uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów wraz z rodzicami – z dużym zaciekawieniem brali udział w przygotowanych przez młodzież oraz nauczycieli „Kazimierza Wielkiego” atrakcjach a także zwiedzali szkołę.

Mamy nadzieję, że wielu naszych dzisiejszych młodych gości od września stanie się naszymi szkolnymi kolegami, bo naprawdę warto uczyć się w „Kazimierzu Wielkim”!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Pawła Piskorza.

Dzień Otwartych Drzwi już 18 kwietnia!!!

DSC_1710

Serdecznie zapraszamy na

Dzień Otwartych Drzwi,

który odbędzie się

w sobotę 18 kwietnia 2015 r.

w godz. 10.00-13.00.








W programie między innymi:

  • spotkanie z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot;
  • występ Teatru Małych Form „K”;
  • spotkania z nauczycielami;
  • warsztaty przedmiotowe:
    • Biologia – „Nauczanie przez odkrywanie”;
    • Chemia – „Wybuchowo kolorowo”;
    • Fizyka – „Przyjazna fizyka”;
    • Geografia – „Geografia Twoim oknem na świat”;
    • Matematyka – „Dziel, mnóż i rządź”;
    • Język angielski – „English is fun”;
    • Język hiszpański – „Hiszpania w pigułce”;
    • Język niemiecki – „Deutsch macht spaß”;
    • Język francuski – „Quiz wiedzy o Francji”;
    • Historia – „Oręż Polski”;

 

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

Zapraszamy na Debatę Filozoficzną

Serdecznie zapraszamy młodzież wraz z opiekunami do wzięcia udziału w pierwszej DEBACIE FILOZOFICZNEJ organizowanej przez Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego. Tegoroczne spotkanie będzie koncentrowało się wokół tematyki związanej z transplantacją organów ludzkiego ciała i dylematami transplantologii. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Szkoły dnia 15 kwietnia 2015 (środa). Jest adresowane do młodzieży szkolnej i ma na celu kształtowanie w niej refleksji filozoficznej w kontekście wyzwań kulturowych i cywilizacyjnych.

I DEBATA FILOZOFÓW – 15 kwietnia 2015 (środa)

Temat: DYLEMATY TRANSPLANTOLOGII

Program spotkania:

Część I
prowadzenie spotkania: dr hab. P. Skrzydlewski, prof. PWSZ w Chełmie

  • 10.00 – Powitanie gości i otwarcie spotkania – Dyrektor mgr Elżbieta Nawrot;
  • 10.10 – 11. 00 – Transplantologia i jej moralne wyzwania. (dr. hab n. med. Jakub Pawlikowski – Uniwersytet Medyczny w Lublinie);
  • 11.00 – 11.30 – Dyskusja;
  • 11.30 – 11.45 – Przerwa na kawę i ciasteczka.

Część II
DEBATY MŁODYCH FILOZOFÓW

  • 11.45 – 12.50 – Ciało człowieka a godność ludzka. Słowo wprowadzenia do dyskusji dr hab. Paweł Skrzydlewski;
  • 12.50 – 13.30 – Dyskusja młodzieży (wolne głosy, uwagi i wystąpienia);
  • 13.30 – 13.40 – Przerwa na kawę i ciasteczka;
  • 13.40 – 13.50 – Podsumowanie dyskusji;
  • 13.50 – 14.00 – Wręczenie upominków książkowych dla najciekawszych wystąpień uczniów;
  • 14.00 – Zamknięcie spotkania – Dyrektor mgr Elżbieta Nawrot

P.S. Prosimy o zgłaszanie delegacji uczniów w sekretariacie szkoły drogą telefoniczną lub mailową do dnia 14 kwietnia br.

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum trwa!!! Przyłącz się do nas!!!

twoj dar serca kadr

Twoja Szkoła nie przyłączyła się do akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”? Jeszcze nic straconego!!! Do 30 kwietnia można odbierać puszki i materiały reklamowe. Zapraszamy w godzinach 8:00-16:00 (Al. Racławickie 17 – budynek Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcacego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie).

PRZYJDŹ! POMÓŻMY PODOPIECZNYM HOSPICJUM RAZEM!

Informacja dla uczniów przyjętych do Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016

Informujemy, że 30 maja 2015 roku o godz. 9.00 odbędzie się test poziomujący z jęz. angielskiego dla uczniów przyjętych do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego na rok szkolny 2015/2016. Podczas testu, dla Rodziców uczniów przyjętych do szkoły, odbędzie się spotkanie z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot. Serdecznie zapraszamy!

Sukcesy naszych gimnazjalistów!!!

Za nami finały kuratoryjnych konkursów wojewódzkich. Miło jest nam poinformować, że w Konkursie Biologicznym laureatką została Wiktoria Macedońska (III GA), a finalistkąLena Wodecka (III GA). Uczennice przygotowywała pani prof. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska. Natomiast w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów laureatką została Antonina Zadura (II GA) przygotowywana przez panią prof. Elżbietę Kittę.

Wiktorii, Lenie i Tosi oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!!!

Informacja dla Rodziców uczniów przyjętych do Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów przyjętych do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie na rok szkolny 2015/2016, prosimy o wpłatę wpisowego w wysokości 600 zł na konto:

Bank Zachodni WBK, nr 55 1090 2590 0000 0001 2353 9565

do dnia 30 kwietnia 2015 roku.

„Wielkie Wicie” w Radzyniu

DSCF283427 marca Pani Dyrektor Elżbieta Nawrot i psycholog Agata Łaguna, razem z ojcem Filipem Buczyńskim, prezesem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, byli gośćmi Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim. Już po raz szósty odbyła się tam impreza pod nazwą „Wielkie Wicie”. Uroczystości tej przyświecają dwa cele – wspomnienie tradycji i niesienie pomocy podopiecznym Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Organizatorzy chcą również, by ważne, świeckie wartości przetrwały i nie zanikły w dzisiejszych czasach.
Uroczystość otworzyła dyrektor Bożena Płatek zapraszając chętnych do wspomagania Hospicjum imienia Małego Księcia w Lublinie, obdarowując gości w wykonanymi przez uczniów bajecznie kolorowymi palmami, barwnymi pisankami i tradycyjnymi koronkowymi serwetkami.DSCF2858 Podczas apelu zaprezentowanego przez uczniów gimnazjum młodzi przypomnieli o dawnej tradycji wartości i uszanowania chleba. Pięknymi strojami zachwycili zebraną publiczność, natomiast odśpiewane staropolskie pieśni zostały powtórzone podczas bisu, o który poprosili goście wydarzenia. Było kolorowo, radośnie, ale też wzruszająco. To szlachetne wydarzenie wsparli swoją obecnością: minister Tadeusz Sławecki, starosta Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, zastępca burmistrza Tomasz Stephan, a także dyrektorzy szkół oraz zarządzający miejskimi i powiatowymi placówkami.

Bardzo cieszymy się ,że zainicjowana przez nas Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” prowokuje do działania lokalne społeczności i uczy młodzież i dzieci pomagania innym ludziom.

„Kazimierz” na Targach Edukacyjnych

DSCF2809W dniach 24-25 marca odbyła się XI Edycja Targów Edukacyjnych, która już na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń organizowanych corocznie w Lublinie. Tym razem swoje edukacyjne oferty zaprezentowało ponad 100 wystawców wśród, których prym wiodły szkoły ponadgimnazjalne z Lublina i okolic, ale można było również spotkać przedstawicieli szkół wyższych z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

My również przedstawiliśmy na Targach koncepcję kształcenia:) Uczniowie z klasy I A liceum oraz II GA gimnazjum wraz z p. Agatą Łaguną reklamowali nasze Gimnazjum i Liceum wszystkim zainteresowanym i odpowiadali na pytania dotyczące nauki w „Kazimierzu”. Mieli też okazję zaprosić młodzież na kolejny Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się już 18 kwietnia w godz. 10.00-13.00.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Targów Edukacyjnych.

Akcja „Twój Dar Serca Dla Hospicjum” trwa!!!

IMG_7954Już ponad 50 szkół z Lubelszczyzny uczestniczy w akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, której koordynatorem jest nasze Gimnazjum i Liceum. W ramach poprzednich edycji udało się zebrać około pół miliona złotych i kupić m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny. Akcję, nad którą honorowy patrona objął wojewoda lubelski – Pan Wojciech Wilk, zainaugorowała konferencja prasowa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim z udziałem m.in. o. Filipa Buczyńskiego, Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot i Pani Agaty Łaguny.

Zobacz materiał o akcji w TVP Lublin.

Zobacz galerię zdjęć z konferencji prasowej.

Tegoroczna zbiórka będzie trwała do końca kwietnia.

Przyłącz się do nas i wspomóż Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie!!!

Konsultacje dla Rodziców

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 24 marca w godz. 18.00 – 19.30.

Rekolekcje wielkopostne

IMG_20150310_123855W dniach 9-11 marca odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadziła grupa ewangelizacyjna z Włoch „Sentinelle del Mattino di Pasqua” (Stróże Wielkanocnego Poranka). Nazwa szkoły ewangelizacji „Sentinelle del Mattino di Pasqua” została zainspirowana wypowiedzią Jana Pawła II, który podczas Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w 2000 r. mówił, że widzi w młodych „stróżów poranka o świcie trzeciego tysiąclecia”. „Sentinelle del Mattino di Pasqua” jest szkołą modlitwy i ewangelizacji, w której młodzi w wieku 18-30 lat mogą spędzić 9 miesięcy. Opiera się ona o 4 ważne filary. Pierwszy to modlitwa, drugi – formacja jako przygotowanie do pracy misyjnej. Młodzi uczestniczą w kursach z Pisma Świętego, teologii, etyki, historii Kościoła. Uczą się, jak ewangelizować, a także podejmują aktualne zagadnienia społeczne. Trzecim filarem szkoły jest wspólnota, czwartym – misja, czyli, jak mówią członkowie wspólnoty: „Szukanie Bożej obecności tam, gdzie jest smutek i samotność.” (źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/104684/nd/Wielki-Post-ze-strozami-wielkanocnego)

IMG_20150310_131518

Młodzież z uwagą i skupieniem wysłuchała katechez ekipy ewangelizacyjnej. Przekonujące świadectwo wiary członków włoskiej wspólnoty skłoniło wielu do przemyśleń na temat własnych światopoglądowych wyborów. Na rodzące się pytania w kwestii wiary i życia z chęcią odpowiedzieli włoscy przyjaciele. Chociaż czas rekolekcji dobiegł końca, to doświadczenie życia w wierze i radości, z niej płynącej, którą przekazała ekipa ewangelizacyjna, na długo pozostaną w naszej pamięci i, miejmy nadzieję, że zaowocują nie tylko w nadchodzące Święta Wielkanocne, ale w każdym dniu naszego życia.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Weekend na Lubelszczyźnie”

Jeśli jesteś zainteresowany historią i współczesnością Lubelszczyzny,
chcesz doskonalić swój angielski oraz zdobyć atrakcyjne nagrody,
weź udział w naszym konkursie:

„Weekend na Lubelszczyźnie – moja propozycja dla rówieśnika z zagranicy”

Szczegóły znajdziesz tutaj.

Podróżnik w „Kazimierzu”

lightbox24 lutego naszym miłym Gościem był, dobrze już znany wielu uczniom z poprzednich spotkań, Pan Norbert Skrzyński – niezależny podróżnik, niestrudzony wędrowiec, który tym razem jako turysta rowerowy zmierza do Japonii. W styczniu był jednym z uczestników pierwszego etapu sztafety rowerowej Polska – Japonia jadącej przez Lublin do Czerniowców na Ukrainie. Sztafeta “Rowerowe Jamboree“ jest wspólną inicjatywą środowiska harcerskiego i podróżniczego, jednym z jej patronów medialnych stało się Radio Lublin, a celem tego przedsięwzięcia ma być promocja Polski jako organizatora światowego zlotu skautów w 2023 roku. Pan Norbert, jak zwykle barwnie, opowiedział o zimowej eskapadzie na rowerach, ilustrując narrację pięknymi zdjęciami z różnych miejsc, które przemierzali cykliści, zaś w drugiej części spotkania przypomniał, także urozmaiconą wspaniałymi fotografiami, historię swej innej jeszcze wyprawy – do Jordanii.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

TRANSPLANTACJA – JESTEM NA TAK! PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS!

DSC_0649W dniu 18 lutego 2015 r. gościliśmy w naszej szkole Pana prof. dr hab. med. Sławomira Rudzkiego – Kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie oraz Konsultanta Wojewódzkiego ds. Transplantologii Klinicznej. Po wykładzie, którego słuchaczami byli uczniowie zarówno gimnazjum jak i liceum miała miejsce ocena sprawozdań nadesłanych przez szkoły uczestniczące w II edycji regionalnej akcji Transplantacja jestem na TAK. Przyłącz się do Nas.” adresowanej do uczniów i nauczycieli szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Lublina i powiatu lubelskiego. Komisji Konkursowej przewodniczył Profesor Sławomir Rudzki, ponadto w składzie Jury pracowały: Dyrektor naszego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego Elżbieta Nawrot, Pani Małgorzata Borawska – Lubelski Koordynator Transplantacji i Główny Koordynator Akcji oraz Izabela Harasymiak-Krzyżanowska – nauczyciel biologii i Drugi Koordynator Akcji.

Transplant_banner_final_wLublinie

Uroczysta Konferencja Podsumowująca z udziałem zaproszonych gości oraz prezentacją działań najbardziej aktywnych zespołów szkół odbędzie się dnia 4 marca 2015 r. (środa) w godzinach 12.00–15.00 w Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Dzień Otwartych Drzwi za nami…i przed nami

DSC_2036Dzisiejsza sobota w „Kazimierzu Wielkim” upłynęła pod znakiem mnóstwa atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i uczniów dla kandydatów do gimnazjum i liceum, którzy odwiedzili naszą Szkołę w ramach Dnia Otwartych Drzwi.
Dzień rozpoczął się spotkaniem kandydatów i ich rodziców z panią dyrektor Elżbietą Nawrot, która opowiadała o szkole, przedstawiła sposób jej organizacji oraz odpowiadała na liczne pytania dotyczące m.in. profilowania i rozszerzeń. Po spotkaniu krótki spektakl przedstawił Teatr Małych Form „K”. Goście mieli okazję zobaczyć sale lekcyjne i pracownie, a w większości z nich czekały rozmaite niespodzianki – pokazy, doświadczenia, konkursy i zabawy, w których można było zdobyć drobne upominki.
Wielkie zainteresowanie wzbudziły doświadczenia prezentowane w pracowni chemicznej przez p.p. prof. Bożenę Wójtowicz i Sylwię Wieczorek – okazało się, że chemia nie tylko nie jest straszna ale może okazać się „kolorowa i wybuchowa”.
W sali historycznej – dzięki grupie rekonstrukcyjnej „Wrzesień 1939” – można było zobaczyć elementy umundurowania i uzbrojenia żołnierzy polskich z czasów kampanii wrześniowej 1939 oraz partyzantki z okresu II wojny światowej oraz wziąć udział w quizie przygotowanym przez p. prof. Jarosława Bata.
Matematyczne atrakcje przygotowane przez p.p. prof. Joannę Szyszkowską i  Alicję Bujalską-Horbowicz miały zarówno formę zagadek i ciekawostek jak i zabaw i zadań interaktywnych.
Miłośnicy języków również mogli uczestniczyć w wielu atrakcyjnych pokazach – wziąć udział w konkursach dotyczących języka i kultury angielskiej przygotowanych przez p. prof. Annę Sędzimir-Dobrowolską, Elżbietę Kittę i Beatę Panasiuk wraz z uczniami liceum, porozmawiać na temat zawiłości języka niemieckiego z p. prof. Małgorzatą Mozer przy wiedeńskim Sachertorte, a wraz z p. prof. Aliną Faroussi i Moniką Czarkowską-Guziuk poznawać kulturę Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych a nawet zatańczyć salsę czy tango argentino.
Równie ciekawe okazały się pokazy fizyczne prowadzone przez uczniów gimnazjum pod czujnym okiem p. prof. Joanny Matyjasek czy odkrywanie tajemnic wszechświata i quiz geograficzny, który czekał na kandydatów w pracowni geograficznej, gdzie honory gospodarza pełniła p. prof. Teresa Zub-Iwanicka.
W pracowni biologicznej na gości czekała p. prof. Izabela Harasymiak-Krzyżanowska, która opowiadała o swoich przyrodniczych pasjach, prezentowała najatrakcyjniejsze pomoce naukowe oraz proponowała udział w ciekawych eksperymentach czy obejrzenie ciekawostek za pomocą elektronicznego mikroskopu.
Kiedy nasi goście – kandydaci do Szkoły i zwiedzali budynek i uczestniczyli w kolejnych atrakcjach, ich rodzice mogli odwiedzić specjalnie na tę okazję przygotowaną szkolną kawiarenkę, gdzie mogli porozmawiać z panią dyrektor Elżbietą Nawrot i nauczycielami „Kazimierza Wielkiego”.
Mamy wielką nadzieję, że nasi dzisiejsi goście od września staną się nowymi uczniami „Kazimierza Wielkiego” – i naszymi szkolnymi kolegami i koleżankami. Tych, którzy nie zdążyli nas dziś odwiedzić, serdecznie zapraszamy na kolejny Dzień Otwartych Drzwi w kwietniu – szczegóły pojawią się na naszej stronie www i na Facebooku.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Pawła Piskorza.

Dzień Otwartych Drzwi

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbędą się 21 lutego 2015 r. w godz. 10.00-14.00.

W programie między innymi:

  • spotkanie z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot – godz. 10.00-10.30;
  • występ Teatru Małych Form „K” – godz. 10.30-11.00
  • spotkania z nauczycielami – godz. 10.00-14.00;
  • warsztaty przedmiotowe – od godz. 11.00:
    • Biologia – „Nauczanie przez odkrywanie”;
    • Chemia – „Wybuchowo kolorowo”;
    • Fizyka – „Przyjazna fizyka”;
    • Geografia – „Geografia Twoim oknem na świat”;
    • Matematyka – „Dziel, mnóż i rządź”;
    • Język angielski – „English is fun”;
    • Język hiszpański – „Hiszpania w pigułce”;
    • Język niemiecki – „Deutsch macht spaß”;
    • Język francuski – „Quiz wiedzy o Francji”;
    • Historia – „Oręż Polski”;

Dla uczestników, którzy wezmą udział we wszystkich warsztatach przedmiotowych przewidziane są następujące nagrody:

  • I nagroda
    50% zniżki w opłatach czesnego przez okres 3 lat;
  • II nagroda
    50% zniżki w opłatach czesnego w I roku nauki;
  • III nagroda
    zwolnienie z opłaty wpisowego.

Nagrody zostaną przyznane w wyniku losowania „Kart Gościa”.

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO”

Plan lekcji od 16.02.2015

W zakładce Gimnazjum→Plan lekcji znajduje się obowiązujący od 16 lutego plan zajęć.

Zebrania z rodzicami

Dnia 29 stycznia (czwartek) o godz. 17.30 odbędą się zebrania podsumowujace pracę w I semestrze roku szkolnego 2014/2015. Serdecznie zapraszamy.

Transplantacja – JESTEM NA TAK!

DSC_0412

Akcja „Transplantacja – JESTEM NA TAK!” trwa. Uczniowie naszego Gimnazjum zorganizowali akcję informacyjną dla swoich kolegów i koleżanek. Z własnoręcznie przez młodzież przygotowanych plakatów mogliśmy się dowiedzieć o tak ważnej metodzie ratowania życia i zdrowia ciężko chorób osób, jakim jest przeszczep narządów. PRZYŁĄCZ SIĘ DO NAS – „KAZIMIERZ” JEST NA TAK!!!

Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Niezwykły koncert

26 stycznia gośćmi Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego byli uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie. Koncert został przygotowany przez panie mgr Martę Załęską i mgr Martę Zwolak. Wystąpili w nim: Zofia Kłopotowska, Julia Wożniak, Olga Referda, Antoni Lurocki, Sara Cieplińska, Anna Kozak, Jacek Wendler oraz uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego Jakub Krzywicki.
Młodzi pianiści wykonali utwory, których autorami byli: D. Zipoli, A. Diabelli, J. Litowko, M. Glinka, S. Hrller, K. Stromerger, F. Rybicki, J.F. Burgmuller, F. Chopin, F. Schubert.
Szary, pochmurny dzień rozpromienił się barwami utworów granych z wdziękiem i biegłością godną podziwu. Młodzi pianiści zostali docenieni przez słuchaczy. Zgodnie z naszą tradycją napisane na gorąco, w kilku słowach wrażenia:

  • Koncert bardzo mi się podobał, było miło;
  • Świetnie graliście. Wszystkiego najlepszego Antoś;
  • Wspaniała muzyka, gratuluję;
  • Bardzo miło się słuchało;
  • Super;
  • Dla mnie bomba;
  • Elegancko;
  • Niesamowite wrażenie;
  • Nieprzeciętny występ nieprzeciętnych pianistów;
  • Grali bardzo ładnie i mają wielki talent;
  • Piękna muzyka. Wspaniale graliście;
  • Jestem pełen podziwu dla talentu młodych osób w grze na fortepianie. Bardzo dobrze zagrali, również w grze na cztery ręce:
  • Bardzo ciekawe aranżacje. Przyjemne dla ucha wykonanie;
  • Było bardzo ładnie i cieszę się, że tacy młodzi ludzie umieją tak ładnie grać;
  • Jestem zachwycona ciężką pracą młodych artystów;
  • Poruszyło mnie ostatnie wykonanie;
  • Tylko tak dalej!

Dodam, że na wielu karteczkach widniały serduszka i klucze wiolinowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Izabelii Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Rocznica powstania styczniowego

DSC_0356W czwartek 22 stycznia obchodziliśmy 152. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Z tej okazji uczniowie klasy 2GA pod opieką prof. Jarosława Bata złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym to historyczne wydarzenie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Bal na … 47 chromosomów

DSC_003217 stycznia 2015 r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbył się bal karnawałowy dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, w tym obciążonych genetycznie podopiecznych Prof. dr hab. Janusza Kockiego – Kierownika Zakładu Genetyki Klinicznej UM w Lublinie.
Tegoroczne przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób w gronie, których znaleźli się między innymi uczniowie 2 lubelskich szkół: naszego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego oraz Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Stanisława Kostki.
Integracyjną zabawę karnawałową poprzedziła styczniowa zbiórka darów – słodyczy, zabawek i pieniędzy. Tylko na terenie naszej szkoły zebraliśmy: 69 pluszaków, 123 czekolady, 80 opakowań delicji i piegusków, 127 różnych batonów, 37 wafelków, 16 bombonierek, 11 opakowań żelek i innych słodkości. W ostatnim „Dniu Pomarańczy” w ogromnym kartonie znaleźliśmy jeszcze 174 szt. pięknych, pachnących i soczystych owoców. Zebrane pieniądze o wartości 504,76 PLN przeznaczone zostały na zakup dodatkowych owoców i soków do 200 paczek.
Wieczorem 16 stycznia 2015 r. wielu uczniów naszej szkoły w roli wolontariuszy wzięło udział w przygotowaniu paczek, a dzień później w zabawie karnawałowej dla chorych dzieci.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
DLA WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW i WOLONTARIUSZY
NASZYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW,
DYREKCJI I PRACOWNIKÓW SZKOŁY
ZA WSPARCIE TEGOROCZNEJ AKCJI

Izabela Harasymiak-Krzyżanowska

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej.

Święta, Święta i po Świętach…

To była naprawdę dłuuuuuuuuuuga przerwa świąteczna. Tak długa rozłąka ze Szkołą sprawiła, że wszyscy uczniowie i nauczyciele z radością wrócili do swoich obowiązków:). Co prawda nie na długo, bo już 2 lutego rozpoczynają się ferie zimowe i znowu nadejdzie czas oddechu i odpoczynku od zajęć szkolnych.

szkoła1

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!

fajerwerki

Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Sympatykom naszej Szkoły życzymy w Nowym Roku 2015 spełnienia najskrytszych marzeń, zrealizowania planów i sięgnięcia po to, co do tej pory wydawało się niemożliwe!!!

 

Dyrektor Elżbieta Nawrot
i Grono Pedagogiczne Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego

Życzenia Świąteczne

Pierwsza Wigilia w „Kazimierzu”

19 grudnia odbyła się pierwsza Wigilia w naszej Szkole. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie od odczytania fragmentu z Pisma Św. o Bożym Narodzeniu, wspólnie odśpiewanej kolędy “Wśród nocnej ciszy” oraz serdecznych życzeń Pani Dyrektor Elżbiety Nawrot dla wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Zaskoczeniem dla młodzieży była praca domowa zadana przez Panią Dyrektor, a przyjęta z wielkim aplauzem: ”zabraniam Wam uczyć się do 27 grudnia, macie odpocząć!!!” .Świąteczną uroczystość uświetnił występ Teatru Małych Form K, który zaprezentował sceny do tekstów Wisławy Szymborskiej i Urszuli Kozioł. Niespodziankę przygotował także uczeń klasy 2A LO Mateusz Jaworski – napisał scenariusz i zagrał jedną z głównych ról w przedstawieniu pt. “Wigilia Bonifacego”. Porywająca fabuła, znakomita gra aktorów sprawiły, że spektakl został nagrodzony owacjami na stojąco. Oba spektakle wyreżyserował Pan Mieczysław Wojtas, a aranżację muzyczną wykonał Pan Włodzimierz Kukawski. Na koniec uczniowie gimnazjum pod opieką Prof. Ewy Wit przedstawili pełną refleksji i zadumy inscenizację pt. “Skrzydlaty powrót nadziei”, mówiącą o tym, co naprawdę jest w życiu ważne i o tym, że trzeba bardziej być niż mieć. Wigilijne spotkanie zakończyło się opłatkiem,towarzyszyły mu życzenia składane przez uczniów i nauczycieli. Dziękujemy wszystkim, którzy wprowadzili nas w ten wyjątkowy bożonarodzeniowy nastrój, szczególnie naszym aktorom: Weronice Szulc, Natalii Rembisz, Dominice Rejdak, Zuzannie Sak, Nikoli Matys, Pawłowi Stelmachowi, Filipowi Skrokowi, Mateuszowi Jaworskiemu, Maciejowi Skublewskiemu, Stefanowi Kagerowi oraz Jakubowi Nadarkiewiczowi. Czekamy na Wasze dalsze występy!

Przerwa świąteczna

19 grudnia był ostatnim dniem szkoły w roku 2014. Na zajęcia wracamy dopiero 7 stycznia 2015 roku.

Adwentowy Dzień Skupienia

17 grudnia uczniowie Gimnazjum i Liceum uczestniczyli w Adwentowym Dniu Skupienia w parafii pw. Bł. Bp. Władysława Gorala. Przewodnikiem duchowym na ten czas był ks. Jan Dzionek, kapłan archidiecezji gnieźnieńskiej odbywający studia specjalistyczne na KUL-u. Spotkanie stało się okazją do modlitewnej refleksji nad wartością i sensem życia, a także wskazówką, jak przygotować się w duchu chrześcijańskim na święta Bożego Narodzenia.Przekonujące świadectwo wiary księdza rekolekcjonisty skłoniło wielu do przemyśleń na temat własnych światopoglądowych wyborów.

Trochę Afryki w „Kazimierzu”

mapa_TanzaniiDnia 12 grudnia odbyło się w naszej szkole niezwykłe spotkanie. Naszym gościem była Pani Maria Kondrat-Wróbel – młoda lekarka, wychowanka lubelskich szkół i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, która podzieliła się z młodzieżą refleksjami z miesięcznego pobytu w Tanzanii w Afryce, między innymi z pracy w szpitalu misyjnym. Barwna opowieść, uzupełniona  kolorowymi slajdami i zdjęciami, przybliżyła uczniom kulturę i zwyczaje Czarnego Lądu oraz ukazała  niezwykłe oblicze mieszkańców afrykańskiego kontynentu, którzy choć są ludźmi doświadczonymi przez biedę, potrafią cieszyć się małymi rzeczami, doceniają relacje z innymi i za wszystko potrafią dziękować. Ich niezwykła religijność oraz prostota egzystencji wzbudziła w nas refleksję o tym, co w życiu naprawdę jest ważne i jak bardzo nie doceniamy tego, co mamy. Podczas spotkania Pani Maria odpowiadała na pytania uczniów, którzy z żywym zainteresowaniem wsłuchiwali się w jej wspomnienia z Afryki. Kto wie, może i wśród naszej społeczności szkolnej są przyszli lekarze, którzy swoją pomocą i wiedzą będą służyć mieszkańcom Czarnego Lądu.

Rekrutacja do Gimnazjum na rok szkolny 2015/2016

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego Gimnazjum. Szczegóły oferty można znaleźć w menu Gimnazjum→Oferta edukacyjna, zasady rekrutacji i ważne daty – w menu Gimnazjum→Rekrutacja.

ZAPRASZAMY W PRZYJAZNE MURY „KAZIMIERZA WIELKIEGO” !

Zebrania z rodzicami

Dnia 16 grudnia 2014 r. (wtorek) o godz. 17.30 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas. Zapraszamy!!!

Coraz bliżej Święta…

image001W „Kazimierzu” juz wyczuwa się świąteczną atmosferę. Jeszcze tylko tydzień dzieli uczniów od upragnionej przerwy w nauce. W minionym tygodniu na korytarzu stanęła pięknie przystrojona choinka, pojawiły się ozdoby świąteczne, a w klasach odbyły się tradycyjne Mikołajki.

Próbny egzamin gimnazjalny

W dniach 9-11 grudnia uczniowie klasy trzeciej gimnazjum sprawdzą swoją wiedzę podczas PRÓBNEGO EGZAMINU GIMNAZJALNEGO. We wtorek, w części humanistycznej, rozwiążą zadania z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W środę zmierzą się z przedmiotami przyrodniczymi tj. matematyką, fizyką, chemią, geografią i biologią. Ostatniego dnia czeka ich sprawdzian kompetencji w zakresie znajomości  języka angielskiego. Naszym Gimnazjalistom życzymy powodzenia!!!

Uroczystość poświęcenia Szkoły

W dniu 8 grudnia 2014 roku odbyło się poświęcenie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Ceromonię poprowadził ks. Mariusz Nakonieczny – proboszcz parafii pw. Bł. Biskupa Władysława Gorala. Uroczystość uświetnili swoją obecnością – Kurator Oświaty w Lublinie – Pan Krzysztof Babisz, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin – Pani Ewa Dumkiewicz­-Sprawka, Siostra Prof. dr hab. Agata Mirek – Matka Generalna Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, Pani Alicja Rebeta – dyrektor Gimnazjum i Liceum im. Jana III Sobieskiego w latach 1994-2002. Wśród gości znaleźli się również rodzice uczniów i sympatycy Szkoły – Pani Krystyna Stelmach, Państwo Teresa i Zdzisław Strycharzowie oraz Pan Jan Skrok.

Lekcje kultury i sztuki w Krakowie

IMG_20141204_160217W dniach 4 – 5 grudnia uczniowie klasy III gimnazjum oraz I liceum, w towarzystwie swoich polonistów i wychowawców, Prof. Ewy Chołojczyk, Prof. Adama Sielanko oraz Prof. Joanny Szyszkowskiej, uczestniczyli w wycieczce teatralnej do Krakowa. Jej głównym celem był spektakl w Krakowskim Teatrze Scena STU „Firma dziękuje”. Autor scenariusza, Lutz Hübner, współczesny niemiecki dramaturg, przedstawia w nim z brutalną szczerością bezwględne mechanizmy świata korporacji, w którym zwykły, uczciwy i pracowity człowiek, niezależnie od swoich zasług, traktowany jest przedmiotowo, jak niewolnik lub pionek w niezrozumiałej grze. Pozostaje mu wybór: zaakceptować tę poniżającą rolę za cenę, wciąż niepewnego, utrzymania się na stanowisku lub sprzeciwić się i odejść, ocalając osobistą godność i ryzykując utratę lub przynajmniej znaczne zmniejszenie dochodu. Podobno wiele osób rozpoznaje w tym spektaklu swoją rzeczywistość; na pewno pomaga w tym rewelacyjna gra krakowskich aktorów: Piotra Cyrwusa, Doroty Segdy, Mariusza Zaniewskiego.
Obok uczty teatralnej zaoferowanej, jak zawsze, na Scenie STU uczniowie „Kazimierza” zostali zaproszeni na dwie wspaniałe lekcje muzealne: w Galerii Sztuki Starożytnej Muzeum Czartoryskich oraz w Galerii Malarstwa Polskiego w Sukiennicach. Udział w tych zajęciach, w otoczeniu arcydzieł, wskazał, jak czytać dzieła wielkich mistrzów. Biegłości w tej dziedzinie będzie można nabyć, biorąc udział w kolejnych krakowskich wyprawach.

Wywiad z Mistrzem

IMG_11655 grudnia w lubelskim wydaniu Gazety Wyborczej ukazał się niezwykle interesujący wywiad z Piotrem Parysem, Mistrzem Polski Kia Lotos Race 2014, uczniem trzeciej klasy Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Zachęcamy do jego przeczytania!

Link do tekstu: Mistrz z Kazimierza Wielkiego.
Artykuł w formacie PDF pobierz tutaj.

Poświęcenie Szkoły

8 grudnia 2014 r. o godz. 11.00 aktu Poświęcenia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcacego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie dokona ks. Mariusz Nakonieczny, proboszcz parafii pw. Bł. Biskupa Władysława Gorala. Na tę szczególną uroczystość zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Sympatyków Szkoły.

Kotwice kariery – innowacyjny projekt w naszym Gimnazjum

logoMiło nam poinformować, że nasze Gimnazjum bierze udział w innowacyjnym projekcie pt. „Kotwice kariery” realizowanym we współpracy z firmą LECHAA CONSULTING Sp. z o.o. W ramach tego projektu doradcy zawodowi będą testować narzędzie diagnostyczne i materiały metodyczne wśród uczniów naszego gimnazjum. Projekt potrwa do kwietnia 2015 r.

Konsultacje z rodzicami

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne zapraszają Rodziców uczniów Gimnazjum na konsultacje, które odbędą się we wtorek 25 listopada w godz. 17.30 – 19.00.

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej w „Kazimierzu”

DSC_094318 listopada 2014 roku nasi gimnazjaliści i licealiści spotkali się z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień ’39”. Uczniom zaprezentowane zostały sylwetki żołnierzy Wojska Polskiego z okresu II Rzeczpospolitej wraz z wyposażeniem i replikami broni, Junaka Przysposobienia Wojskowego, oraz Partyzanta Armii Krajowej. Szczególną atrakcją tego dnia były piękne polskie mundury oraz modele pistoletów, jakim mogli przyjrzeć się zgromadzeni. Goście, odwołując się do faktów historycznych oraz wielkoformatowej mapy Polski i Europy, niezwykle interesująco przedstawili przebieg Wojny Obronnej 1939, z wyszczególnieniem najważniejszych bitew, oraz formowanie się partyzantki, a później oporu przeciw komunistycznej władzy w powojennej Polsce. Spotkanie z tak ukazaną żywą polską historią stało się dla naszych uczniów znakomitą okazją do utrwalenia i poszerzenia wiedzy o przeszłości Ojczyzny.

Lekcja historii w „Kazimierzu”

Zdjęcie003012 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się poświęcony historii Polski koncert w wykonaniu pana Adama Jarząbka. Artysta zaprezentował wybrane piosenki z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, dodając kontekst historyczny opisywanych w nich wydarzeń. Słuchając tej półlirycznej opowieści, wzięliśmy udział w niezwykłej lekcji historii Polski. Przed oczyma naszej wyobraźni stanął poseł Tadeusz Rejtan w swoim rozpaczliwym geście na sejmie rozbiorowym (Rejtan, czyli raport ambasadora) oraz nierówna walka polskich wojsk z zaborcą (Ostatnia mapa Polski). Przyglądaliśmy się także mrocznym poczynaniom rosyjskiej carycy (Sen Katarzyny II), śledziliśmy przebieg konferencji pokojowej w 1945 r., na której zadecydowano o komunistycznej przyszłości Polski (Jałta). Zdjęcie0035Mocno ironiczny obraz życia w powojennym kraju ukazały nam piosenki Krowa i Ballada o powitaniu, natomiast Opowieść pewnego emigranta i Nasza klasa opisały przejmujący smutek Polaków zmuszonych do emigracji. Utworem zamykającym koncert był Limeryki o narodach II – piosenka skoczna i humorystyczna, pobudzająca do refleksji nad przyczynami niezgody i wojen między narodami. Po występie pan Adam otrzymał zasłużone brawa, pozostawiając nam dobry nastrój właściwy ludziom, którzy mieli przyjemność spotkania z pięknem i sztuką.

„MAKABRESKI” w Teatrze SYRENA w Warszawie

makabreski_plakat_wwwW dniach 4. i 5 listopada uczniowie klas 1 i 2 gimnazjum oraz 2 LO naszej Szkoły wraz z opiekunami – prof. Moniką Banaszkiewicz, prof. Jarosławem Batem oraz prof. Pawłem Piskorzem – uczestniczyli w wycieczce do Teatru SYRENA w Warszawie, gdzie wspólnie oglądaliśmy spektakl pt. „Makabreski” w reżyserii Jerzego Bielunasa.
Przeczucia nas nie zawiodły, spektakl okazał się fantastyczny – blisko dwugodzinna zabawa w klimacie przeznaczonych dla małych dzieci bajek, z których twórcy przedstawienia wydobyli ogromne pokłady czarnego humoru, sprawiła nam naprawdę mnóstwo frajdy. Niewątpliwie jednym z atutów spektaklu było to, że mogliśmy zobaczyć świetnych aktorów w zupełnie niecodziennych rolach. Swoją drogą po jego obejrzeniu pół żartem, pół serio można sobie zadać pytanie: czy rodzice zawsze zdają sobie sprawę z tego, co tak naprawdę czytają swoim dzieciom? A spektakl w Teatrze SYRENA polecamy gorąco!

„Transplantacja jestem na TAK. Przyłącz się do NAS.”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Lublina i powiatu lubelskiego do udziału
w II edycji regionalnej akcji
„Transplantacja jestem na TAK. Przyłącz się do NAS.”
Czas trwania: listopad 2014-styczeń 2015

Głównymi pomysłodawcami przedsięwzięcia są pracownicy I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Akcję współorganizuje Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie oraz nasze Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Patronatu honorowego udzielili nam: Dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie – Marian Przylepa, Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski oraz Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz. Merytorycznie wspierać nas będą: Stowarzyszenie „Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej”, Bank Tkanek Oka SPSK nr 1 w Lublinie i Centrum Organizacyjno – Koordynacyjne ds. Transplantacji POLTRANSPLANT.

Uczestnikom akcji, ze wskazaniem na uczniów i ich nauczycieli pozostawiamy dużą dowolność w inicjowaniu i realizacji maksymalnie wielu działań na rzecz transplantacji. Niekonwencjonalne działania promocyjne podejmowane przez grupy należy zaprezentować nie tylko społeczności szkolnej, lecz również w środowisku lokalnym. Wspólną okazją do promowania działań może być najbliższy ogólnopolski Dzień Transplantacji przypadający 26 stycznia 2015 r.

Załączniki do pobrania:

Wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia
składamy wyrazy uznania oraz życzenia osobistej satysfakcji.

Izabela Harasymiak-Krzyżanowska

Pielgrzymka do Wąwolnicy

30 października uczniowie III klas gimnazjum, pod opieką prof. Ewy Wit i prof. Joanny Szyszkowskiej, pielgrzymowali do Wąwolnicy, aby przed cudowną figurą Matki Bożej Kębelskiej prosić o potrzebne łaski i pomyślne zdanie egzaminu gimnazjalnego. W tych intencjach została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Emil – wikariusz parafii pw. bł. Biskupa Władysława Gorala. Przed Eucharystią młodzież mogła posłuchać historii objawień Matki Bożej oraz cudownych uzdrowień, jakie po dzień dzisiejszy dokonują się w Wąwolnicy. Piękno i tajemnicę tego miejsca przybliżył młodzieży ks. Jan Pęzioł, wieloletni kustosz Sanktuarium. W przerwie obiadowej pielgrzymów, w iście królewskim stylu, ugościła miejscowa restauracja Rozanna. Po wzmocnieniu ciała przyszedł czas na piesze pielgrzymowanie do Kębła, gdzie co roku sprawowana jest uroczysta Msza Święta odpustowa z okazji rocznicy przeniesienia figury Matki Bożej do kościoła parafialnego w Wąwolnicy. A oto kilka refleksji uczniów po pielgrzymce:

  • „Najbardziej podobała mi się doskonała, chwilami podniosła atmosfera. Pielgrzymka była bardzo inspirująca – wiele dowiedziałam się o historii objawień. Było to bardzo budujące przeżycie”;
  • „Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej pielgrzymce i wziąć udział we Mszy Świętej”;
  • „Uważam, że pielgrzymka do Wąwolnicy była bardzo udana i mam nadzieję, że przyniesie owoce na egzaminie gimnazjalnym”;
  • „Bardzo podobała mi się nasza pielgrzymka, ponieważ dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii Wąwolnicy. Najbardziej przeżyłam Mszę Świętą odprawioną w kaplicy Matki Bożej Kębelskiej”.

Pamięci tych, którzy odeszli

Ostatnie dni października sprzyjają atmosferze zadumy i refleksji. To czas, w którym odwiedzamy cmentarze, wspominając tych, którzy odeszli. 27 października uczniowie naszego Gimnazjum odwiedzili groby znanych Polaków pochowanych na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Młodzież mogła poznać historię jednej z najstarszych nekropolii w Polsce. Z początkiem XIX w. dokonywano tam pierwszych pochówków mieszkańców Lublina: wolnomularzy i dostojników kościelnych. Zwiedzając cmentarz, uczniowie zapalili znicze na grobie ks. Piotra Ściegiennego, uczestników Powstania Styczniowego, żołnierzy I i II wojny światowej oraz kpt. Tadeusza Mokrskiego.

Medialne zaproszenie do „Kazimierza”

„Współczesny świat zmusza młodych ludzi do podejmowania coraz poważniejszych wyzwań. Czy można ich dobrze przygotować do stawiania im czoła? Jaką rolę w tym procesie odgrywa szkoła? Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie dokładają wszelkich starań, aby swoim uczniom pomóc jak najlepiej wystartować w życie” – to tylko fragment artykułu, który 24 października ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Zachęcamy do jego przeczytania!

Cały tekst:
Zaproszenie do Kazimierza Wielkiego.

Rozpoczęły się konkursy przedmiotowe

W poniedziałek 20 października rozpoczęły się w naszym gimnazjum eliminacje szkolne konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. W tym tygodniu uczniowie próbują swoich sił w konkursie języka angielskiego, języka hiszpańskiego, języka polskiego, konkursie biologicznym i matematycznym.W przyszłym tygodniu zmierzą się z zadaniami w konkursie historycznym, fizycznym, chemicznym i geograficznym. Wszystkim gimnazjalistom biorącym udział w ww. konkursach ŻYCZYMY POWODZENIA. TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!

Dzień Nauczyciela

14 października uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego przygotowali bardzo miłą niespodziankę dla wszystkich nauczycieli. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosili swoich profesorów na uroczysty apel. Nie zabrakło życzeń, kwiatów, słodkiego poczęstunku oraz wyjątkowego prezentu…w postaci koncertu Michała Ćwikły i Maćka Biegajło - uczniów klasy III A LO.

Dziennik elektroniczny

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów do sekretariatu w godzinach 8.15-16.15 po odbiór listów zawierających login i hasło niezbędne do zalogowania się do dziennika elektronicznego Librus.

Gimnazjaliści w akcji „Podziel się Posiłkiem”

3 i 4 października, w ramach programu Podziel się Posiłkiem, odbyła się kolejna, ogólnopolska zbiórka żywności dedykowana dzieciom. Akcja była organizowana przez 30 Banków Żywności na terenie całej Polski. W pierwszy weekend października 35 tysięcy wolontariuszy, od samego rana, czekało w sklepach spożywczych na wszystkich, którym nieobojętny jest los niedożywionych dzieci. Każdy kto chce mieć wkład w zmniejszanie skali problemu, mógł przyłączyć się do akcji Podziel się Posiłkiem i wziąć udział w zbiórce żywności.

Nasi uczniowie  pod opieką psychologa szkolnego – pani Agaty Łaguny, włączyli się do tej Akcji i zbierali żywność w Stokrotce na ul Nałęczowskiej. Dzięki ich dużemu zaangażowaniu i urokowi osobistemu zebrali bardzo dużo produktów żywnościowych.

W trakcie dyżurów spotykali się z miłymi reakcjami kupujących, odbywali ciekawe rozmowy, m.in. z żołnierzami AK, którzy opowiadali o swojej postawie patriotycznej w czasie wojny.

 

Dzień Chłopaka

30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia nasi mężczyźni mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo. Życzenia, prezenty, wyśmienity poczęstunek od kobiecej części naszej społeczności dopełniły radości wspólnego świętowania. Wszystkim Mężczyznom Dużym i Małym życzymy WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Nowy dziennik internetowy

Szanowni Państwo!
W związku z wdrażaniem nowego dziennika internetowego firmy Librus prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. W tym momencie są wprowadzane dane do bazy danych e-dziennika. Wkrótce dziennik będzie w pełni do Państwa dyspozycji, o czym zostaną Państwo poinformowani.

Nasi uczniowie na Festiwalu Nauki

W dniach 20-26 września odbył się XI Lubelski Festiwal Nauki. W zajęciach organizowanych przez m.in. Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski uczestniczyli również uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum. Młodzież wzięła udział w nastepujących zajęciach:

  • „Nanotechnologia w medycynie i formacji, czyli jak nanoroboty będą ratować nam zycie…” /dr hab. Anna Bogucka-Kotecka, Uniwersytet Medyczny/;
  • „Aromatoterapia – leczenie zapachem” /dr Małgorzata Kozyra, Uniwersytet Medyczny/;
  • „Kolorowy świat w mikroskopie” /mgr Kinga Lewtak, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej/;
  • „Czy te oczy mogą kłamać?” /dr Anna Nadulska, Uniwersytet Medyczny/.
Autorem wszystkich zdjęć w galerii jest pani Izabela Harasymiak-Krzyżanowska.

Integracja Gimnazjum w Wiatrakowie

W dniach 8-9 września 2014 roku odbył się wyjazd integracyjny dla uczniów klas I, II i III gimnazjum do Kazimierza Dolnego. Uczniowie spędzili dwa dni pod opieką prof. Moniki Banaszkiewicz, prof. Izabeli Harasymiak-Krzyżanowskiej oraz pani Agaty Łaguny. Podczas wycieczki, oprócz tradycyjnego spaceru po kazimierskim Rynku, nie zabrakło licznych atrakcji. Młodzież mogła zobaczyć zbiory przyrodnicze zgromadzone w Muzeum Przyrodniczym, płynęła statkiem po Wiśle, brała udział w zajęciach integracyjnych i zabawach zespołowych. To był naprawdę udany początek roku szkolnego!

Zebrania z rodzicami

Dnia 9 września 2014 roku o godz. 17.30 w Auli szkoły na II piętrze odbędzie się spotkanie Rodziców z Panią Dyrektor Elżbietą Nawrot. Po nim odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Zapraszamy.

Plan lekcji

Na stronie naszej szkoły pojawił się plan lekcji. Można go powiększyć oraz przesuwać chwytając za niego, a także drukować.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w dniu 1 września 2014 roku o godzinie 10.30 w kościele pw. bł. Biskupa Władysława Gorala przy ulicy ks. Jerzego Popiełuszki 28B.

Umowy o świadczenie usług kształcenia

Umowy o świadczenie usług kształcenia podpisywane będą w Lublinie przy Al. Racławickich 17 w sali 0.2 (na parterze) w dniach 26-29 sierpnia 2014 roku w godz. 14.00-17.00.
Dodatkowe terminy można ustalić telefonicznie. Telefon kontaktowy: +48 512 590 799.

Zapisy do Szkół

W dniach od 30 lipca do 6 sierpnia w sprawie zapisów do Szkół należy kontaktować się telefonicznie (pod nr 512 590 799). Od 7 sierpnia zapisy w godzinach 14-17.

Opłaty za kształcenie

Wysokość opłat za kształcenie w Gimnazjum można odnaleźć w zakładce Gimnazjum → Opłaty

Oferty teatralne

Już od września wyjątkowe OFERTY TEATRALNE dla uczniów „Kazimierza”!

Dziękujemy Sponsorom!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, życzących sobie zachować anonimowość, hojnych SPONSORÓW „Kazimierza”! Dzięki ich wielkoduszności od września nasi uczniowie będą mieć nowocześnie wyposażoną, piękną szkołę.

Spotkanie z rodzicami kandydatów

Spotkanie z rodzicami kandydatów do gimnazjum i liceum odbędzie się o godzinie 18.30 we wtorek 17 czerwca 2014 roku w kawiarni-herbaciarni 1EDEN przy ulicy Akademickiej 1-3 w Lublinie.

Umowy o świadczenie usług kształcenia w gimnazjum

Od 16 czerwca 2014 roku (poniedziałek) umowy o świadczenie usług kształcenia w gimnazjum będzie można podpisywać w godzinach 14.00-18.00 w Lublinie przy ulicy Popiełuszki 28M/L4. Dodatkowe terminy można ustalić telefonicznie. Telefon kontaktowy: +48 512 590 799.

Rozpoczynamy nabór do Gimnazjum

Rozpoczynamy nabór do Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w
Lublinie. (więcej informacji w zakładce Gimnazjum → Rekrutacja)

Dotacja z budżetu miasta

Od września 2014 roku gimnazjum posiada dotację z budżetu miasta przeznaczoną na cele  ustawowe.

Umowy o świadczenie usług kształcenia w gimnazjum

Umowy o świadczenie usług kształcenia w gimnazjum podpisywane będą od 10 czerwca 2014 roku (wtorek) w godzinach 14.00-16.00 w Lublinie przy ulicy Popiełuszki 28M/L4.

Telefon kontaktowy: +48 512 590 799.

Dołącz do nas!

Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące
im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
20-059 Lublin, Aleje Racławickie 17
tel/fax: +48 81 534 22 45
kom: +48 512 590 799
sekretariat@lokw.pl